07. 08. 2020 Štefánia 34°C Jasno

Kam s deťmi v auguste? TOP

Polovica prázdnin je za nami, ale stále ostáva kopec času stráviť spolu s rodinou krásne chvíle na spoločných výletoch. Naše Slovensko je naozaj nádherné a ponúka veľmi veľa možností na spoznávanie prírodných krás, historických pamiatok i menej známych miest.
Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a prežite krásnu druhú polovicu leta. :)

Tipy a triky ako na nevoľnosť detí pri cestovaní TOP

Chystáte sa s deťmi na cestu, ale počas jazdy v aute im býva pravidelne zle? Existujú však overené recepty, ako sa nevoľnosti vyhnúť a dopriať deťom počas jazdy autom komfort a pohodlie.

Skywalk Biokovo TOP

V Chorvátsku v pohorí Biokovo otvorili túto unikátnu turistickú adrenalínovú atrakciu - Skywalk (Nebeský chodník).

Chystáte sa cestovať do Chorvátska? Toto všetko by ste mali pred odchodom vedieť! TOP

Chorvátsko bolo vždy obľúbenou destináciou Slovákov a ako sa zdá, ani tento rok tomu nebude inak. Priaznivá situácia počas tejto pandémie umožňuje vycestovať k chorvátskemu moru aj tohto roku.

Slovensko vs. svet - aj my tu máme svetové unikáty, ktoré sa oplatí navštíviť TOP

Kam sa tento rok chystáte vy? Ak sa bojíte cudziny, na Slovensku nájdete rovnako krásne miesta, ktorá vás zaručene očaria...


Ako sa zabaviť pri vode? Spoločenskými hrami!

Spoločenské hry zaručia zábavu aj na kúpalisku.

Detské letné kino: Vyberáme telku na cesty a dovolenku

Lámete si hlavu čo vymyslieť pre deti aby sa zabavili a rýchlo im ubehol deň? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov. Garantujeme vám, že s našimi nápadmi máte o program postarané.

15 animovaných seriálov nášho detstva, na ktoré si s úsmevom spomenieme

Kreslené seriály, na ktoré sa nedá zabudnúť. Mnohé majú už niekoľko rokov a stále vedia vzbudiť záujem či emócie. Zaspomínajte si s nami.

Rozhovor: Akú planétu tu nechajú pre seba dnešné deti?

Dnes sa porozprávame s Matejom Zámečníkom, ktorý sa venuje písaniu detských kníh, v ktorých učí deti zaujímať sa viac o ochranu prírody. Matej sa taktiež venuje aj dobrovoľníctvu, čistí prírodu a rozhodol sa, že inšpiruje deti robiť to, čo baví aj jeho. A to pomocou pútavých príbehov.

Dysgrafia – viete, ako ju odhaliť a eliminovať?

Veľa učiteľov konštatuje, že deti prichádzajú do školy v oblasti grafomotoriky nepripravení. Z rozhovorov s učiteľkami MŠ sa zasa dozvedáme, že venujú práve rozvoju grafomotoriky zvýšenú pozornosť. Ako pomôcť nájdete v tomto článku.