13. 04. 2021 Aleš 13°C Dážď so snehom

Návod na prežitie rodičov tínedžera

Riskovanie, drzé správanie či bordelárstvo často zjednodušene vnímame ako niečo, čo treba nevyhnutne potrestať. Keď však pochopíte, čo hlbšie je za takýmto nevhodným správaním, už vás možno tak nevytočí a budete vedieť, ako naň reagovať inak ako trestom

Príbeh o tom, čo by žiadne dieťa nemalo zažiť!

Kniha, ktorá vás možno aj rozplače, no rozhodne je potrebné si ju prečítať...a najlepšie s deťmi.

Ako motivovať žiaka s poruchami učenia?

Každý žiak s poruchami učenia, určitými príznakmi porúch, prípadne niektorými prejavmi správania, si vyžaduje od učiteľa i rodiča cielenú premyslenú starostlivosť, trpezlivosť a pomoc. Viete, ako na to?

Umberto Eco a jeho Tri príbehy

Eca vnímame najmä ako románopisca pre dospelých, ale práve mu vyšla jeho kniha pre deti. Volá sa Tri príbehy a detskému čitateľovi veľmi zrozumiteľne vysvetľuje, ako chápať zásadné problémy našej spoločnosti.

Stonožka a jej 6 tipov na krásne knihy pre deti

Deti milujú knihy a vedia si ich vychutnávať... neraz lepšie ako my, dospeláci. Aj vo februári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudlo niekoľko, ktoré rozhodne stoja za prečítanie.


Katalóg najlepších detských kníh roka 2020

Knižnica pre mládež mesta Košice vydala katalóg najlepších detských kníh za rok 2020. Ide o šikovného pomocníka, ktorý poradí pri výbere kníh rovnako rodičom ako pedagógom a tiež priamo čitateľom.

Knižné novinky pre všetkých malých čitateľov

Aj v januári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudli hneď štyri, ktoré vám vrelo odporúčame.

Vychádza novinka od autorky Harryho Pottera - Ikabog. Hit s kresbami slovenských detí!

Nový príbeh J.K.Rowlingovej, autorky svetoznámeho čarodejníka Harryho Pottera, je vonku. Volá sa Ikabog a sú v ňom desiatky kresieb slovenských detí!

Dobre vedieť, že vychádza DOBRE VEDIEŤ!

Obľúbenú zábavno-súťažnú reláciu TV Markíza Dobre vedieť! vám asi netreba predstavovať. Každý z nás si ju rád pozrie... Vedeli ste však, že teraz vychádza jej knižná podoba?

5 dôvodov prečo sú audioknihy dobré pre deti

Audioknihy pomáhajú deťom rozvíjať slovnú zásobu, spôsob vyjadrovania a trénujú fantáziu. Na rozdiel od videa v audioknihách sa používajú oveľa bohatšie vyjadrovacie prostriedky, rovnako ako v klasických knihách.