02. 07. 2020 Berta 32°C Prehánky, búrky

Drobnosti, ktorými vyčaríte úsmev na tvári každému dieťaťu (nielen) na MDD TOP

Prvý jún sa už tradične spája s Medzinárodným dňom detí, na ktorý sa tešia všetky ratolesti. Obdarujte vaše detičky drobnosťou, ktorá ich určite poteší.

Kam s deťmi v júli? TOP

Prázdniny sú tu a s nimi kopec voľného času pre naše ratolesti. Využite tento letný čas spoločne a vyrazte niekam na výlet. Spoznávajte krásy nášho Slovenska a vytvorte si pekné spomienky na tohtoročné letné prázdniny.

Čo všetko potrebuje malý bádateľ? TOP

Tiež máte doma malého bádateľa? Prinášame vám zoznam vecí, ktoré by mal mať správny bádateľ pri sebe:)

Ak nepošlete dieťa od 1. júna do školy či škôlky o OČR neprídete TOP

Rodičia tých detí, ktoré v júni do nenastúpia do školy či škôlky a zostanú s nimi doma, môžu dávku poberať naďalej, musia však na konci mesiaca zaslať Sociálnej poisťovni vyplnený formulár Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné.

Ako vybrať kliešťa? Názory sa rôznia TOP

Po pobyte s deťmi v prírode si niekedy domov prinesieme jedného či viacerých kliešťov. Ako ho bezpečne vybrať? Názory sa aj v odborných kruhoch rôznia. Pozrime sa spolu na to, čo sú kliešte, kde sa nachádzajú, ako ich vybrať, ako predchádzať tomu, aby sme ich dostali a aké choroby môžu na človeka preniesť.


Vyrobte si koberček pre zdravé nôžky TOP

Ak to už počasie nedovoľuje, deti sú obuté celý deň a nemajú možnosť chodiť po nerovných povrchoch, svaly im „zlenivejú“. Vtedy je správny čas pre senzorický koberec. Tento koberec si viete vyrobiť aj doma a dokonca naň zrecyklovať rôzne nevyužité veci z domácnosti.

Chystáte sa cestovať do Chorvátska? Toto všetko by ste mali pred odchodom vedieť! TOP

Chorvátsko bolo vždy obľúbenou destináciou Slovákov a ako sa zdá, ani tento rok tomu nebude inak. Priaznivá situácia počas tejto pandémie umožňuje vycestovať k chorvátskemu moru aj tohto roku.

Pandemická OČR od 1. júla 2020: U školákov nárok zanikne, škôlkári môžu pokračovať TOP

U školákov nárok zanikne, pokračovať môžu len s lekárskym potvrdením. Nárok na pandemickú OČR majú naďalej rodičia detí predškolského veku, ktorých deti nenavštevujú v mimoriadnej situácii detské jasle alebo materskú školu.

Viete, aké vtáčiky môžete vidieť a počuť v našich lesoch? TOP

Les je momentálne hlučným miestom, všade môžete počuť spev rôznych vtáčikov. Spev sa tu zlieva do jedného veľkého speváckeho predstavenia. Kto všetko je spevákom v tomto zbore? Predstavme si spolu tých najbežnejších.

Slovensko vs. svet - aj my tu máme svetové unikáty, ktoré sa oplatí navštíviť TOP

Kam sa tento rok chystáte vy? Ak sa bojíte cudziny, na Slovensku nájdete rovnako krásne miesta, ktorá vás zaručene očaria...