13. 04. 2021 Aleš 13°C Dážď so snehom

Násilie v domácnosti, trpia deti. Ako postupovať?

Hádky, prípadne až násilie v domácnosti. Či už násilie fyzické ale aj psychické. To všetko a ešte omnoho viac pôsobí negatívne na deti. Ako môže postupovať rodič dieťaťa, ktorý je obeťou takéhoto násilia?

Otec na materskej dovolenke - čoraz častejšia realita

Vidieť oteckov na materskej dovolenke už dávno nie je mýtus. A viete o tom, že pri tom istom dieťati môžete byť postupne na materskej obaja rodičia? Alebo, že pri jednom dieťati bude na materskej matka a pri druhom dieťati otec?

Materská dovolenka nie je dovolenka (všetko dôležité, čo treba vedieť)

Poďme si teda ozrejmiť, čo je vlastne materská dovolenka, kedy sa na ňu nastupuje, ako dlho trvá a čo musíte spĺňať nato aby ste na ňu mali nárok.

Tehotenské sa poberá až do pôrodu. Zmeny v tehotenskom od apríla 2021

Budúce mamičky si prilepšia. Áno, ale táto zmena platí až od apríla 2021, nie od januára 2021 ako sa pôvodne predpokladalo. V čom došlo k zmenám?

Meno a priezvisko vášho bábätka. Ako sa určuje, ak..?

Narodilo sa vám dieťatko avšak vy ako rodičia nie ste zosobášení? Alebo ste slobodná či rozvedená mamička a opäť sa vydáte ? Môže mať dieťatko viac mien? Aké sú zásady podľa ktorých sa určuje priezvisko dieťaťa?


Neplatí mi výživné na dieťa. Čo teraz?

Jeden z najčastejších problémov rodičov z našej praxe. Mnohí rodičia síce majú v rukách rozsudok súdu o tom, že druhý rodič dieťaťa je povinný platiť výživné, avšak napriek tomu sa výživné neplatí. Realita u mnohých...

Príspevok pri narodení dieťaťa tzv. kočikovné. Niečo môže prispieť aj obec alebo mesto

Okrem negatívnych informácií ohľadne Covid-19, má táto nešťastná situácia aj pozitívny dopad a to v počte narodených detí za uplynulé obdobie. Takže asi je pravdou, že vo všetkom zlom hľadaj aj niečo dobré.

Mýty a povery o striedavke

Hádam žiadna téma v oblasti rodinného práva nevyvolala v spoločnosti taký ohlas, ako práve striedavka. Jedni ju chvália, iní zatracujú. Aké sú o nej najčastejšie mýty a povery?

Porozvodová starostlivosť o dieťa: Osobná verzus Striedavá starostlivosť

Preto si v tomto článku predstavíme dve formy porozvodovej starostlivosť o dieťa ako aj to, aké sú medzi nimi základné rozdiely.

Rodičia s deťmi: Využívate svojich 5 týždňov dovolenky?

Dobre vidíte, dobre čítate. Nie je to preklep v číslach. Je to naozaj tak a pritom o tom nevie veľké množstvo rodičov, ktorí sa starajú o svoje ratolesti. Mnohí už skoro rok žijú v tom, že majú len 4 týždne zákonnej dovolenky, a pritom už od januára 2020 platí zmena.