05. 08. 2020 Hortenzia 25°C Oblačno

Rozhovor: Akú planétu tu nechajú pre seba dnešné deti?

Dnes sa porozprávame s Matejom Zámečníkom, ktorý sa venuje písaniu detských kníh, v ktorých učí deti zaujímať sa viac o ochranu prírody. Matej sa taktiež venuje aj dobrovoľníctvu, čistí prírodu a rozhodol sa, že inšpiruje deti robiť to, čo baví aj jeho. A to pomocou pútavých príbehov.

Dysgrafia – viete, ako ju odhaliť a eliminovať?

Veľa učiteľov konštatuje, že deti prichádzajú do školy v oblasti grafomotoriky nepripravení. Z rozhovorov s učiteľkami MŠ sa zasa dozvedáme, že venujú práve rozvoju grafomotoriky zvýšenú pozornosť. Ako pomôcť nájdete v tomto článku.

Ako sa vyznať vo vede, technike a technológiách?

Encyklopédia Ako sa vyznať vo vede, technike a technológiách je úžasným výletom do sveta vedy cez jednoduché a zrozumiteľné texty, ilustrácie, grafy a nákresy, ktoré vám pomôžu všetko si dať do súvislostí.

Hravé učenie pre deti. Nová kartová hra Jeden-dva-TRI!

Ak teda chcete, aby sa vaše deti zabavili a pritom aj niečo naučili, vyskúšajte novú hru Jeden-dva-TRI!

Vichodňarske rozpravočki

Humorné ilustrované rozprávky so silným posolstvom pre deti, ale aj dospelých napísaných vo východoslovenskom dialekte .


Ako odhaliť problémy sluchu u pred/školáka?

Vedia rodičia, ako odhaliť, že ich dieťa môže trpieť niektorou z porúch sluchového vnímania? A vedia, ako postupovať, aby tieto prejavy zmiernili? Pozrite sa aj na najčastejšie chyby rodičov.

Afrika z kufríka. Zábava pre deti

Kufrík a leporelo Afrika z kufríka fungujú ako harmonický celok, a to aj zásluhou pôsobivého dizajnu a ilustrácií z dielne mladej slovenskej výtvarníčky Kataríny Hutníkovej.

Letíme do vesmíru! Pridáte sa?

Uhádnete, o ktoré oblasti sa najviac zaujímajú deti vo veku 5 až 10 rokov? Dinosaury ...a vesmír! Ak máte doma malého astronauta, ktorý sa rád pozerá na nočnú oblohu, máme pre vás jeden skvelý tip.

Na spadnutie - pokračovanie Denníka odvážneho bojka

Teraz je tu 14.diel, v ktorej musí rodina Heffleyovcov ustáť neplánovanú rekonštrukciu. A ako to v ich rodine býva – najmä ak je nablízku smoliar Greg – bude to veľmi dobrodružné, zábavné a napínavé.
Napokon, prestavba a rekonštrukcia domu nie je nikdy zábava, no nie?

Správny rozvoj grafomotoriky u škôlkarov

Tretina škôlkarov nemá správne grafomotorické návyky. Čo robiť, aby ste k nim nepatrili?