20. 01. 2021 Dalibor 8°C Skoro jasno

Knižné novinky pre všetkých malých čitateľov

Aj v januári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudli hneď štyri, ktoré vám vrelo odporúčame.

Vychádza novinka od autorky Harryho Pottera - Ikabog. Hit s kresbami slovenských detí!

Nový príbeh J.K.Rowlingovej, autorky svetoznámeho čarodejníka Harryho Pottera, je vonku. Volá sa Ikabog a sú v ňom desiatky kresieb slovenských detí!

Dobre vedieť, že vychádza DOBRE VEDIEŤ!

Obľúbenú zábavno-súťažnú reláciu TV Markíza Dobre vedieť! vám asi netreba predstavovať. Každý z nás si ju rád pozrie... Vedeli ste však, že teraz vychádza jej knižná podoba?

5 dôvodov prečo sú audioknihy dobré pre deti

Audioknihy pomáhajú deťom rozvíjať slovnú zásobu, spôsob vyjadrovania a trénujú fantáziu. Na rozdiel od videa v audioknihách sa používajú oveľa bohatšie vyjadrovacie prostriedky, rovnako ako v klasických knihách.

Čítanie pre všetkých, ktorí sa boja zaspávať, ale radi snívajú

Čítanie pre všetkých, ktorí sa boja zaspávať, ale radi snívajú.


Harry Potter box s ilustráciami slovenského grafika - majú oň záujem aj zberatelia zo zahraničia

Pre skalných aj začínajúcich čitateľov Harryho Pottera vyšiel špeciálny box pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu nadčasovej ságy o chlapcovi s neobyčajnými schopnosťami na Slovensku.

Kniha na plánovanie rodinných výletov - Naše výlety

Kniha je tiež vhodným darčekom pre tých, ktorí si radi zaznamenávajú dôležité medzníky v rodine. Nájdete v nej veľa informácií a tipov na výlety, krásne ilustrácie a samozrejme miesto pre vás.

Viete, ako trénovať pozornosť detí?

Aj vy máte doma školáka s nevyrovnanými výkonmi v školskej práci? Zdá sa vám, že občas akoby „vypol“? Učiteľka ho označila za zasneného, keďže sa ľahko nechá rozptýliť vonkajšími podnetmi? Pozornosť je to, kde bude treba hľadať príčinu jeho problémov.

Nová detektívna séria pre mladých čitateľov

Prichádza nová detektívna séria pre mladých čitateľov od 9 rokov. Volá sa Detektívi z dvora a v prvej časti budeme riešiť Prípad strateného náhrdelníka.

Dan Brown a jeho novinka pre deti Divoká symfónia

Poznáte spisovateľa Dana Browna? Autor bestsellerov s profesorom symbológie Robertom Langdonom – Da Vinciho kód, Anjeli a démoni, atď. - napísal novinku a tentoraz pre deti.