20. 10. 2020 Vendelín 13°C Jasno

Doplatky za lieky pre deti do 6 rokov sa zrušia a obedy zadarmo nahradí zvýšenie daňového bonusu

Ak by však prešiel návrh zákona parlamentom a podpíše ho pani prezidentka, od 1.januára 2021 si už za lieky pre deti do 6 rokov nebudete doplácať tak ako dnes a tiež sa zrušia obedy zadarmo, ktoré nahradí zvýšenie daňového bonusu na dieťa.

Príspevok na výživu rozvedeného manžela/lku. Kedy mám naň nárok?

Počuli ste už o tom, že rozvedený manžel/lka má za istých podmienok právo požadovať od expartnera príspevok na výživu rozvedeného manžela/lky?

Nová nemocenská dávka pre budúce mamičky - tehotenské a tehotenské štipendium

Zavádza sa nová štátna nemocenská dávka- tehotenské a tiež tehotenské štipendium. Aké sú podmienky nato, aby ste túto dávku mohli poberať a v akej výške? Aká je doba čerpania tejto dávky?

Cochemský model rozvodu a starostlivosti o deti. Čo to je?

Počuli ste už o Cochemskom modeli? O tom, že rozviesť sa a upraviť styk s deťmi a vôbec všetko, čo sa detí týka sa dá rýchlo, jednoducho, efektívne, rozumne a bez konfliktov? Áno, dá sa to.

Tehotenstvo a zamestnanie - čo sa smie a čo už nie?

Gratulujeme vám k tehotenstvu! Skvelá správa. Doma ste to už asi všetkým oznámili, ale ako postupovať voči zamestnávateľovi? Ako mu túto skutočnosť oznámiť? Môžem ešte vykonávať prácu ako doteraz, alebo už nie? Môžem pracovať ako tehotná v noci, alebo vykonávať prácu nadčas?


Dieťa rastie ako z vody - výživné už nepostačuje

Tak čo teraz? To čo dostávam ako alimenty od ex-manžela mi už nepostačuje ani náhodou. Ako sa dostať k vyššiemu výživnému na dieťa? Čo musím na súde zdokladovať?

Alimenty - dokedy ich musím vôbec platiť?

Nemusíte už platiť výživné dieťaťu, resp. už dospelému človeku, ktoré má 18 a viac rokov? Ako to naozaj je? Je štúdium na strednej, či vysokej škole také rozhodujúce pre platenie výživného na plnoleté dieťa?

Rozvod a alimenty - ako to s nimi vlastne je?

Ak už máte jasno v tom, že váš vzťah sa definitívne rozpadol a spolu už ostať nechcete či nevládzete- FAJN. Krok číslo 1 máte úspešne za sebou. Veď aj spraviť toto rozhodnutie stojí nemálo úsilia a odvahy. Ale čo bude s deťmi po rozvode či rozchode? Ako bude život vyzerať bez partnera? Ako zvládnete starostlivosť o deti bez jeho pomoci?

Rodičovská dohoda a Rozsudok o rozvode manželstva

Podarilo sa vám dohodnúť a máte Rodičovskú dohodu? Alebo ste sa nedohodli a rozhodnutie ste ponechali na súd? V čom spočíva výhoda Rodičovskej dohody? Čo obsahuje Rozsudok o rozvode manželstva? Ako s ním môžem naložiť?

Rozvod v súdnej sieni - ako prebieha rozvodové pojednávanie?

Ako v skutočnosti vyzerá také pojednávanie o rozvode manželstva? Je to naozaj také strašné či úsmevné ako to vidíte v televízii? Kedy vás predvolajú na pojednávanie? Rozvedú vás už na prvom pojednávaní alebo sa bude to celé šialenstvo ťahať dlho?