03. 06. 2020 Karolína 22°C Prehánky

Drobnosti, ktorými vyčaríte úsmev na tvári každému dieťaťu (nielen) na MDD TOP

Prvý jún sa už tradične spája s Medzinárodným dňom detí, na ktorý sa tešia všetky ratolesti. Obdarujte vaše detičky drobnosťou, ktorá ich určite poteší.

Ako vybaviť ošetrovné a nemocenské pre koronavírus – bez návštevy lekára a SP TOP

V súvislosti s aktuálnym rizikom šírenia nákazy koronavírusu Sociálna poisťovňa zjednodušila postupy pri uplatňovaní nároku poistencov na ošetrovné a nemocenské (PN-ku) tak, aby sa obmedzil osobný kontakt verejnosti v ambulanciách všeobecných lekárov, pediatrov a v pobočkách Sociálnej poisťovne.

Kam s deťmi v júni? TOP

Ak hľadáte tipy, kam sa vybrať s rodinou počas júna, máme pre vás skvelý prehľad, kde nájdete "z každého rožka troška". :) Tak čo, už ste si vybrali?

Stiahnite si zábavnú hru pre deti Hon za zvukmi TOP

Jar sa prebúdza a vonku je množstvo zvukov, ktoré treba objaviť. Zahrajte sa s deťmi hru Hon za zvukmi.

Zasaďte si rastlinky, ktoré odpudzujú hmyz TOP

Prinášame vám tipy na rastlinky, ktoré odpudzujú hmyz.

Chrobáčiky, ktoré môžete stretnúť u nás v prírode TOP

Prinášame vám zoznam chrobáčikov, ktoré môžete vidieť u nás v prírode:) Poznáte ich všetky?

Poďte s nami do lesa a urobte si domáci sirup TOP

Vychádzky do lesa s rodičmi patrili vždy medzi tie najobľubenejšie chvíle. Preto aj vy doprajte svojim deťom toto potešenie a pri tom urobte aj niečo užitočné pre vaše zdravie, napríklad aj domáci liek na kašeľ.

Ako vybrať kliešťa? Názory sa rôznia TOP

Po pobyte s deťmi v prírode si niekedy domov prinesieme jedného či viacerých kliešťov. Ako ho bezpečne vybrať? Názory sa aj v odborných kruhoch rôznia. Pozrime sa spolu na to, čo sú kliešte, kde sa nachádzajú, ako ich vybrať, ako predchádzať tomu, aby sme ich dostali a aké choroby môžu na človeka preniesť.

6 tipov na darček ku Dňu otcov TOP

Nielen mamičky majú svoj sviatok, nesmieme zabúdať ani na oteckov. Deň otcov sa na Slovensku slávi tretiu nedeľu v mesiaci jún. Potešte toho svojho milou malou pozornosť vyrobenou z lásky.

Ak nepošlete dieťa od 1. júna do školy či škôlky o OČR neprídete TOP

Rodičia tých detí, ktoré v júni do nenastúpia do školy či škôlky a zostanú s nimi doma, môžu dávku poberať naďalej, musia však na konci mesiaca zaslať Sociálnej poisťovni vyplnený formulár Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné.