03. 12. 2021 Oldrich 4°C Polooblačno

Kam s deťmi v novembri?

Autor: marylyn
november1

Zdroj: freepik.com

Poďte stráviť november spoločne s celou rodinou. Dni sú čoraz kratšie, ale nič nám nebráni v tom užiť si ich naplno.  Inšpirujte sa našimi tipmi. :) 
Linky v článku pre jednotlivé tipy na výlety sú aktívne, stačí ich rozkliknúť. 


Na šípky

Šípky môžete s deťmi zbierať počas celej jesene, niektorí dokonca odporúčajú až po prvých mrazíkoch. Obsahujú množstvo vitamínu C a ďalšie prospešné látky a sú skvelé na čaj, ale aj šípkový sirup, med alebo džemDôležité je zbierať zrelé šípky, suché a pevné, tmavočervené. Zbierajte ich ďaleko od cesty, najlepšie niekde pri lese, a vyberte si suché a slnečné počasie, vtedy majú optimálny obsah vitamínov. 

BSIJ2109

Zdroj: marylyn

Na cintorín

Začiatok novembra sa u nás nesie v duchu obmedzených vychádzok, a tak sa nám návšteva cintorínov posunula troška na neskôr. Nezabudnite však na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami a keď sa opatrenia uvoľnia, zájdite im na hrob položiť kvety a zapáliť sviečku. Môžete tam ísť aj v noci, vtedy majú cintoríny čarovnú atmosféru plnú svetiel. Nezabudnite si baterky.

tea lights 3612508 1920

Zdroj: Pixabay

Urobte si poriadok vo fotkách

Blíži sa koniec roka a to je najlepší čas roztriediť si fotky. Sadnite si spolu k počítaču s teplým kakaom a pospomínajte si na krásne zážitky, ktoré ste tento rok spoločne prežili a na nové miesta, ktoré ste spoznali. Zasmejte sa na smiešnych pózach a vtipných momentkách. Môžete si z nich vytvoriť na pamiatku krásnu fotoknihu alebo fotokalendárktorý si viete vytvoriť podľa svojich predstáv a dokonca v ňom aj vyznačiť vlastné sviatočné dni. Môže to byť krásny vianočný darček pre starkých. 

photo album g1f7f059f8 1920

Zdroj: Pixabay

Do prírody

Myslíte si, že november je už na výlety do prírody nevhodný? Mýlite sa! Je veľa miest, kam môžete spoločne zájsť aj keď je vonku chladnejšie, stačí, ak nebude pršať. :) 

Na hrad

Pokochajte sa krásou našich slovenských hradov. Stromy zhadzujú listy a tak ich je krásne vidieť aj z väčšej diaľky. A tá panoráma zhora stojí za to, veď čo je krajšie ako farebné lesy na jeseň...

IMG 6112

Zdroj: marylyn

Na rozhľadňu

Vystúpte po schodoch alebo rebríkoch do oblakov a vychutnajte si nádherný výhľad do okolia. Nezabudnite si pribaliť do batôžka ďalekohľad. 

vartovka

Zdroj: Svet okolo nás

Kinotipy

V kinách na nás čakajú aj v novembri ďalšie rozprávky, ktoré si určite nenechajte ujsť. A ak to opatrenia nedovolia, urobte kino doma - rozložte si gauč, vypukajte v mikrovlnke pukance, ľahnite si pod perinu  pustite si niektorú z obľúbených rozprávok. :) Napríklad Coco...

encanto 04

Zdroj: cinemart.sk

A ak sa vám nebude chcieť nikam chodiť...

...nevadí. :) Stále môžete ostať doma, zahrať sa spoločenské hry, zaspievať si pesničky, prečítať peknú knihu, naučiť sa básničku (napríklad pre Mikuláša), upiecť si chutný koláčik alebo navariť večeru, nasušiť jabĺčka na zimu, lúpať orechy alebo si niečo pekné spoločne vytvoriť. 

IMG 6076

Zdroj: marylyn

Napíšte komentár