24. 09. 2021 Ľuboš, Ľubor 22°C Skoro jasno

Petko z Polemicu napísal ďalšiu knižku pre deti - Ako sa máš, Eliáš?

Peter Petko Opet, známy hudobník zo skupiny Polemic a autor tínedžerskej série Život Adama sa tentoraz zameral na mladších čitateľov a napísal úsmevnú knižku zo života ich vrstovníka Eliáša.

Májové knižné novinky pre vaše deti – inšpirujte sa!

Máme pre vás 6 tipov od Stonožky – kamošky vašich detí, ktorá každý mesiac prináša krásne knižky do vašich domácností. Klasiky v ilustrovanom vydaní, leporelá, príbehy o zvieratkách, ale aj knižky, ktoré podporujú rozvoj vašich detí. Inšpirujte sa.

Betka a mocný Brumbulák. Kniha, ktorá pomáha deťom

Knižka Betka a mocný Brumbulák ukrýva v básničkách mnohoročné skúsenosti jej autorky a je tak nástrojom, ako naučiť zvládať deti emócie.

Návod na prežitie rodičov tínedžera

Riskovanie, drzé správanie či bordelárstvo často zjednodušene vnímame ako niečo, čo treba nevyhnutne potrestať. Keď však pochopíte, čo hlbšie je za takýmto nevhodným správaním, už vás možno tak nevytočí a budete vedieť, ako naň reagovať inak ako trestom

Príbeh o tom, čo by žiadne dieťa nemalo zažiť!

Kniha, ktorá vás možno aj rozplače, no rozhodne je potrebné si ju prečítať...a najlepšie s deťmi.


Ako motivovať žiaka s poruchami učenia?

Každý žiak s poruchami učenia, určitými príznakmi porúch, prípadne niektorými prejavmi správania, si vyžaduje od učiteľa i rodiča cielenú premyslenú starostlivosť, trpezlivosť a pomoc. Viete, ako na to?

Umberto Eco a jeho Tri príbehy

Eca vnímame najmä ako románopisca pre dospelých, ale práve mu vyšla jeho kniha pre deti. Volá sa Tri príbehy a detskému čitateľovi veľmi zrozumiteľne vysvetľuje, ako chápať zásadné problémy našej spoločnosti.

Stonožka a jej 6 tipov na krásne knihy pre deti

Deti milujú knihy a vedia si ich vychutnávať... neraz lepšie ako my, dospeláci. Aj vo februári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudlo niekoľko, ktoré rozhodne stoja za prečítanie.

Katalóg najlepších detských kníh roka 2020

Knižnica pre mládež mesta Košice vydala katalóg najlepších detských kníh za rok 2020. Ide o šikovného pomocníka, ktorý poradí pri výbere kníh rovnako rodičom ako pedagógom a tiež priamo čitateľom.

Knižné novinky pre všetkých malých čitateľov

Aj v januári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudli hneď štyri, ktoré vám vrelo odporúčame.