24. 05. 2022 Ela 23°C Skoro jasno

Denník odvážneho bojka pokračuje 16.knihou - Veľká šanca

Práve vyšiel 16.diel mimoriadne úspešnej série detských kníh Denník odvážneho bojka s názvom Veľká šanca.

Tipy na naše najobľúbenejšie knihy pre dospelých za posledný rok

Tiež milujete knižky ako my u nás v redakcii? Pripravili sme si pre vás článok s tipmi na knižky, ktoré nás za posledný rok doslova ohúrili. A aby to neboli len knižky od nás z našej redakcie, doplnili sme tam aj tipy od vás - našich čitateľov:)

Tipy na najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok

V redakcii sme partia mamičiek, ktoré milujú knihy a vedú aj svoje detičky k čítaniu. Preto sme si pre Vás znova pripravili článok s tipmi na naše najobľúbenejšie detské knihy za posledný rok.

5 knižných tipov pre deti od kamošky Stonožky

Máme pre vás 5 tipov na novinky, ktoré prináša vydavateľstvo Ikar a jeho značka Stonožka – knižná kamoška všetkých detí.

Aby boli na „vysvedčku“ dobré známky

Prvý polrok tohto školského roka pomaly končí. Opäť bol poznačený zatváraním škôl. A je to poznať. Blíži sa polročné vysvedčenie, v testoch a písomkách musia deti ukázať nadobudnuté vedomosti. Aké vysvedčenie bude u vás? Budú spokojné deti, učitelia aj vy rodičia?


Aby naše deti správne rozprávali

Stále viac ľudí bez ohľadu na vek či profesiu nadobúda dojem, že „dnešné deti horšie rozprávajú“. Je to tak, majú množstvo problémov s rečou. Ako im pomôcť doma, kedy už vyhľadať pomoc a vôbec, je to záležitosť pre logopéda?

Pripravte svojho predškoláka na školu aj z domu

Máte doma predškoláka? Posledný rok v škôlke si ešte užite - to zdanlivo bezstarostné obdobie plné hier a zábavy. Onedlho sa školský rok prehupne do svojej druhej polovice a povinností pribudne, pretože sa priblíži aj zápis do školy. Vzniká tu priestor pre aktívnych rodičov, aby svoje dieťa na zápis od školy čo najlepšie pripravili. Aby odstránili všetky logopedické nedostatky, vycibrili slovník a jazyk dieťaťa, upevnili hygienické návyky a podporili jeho samostatnosť.

Keď potrebujete pomôcť s poruchami učenia aj doma

Školy zatiaľ ponechali otvorené, ale pandemická situácia ich zatvára regionálne. Opäť prinútila mnohých školákov sadnúť si k online vyučovaniu. A rodičia sa znova menia na učiteľov svojich detí. Či dospelí, či deti, všetci uznávajú, že lepšie je v škole.

Vjanočne Vichodňarske Rozpravočki

V knihe Vjanočne Vichodňarske Rozpravočki nájdete prekrásne ilustrované rozprávky plné vtipu, hravosti a vianočnej atmosféry pre deti i vyspelých dospelých napísané vo východoslovenskom dialekte od Jozefa Jenča. Táto kniha Vám vytvorí Vianoce hocikedy a hocikde.

Pandémiu deťom vysvetľujme, nestresujme ich

Čo prežívajú v súvislosti s ďalšou vlnou naše deti? Možno sú zmätené, boja sa, pretože situácii nerozumejú. Vraj im školy a škôlky nezavrú, ale zatvorených tried pribúda. Ako sa s deťmi rozprávať na tému koronavírus? Nepanikáriť a vysvetľovať! Buďme zodpovední a naučme to aj naše deti.