20. 10. 2020 Vendelín 13°C Jasno

Ako môžu deti pomáhať v domácnosti? TOP

Zapájate deti do domácich prác? Čo všetko a od akého veku zvládnu? Ako je to u vás doma, s čím pomáhajú drobci?

Čaká nás celoplošné pretestovanie Slovenska TOP

Novinka z Úradu vlády - čaká nás celoplošné testovanie.

Povinná predškolská dochádzka pre všetky deti od 5 rokov

Predprimárne vzdelávanie bude po prvý raz povinné pre deti, ktoré do 31. augusta 2021 dovŕšia päť rokov svojho veku a budú mať jeden rok pred nástupom na povinnú školskú dochádzku. Zápisy do materských škôl sa pre tieto deti uskutočnia v máji 2021.

Nárok na pandemický rodičovský príspevok zaniká

Od 15.10.2020 zaniká nárok na rodičovský príspevok RP COVID-19 preto jeho poskytovanie a výplata bude automaticky ukončená bez vydania rozhodnutia alebo písomného oznámenia o jeho ukončení. Príspevok bude vyplatený za kalendárny mesiac október 2020 vo výplatnom termíne v mesiaci november 2020.

K špecialistovi aj bez výmenného lístka

Spomaliť šírenie vírusu napomôže aj obmedzenie návštev všeobecného lekára z dôvodu potreby vystavenia výmenného lístka k špecialistovi.


Ako správne prikrmovať vtáčiky v zime

Zima nám už pomaly klope na dvere a s ňou nastáva aj čas prikrmovania vtáčikov. Aj vás zaujíma ako sa postarať o vtáčiky počas zimy? Ako im pomôcť s potravou? Vedeli ste, že prikrmovanie môže byť pre vtáčiky aj nebezpečné? S

Kým sa stanem škôlkarom: Ako vychovávať maličkých?

Asi sa zhodneme na tom, že výchova detí do troch rokov má svoje špecifiká. Ruku na srdce, viete, ako rozvíjať schopnosti detí do 3 rokov? Orientujete sa v tom, čo by dieťa v jednotlivých etapách života do troch rokov mohlo v konkrétnych oblastiach približne vedieť? A čo keby sme vám naznačili podnety a aktivity, ktoré ho ku konkrétnym schopnostiam dovedú? Ak sme vás zaujali, čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Emily in Paris - nový seriálový hit pre ženy na Netflixe

Novému seriálu Emily in Paris stačilo len pár dní na to, aby sa stal hitom na Netflixe.

Školský rok v plnom prúde - čo na to imunita vašich detí?

Škola je už pár týždňov v plnom prúde. Aj keď je ich „budúcnosť“ nevyspytateľná, väčšina detí ešte stále pravidelne zasadá do lavíc; menšie deti zas čaká škôlka. Okrem povinností, ktoré to so sebou prináša, musia rodičia riešiť aj zvýšenú chorobnosť svojich ratolestí.

Má len 10 rokov a vydáva svoju druhú knihu. Rozprávali sme sa s mamou mladučkej detskej spisovateľky zo Slovenska

Alexia Evans je 10-ročné dievča zo Slovenska, ktoré od útleho detstva inklinuje k príbehom. Podnetné prostredie ju viedlo k tomu, že začala písať knihy pre deti. Dnes čaká na vydanie svojej druhej knihy, ktorú by rada predstavila medzinárodne.