13. 04. 2021 Aleš 13°C Dážď so snehom

Marcové objavy matky roka TOP

Marec a my stále sedíme doma. Všetci sme už z toho mierne vystresovaní. Kváskovanie ma už nebaví, tak som skúsila vyšší level - domáce sushi.

Nárok na pandemickú OČR a PN TOP

Kedy máte nárok na pandemickú PN či OČR?

Od pondelka 19.4 sa uvoľnia opatrenia, otvoria sa všetky obchody!

Slovensko sa od budúceho týždňa prepne do bordovej fázy, čo znamená uvoľnenie niektorých opatrení.


Návod na prežitie rodičov tínedžera

Riskovanie, drzé správanie či bordelárstvo často zjednodušene vnímame ako niečo, čo treba nevyhnutne potrestať. Keď však pochopíte, čo hlbšie je za takýmto nevhodným správaním, už vás možno tak nevytočí a budete vedieť, ako naň reagovať inak ako trestom

Pavlova torta - ľahučká a nadýchaná, vhodná aj pre malé baletky

Jednoduchý a výborný recept (nielen) pre malé baletky.


S otvorením škôl a škôlok zaniká nárok na vyplácanie pandemickej OČR

Dnešným dňom po otvorení materských škôl a 1. stupňa základných škôl nárok na výplatu pandemickej OČR rodičom škôlkarov a školákov uvedených ročníkov zaniká. Nárok na pandemickú OČR po 12. apríli naďalej trvá rodičom, ktorých deti sú žiakmi 5. ročníka (do dovŕšenia 11. roku veku) a v prípade individuálneho uzavretia konkrétneho zariadenia rozhodnutím hygienika, riaditeľa alebo zriaďovateľa.

Od 19.4. sa deti postupne vrátia do škôl

Od budúceho pondelka 19. apríla 2021 sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl mimo čiernych okresov. O týždeň nato – od 26. apríla sa celé školstvo prepne do „regionálneho Covid automatu“.

Výber filmov a seriálov na apríl podľa sdetmi.com

Počas karatény si viacerí z nás priplatili za filmové služby ako HBO či Netflix, aby si spríjemnili čas doma. Aj u nás v redakcii sme tomuto trendu prepadli a preto vám prinášame naše tipy na filmy, či seriály, ktoré u nás mali úspech a stoja za pozretie.

Návrat do škôl od 12.4. 2021

Plošné otvorenie materských škôl a 1. stupňa základných škôl od 12.4.2021. Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia. Naďalej podľa platných predpisov platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu. Testuje sa tiež žiak, ktorý je vo veku druhého stupňa základnej školy alebo vyššie.

Ako vyfúknuť vajíčko

Otestovali sme viaceré spôsoby na vyfukovanie vajíčok. Prečítajte si ako vyfúknuť vajíčko