29. 03. 2023 Miroslav 9°C Polooblačno

17.diel fenomenálnej série - Denník odvážneho bojka

Jeff Kinney má bezbrehú zásobu fantázie a dobrodružstiev, ktoré pravidelne pripravuje smoliarovi Gregovi zo série denník odvážneho bojka. Práve vyšiel už 17.diel série – Preplnený mechúr.

Ako naučiť deti zbaviť sa predsudkov? Táto kniha to dokáže

Zoznámime sa so psíkom, ktorý ešte ako šteniatko dostal meno Mačka. Jeho mama bola borderská kólia a ocko laponský pes. Je teda kríženec.

4 detské knihy, ktoré pobavia, potešia, aj niečo naučia

Máme pre vás 4 tipy na novinky, ktoré potešia všetky deti.

Krásna a bláznivá detská knižka Jojo, to vážne?!

Výmyselník Jojo by sa celý deň iba hral. Mamička – učiteľka na strednej škole - mu však dáva rôzne úlohy, pretože potrebuje v domácnosti pomôcť. Keď si Jojo nie je celkom istý, zavolá svojmu ocinovi, ktorý na všetko pozná odpoveď.

Maria Montessori. Učiteľka novej doby.

Maria Montessori bola prvou ženou v Taliansku, ktorá vyštudovala medicínu a získala diplom. Dovtedy nevídané. A obdivuhodné, ako si to všetko musela odtrpieť - posmech spolužiakov, závisť, predsudky...


V prvých rokoch ste mozgom vášho dieťaťa vy, rodičia - tvrdí neuropsychológ Robert Krause

Na slovenský knižný trh prichádza jeho prvá kniha Detský mozog: Novorodenec a začiatkom decembra sa môžeme tešiť na jej pokračovanie Detský mozog: Batoľa.

Akú knižku darovať deťom pod vianočný stromček?

Neviete, akú knižku vybrať pre deti ako darček pod vianočný stromček?

Na toto vás nikto nepripraví – zápisky otca

Na toto vás nikto nepripraví – zápisky otca, tanečník jaro Bekr o otcovstve, manželstve, o výchove detí s herečkou Monikou Hilmerovou. Zábavne, s nadhľadom a sebairóniou.

Aký by mal byť otec v súčasnej dobe? Prísny alebo empatickejší?

Vo svojej knihe o úlohe otca v 21.storočí skúma otcovstvo z rôznych pohľadov. Spochybňuje tradičné predpoklady o pôvode a rozdelení rodičovských úloh a rolí.

Obľúbený David Williams a jeho nový Sliz

Decká ho milujú. David Williams je síce komik, herec, aktivista, ale tiež píše zábavné a uletené knihy pre deti. Jeho literárnym vzorom bol Roald Dahl a istý čas ho označovali za najrýchlejšie rastúceho autora detských kníh vo Veľkej Británii.