13. 04. 2021 Aleš 13°C Dážď so snehom

Výber filmov a seriálov na apríl podľa sdetmi.com

Počas karatény si viacerí z nás priplatili za filmové služby ako HBO či Netflix, aby si spríjemnili čas doma. Aj u nás v redakcii sme tomuto trendu prepadli a preto vám prinášame naše tipy na filmy, či seriály, ktoré u nás mali úspech a stoja za pozretie.

Oddych a história v okolí Patiniec

Rozmýšľate nad výletom na južnom Slovensku a zaujíma Vás, čím vyplníte svoj voľný čas, ak sa zlepší situácia a pominie hrozba pandémie? Okolie Patiniec ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi, zamilované dvojice a páry v najlepších rokoch. Poradíme Vám zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety, ktoré sa oplatí vidieť či zažiť.

Pustite jar do kuchyne alebo inšpirácie na veľkonočné pečenie

Jar klope na dvere a s ním aj veľkonočné sviatky. Nechajte sa inšpirovať hravým receptom na sladké pohostenie a pripravte oblievačom štýlovú výslužku v podobe sviežich machových cupcakes. Uvidíte, že s nimi budete žať veľký úspech, naviac potešíte aj prípadných sviatočných hostí.

Ergonomický nosič alebo šatku?

Rozhodli ste sa, že použitie nosiča pre vaše dieťa je pre vás to pravé. Ale čo sa týka dizajnu, kde začať? Kúpa nosiča alebo šatky pre dieťa môže byť nervy drásajúcim zážitkom, pretože výber je obrovský. Vďaka žargónu klasický, ring sling, alebo rebozo ťažko vedieť, ktorý z nich si zvoliť. Ak ešte len začínate skúmať aké sú možnosti, alebo už ste veľkým fanúšikom, ale chcete sa dozvedieť viac.

Desiaty ročník IQ olympiády

Desiaty ročník IQ olympiády otvoril registráciu. IQ olympiáda je zameraná na rozvoj logického myslenia detí, podporuje kreativitu a pre učiteľov a rodičov objavuje skryté talenty a dispozície detí. Je určená pre žiakov 2. stupňa ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií, je postupová s 3 kolami a účasť je bezplatná.


Návod pre mamičky, aby všetko stihli

Postarať sa o domácnosť, dieťa a nájsť si čas aj pre seba samú je niekedy nadľudský výkon. Pripravili sme pre vás niekoľko rád ako stihnúť všetko včas, poriadne a pritom si aj oddýchnuť.

Nový cyklomost VYSOMARCH prepojí Slovensko s Rakúskom

Prví cyklisti ako aj peší by mohli cez rieku Morava prejsť po novej lávke už v lete 2021.

Náš výber filmov a seriálov na marec

Počas karatény si viacerí z nás priplatili za filmové služby ako HBO či Netflix, aby si spríjemnili čas doma. Aj u nás v redakcii sme tomuto trendu prepadli a preto vám prinášame naše tipy na filmy, či seriály, ktoré u nás mali úspech a stoja za pozretie.

Ako motivovať žiaka s poruchami učenia?

Každý žiak s poruchami učenia, určitými príznakmi porúch, prípadne niektorými prejavmi správania, si vyžaduje od učiteľa i rodiča cielenú premyslenú starostlivosť, trpezlivosť a pomoc. Viete, ako na to?

Žiaci prvého stupňa sa vracajú do škôl v Nitre

Mesto Nitra obnoví prezenčné vzdelávanie na prvom stupni základných škôl a na prvom stupni Základnej umeleckej školy J. Rosinského.