20. 09. 2021 Ľuboslav(a) 18°C Oblačno

Rodičia majú nárok na pandemické OČR, ak je trieda či škola uzavretá alebo majú dieťa v karanténe TOP

Dávku pandemické ošetrovné môžu zo Sociálnej poisťovne naďalej poberať rodičia detí do 11, resp. 18 rokov veku (ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom), ktoré sa učia online z dôvodu uzatvorenia triedy alebo školy. Nárok na dávku majú aj v prípade, že hygienik nariadil dieťaťu karanténne opatrenie.

Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

Na Slovensku žije v detských domovoch takmer 5 000 detí a mladých ľudí. Rok pandémie koronavírusu ešte viac zhoršil situáciu týchto detí vyrastajúcich bez rodičov. Nezostali však bez pomoci a pomáhajú im vychovávatelia, dobrovoľníci, študenti a firmy, ku ktorým sa pripojila aj značka Chupa Chups a rozhodla sa venovať deťom kolobežky. Podobnú pomoc Chupa Chups poskytne aj deťom v českých zariadeniach pre ohrozené deti – v Klokánkoch.

Tipli: Ako ušetriť pri online nákupoch

Ak ste doteraz nakupovali len počas výpredajov, máme pre vás tip, ako ušetriť pri každom vašom nákupe online. Pomôže vám s tým Tipli.sk. V článku vám ukážeme, ako využívať Tipli naplno a pri každom nákupe cez internet ušetriť desiatky eur.

Septembrový prídavok na dieťa vo výške 100 € pre každého

Jednorazový príspevok bude vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 €. Za mesiac september 2021 teda dostanú rodičia jednorázovo 100 € na každé dieťa do 18 rokov. Prídavok na dieťa bude vyplatený v mesiaci október 2021.

Pre odolnejšiu imunitu celej rodiny

Každá rodinka má svoju dennú rutinu inú. Aké rituály by ste si mali spoločne osvojiť, aby ste každý deň pre svoju imunitu urobili maximum?


Príspevok pre prvákov

Rodičia prváčikov dostanú k septembrovým prídavkom jednorázový príspevok. Slúžiť má na nákup školských pomôcok.

Nová RESERVED kolekcia pre najmenších

Značka RESERVED prichádza na sezónu jeseň/zima 2021 s novou kolekciou pre novorodencov, ktorá je založená na teplých jesenných odtieňoch.

Toliar k narodeniu dieťaťa

Talizman v podobe mince z drahého kovu venovali novorodeniatkam už naši predkovia. Väčšinou tento dar dostávali bábätká od krstných rodičov a to v rodinách bohatých šľachticov ale aj chudobných roľníkov.

35 nádherných lokalít Slovenska, ktoré sa oplatí navštíviť

Ďalšie krásne video z dielne Hike The World takmer 30 minútové video, ktoré zachytáva 35 nádherných lokalít Slovenska, ktoré sa oplatí navštíviť.

Zubná pasta je kľúčom k silným a zdravým zubom

Napriek rozšírenému používaniu práškov, gélov a iných výrobkov na starostlivosť o ústnu dutinu bude zubná pasta vždy zaujímať popredné miesto v rebríčku kozmetiky určenej na ochranu zubov.