29. 03. 2023 Miroslav 7°C Snehové prehánky

Vo vzduchu visí láska alebo čo si pozrieť na Valentína na Netflixe? TOP

Túliť sa s milovanou osobou pod dekou, sviečky, pukance, pohár vína a romantický film. Čo viac si na Valentína priat? Chýba vám inšpirácia, aký film si dnes pustiť? Tu je náš výber.

Najočakávanejšie filmové premiéry pre deti v roku 2023 TOP

Filmy nielen pre deti, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2023.

Ako požiadať o obedy zadarmo?

Od 1. mája 2023 budú mať nárok na obedy zadarmo všetci žiaci posledného ročníka materských škôl a všetci žiaci základných škôl. V prípade, ak máte o túto štátnu dotáciu záujem, budete si o ňu musieť písomne požiadať. Rodič má naďalej nárok na daňový bonus na dieťa, tj. môže si uplatniť nárok na daňový bonus na dieťa a zároveň požiadať o dotáciu na stravu.

Aké sú jarné trendy pre deti na rok 2023?

Jar nám klope na dvere a to znamená, že treba pomaly upratať v skrini, vytriediť veci a urobiť miesto na nové. Posvietili sme si na jarné trendy roka 2023

Nevie sa vaše dieťa rozhodnúť, na akú strednú školu podať prihlášku?

Máte doma deviataka? Čo však, ak vaše dieťa nevie akú školu si vybrať? Prečítajte si článok o inovatívnej technike Moje správne miesto™, ktorá vám tento problém vyrieši v priebehu jedného stretnutia.


Obedy zadarmo opäť schválené

Prešiel pozmeňujúci návrh. Obedy zadarmo sa od mája 2023 vrátia do škol. Dotácia sa týka predškolákov a žiakov základných škôl.

3 tipy na knihy pre deti. Priateľstvo, láska a dobrodružstvo

Deti milujú knihy o priateľstve, objavovaní života a okolitého sveta...ich knižná kamoška Stonožka priniesla tri krásne novinky, ktoré určite potešia.

Fakty, ktoré je potrebné si uvedomiť pri výbere kočíka

Otázka výberu kočíka často vzniká ešte pred narodením dieťaťa. A je to tak správne, pretože rodičia by mali venovať čas výberu kočíka tak, aby nesklamal a bol ideálny pre dieťa aj pre nich.

Rodičovský dôchodok

Od 1. januára 2023 vzniká nárok na rodičovský dôchodok. Je vám k téme Rodičovský dôchodok nejasné? Slovenská poisťovňa spracovala odpovede na najčastejšie otázky. Ak si neželáte, aby bol rodičom priznaný rodičovský dôchodok je potrebné zaslať do 28. februára 2023 Sociálnej poisťovni vyplnený formulár.

Voľné dni 2023

Prinášame Vám prehľad voľných dní a prázdnin v roku 2023. Polročné prázdniny skončili, čaká nás až 8 predĺžených víkendov.