13. 06. 2021 Anton 22°C Skoro jasno

7 tipov na darček ku Dňu otcov TOP

Nielen mamičky majú svoj sviatok, nesmieme zabúdať ani na oteckov. Deň otcov sa na Slovensku slávi tretiu nedeľu v mesiaci jún. Potešte toho svojho milou malou pozornosť vyrobenou z lásky.

Vypestujte si s deťmi domáce avokádo

Zaujímavý experiment, ktorý baví pozorovať aj deti.

Tvoríme s deťmi: veľryba vo vode

Vedeli ste, že veľryba "veľké morské zviera" je cicavec veľryby, delfína, vorvana, vráskavca ale aj súhvezdie južnej oblohy? Vyrobte si s deťmi jednu takú vodnú papierovú.

Vyrobte si fotorámik na sledovanie prírody

Urobte si s deťmi fotorámik z kartónu a skúmajte prírodu netradične.

Postavte si hmyzí domček

Postavte domov pre malých šikovných pomocníkov. Domčekom prilákate mnoho užitočného hmyzu, ktorý vám záhradu opelí a zbavíte sa šetrne škodcov bez použitia chémie. Výrobou domčeka pre včielky, čmeliaky, lienky a plno ďalšieho drobného hmyzu sa zabavíte nielen vy, ale aj vaše deti.


Hry na dvor či záhradu

30 nápadov na outdoor aktivity pre deti. Teplé slnečné lúče lákajú na dvor či záhradu, preto sme pre vás našli niekoľko hier na von, ktoré deti nielen zabavia ale aj niečo naučia.

Vytvorte si papierovú sliepočku s hniezdom

Vytvorte si so svojimi drobcami papierovú sliepočku s hniezdom.

Zvieratká z papierového vrecka

Papierové vrecko je vhodným materiálom na vytvorenie zvieratiek, ktoré môžete použiť aj ako bábky pri domácom divadielku. Stačí vám len vrecko, pastelky, lepidlo a fantázia.

Tvorenie s deťmi - lastovičky

K jari neodmysliteľné patria aj vtáčiky a ich spev. Poďte si spolu s nami vyrobiť poslov jari. Budete potrebovať len papier, nožnice a lepidlo.

Tvorenie s deťmi - lienky

Zabavte sa spolu pri lienkovom tvorení a vyrobte si tú svoju lienku.