27. 10. 2020 Sabína 19°C Skoro jasno

Nová detektívna séria pre mladých čitateľov

Prichádza nová detektívna séria pre mladých čitateľov od 9 rokov. Volá sa Detektívi z dvora a v prvej časti budeme riešiť Prípad strateného náhrdelníka.

Dan Brown a jeho novinka pre deti Divoká symfónia

Poznáte spisovateľa Dana Browna? Autor bestsellerov s profesorom symbológie Robertom Langdonom – Da Vinciho kód, Anjeli a démoni, atď. - napísal novinku a tentoraz pre deti.

Kým sa stanem škôlkarom: Ako vychovávať maličkých?

Asi sa zhodneme na tom, že výchova detí do troch rokov má svoje špecifiká. Ruku na srdce, viete, ako rozvíjať schopnosti detí do 3 rokov? Orientujete sa v tom, čo by dieťa v jednotlivých etapách života do troch rokov mohlo v konkrétnych oblastiach približne vedieť? A čo keby sme vám naznačili podnety a aktivity, ktoré ho ku konkrétnym schopnostiam dovedú? Ak sme vás zaujali, čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Čo robiť, aby deti viac čítali?

Možno ste sa aj vy stretli s tvrdením, že mladá generácia nečíta toľko, čo tá naša. Nuž, nie je to celkom pravda. Mladí čítajú, ale inak ako my. Klasický papier totiž vystriedali obrazovky tabletov a mobilných telefónov či počítačov. Je takéto čítanie rovnaké? A ak nie, čo robiť, aby sa deti vrátili k papieru a opäť siahli po knihách?

Čo sa deje po zotmení a v noci? Dozviete sa v novej knižke

Odkiaľ náš organizmus vie, kedy treba ísť do postele? Alebo naopak, kedy je čas vstávať? Usmerňujú ho takzvané vnútorné biologické hodiny, ktoré presne vedia, kedy sme unavení a kedy odpočinutí.


Autorka Harryho Pottera má nový príbeh - Ikabog

IKABOG – konečne po rokoch nový príbeh pre deti od J.K.Rowlingovej, autorky Harryho Pottera. Príbeh z kráľovstva Blahobytia, o príšere z močiarov, ktorá podľa legendy požiera deti a ovce...je to však iba legenda, ktorou rodičia strašili neposlušné deti?

Fakty a triky zo sveta matematiky

Ako nachytať podvodníka? Ako utiecť z väzenia? Ako zmeniť svet dátami? A ako sa zapísať do dejín? Aj toto sa dozviete v novinke Fakty a triky zo sveta matematiky.

Užitočné rady pre rodičov: Ako prežiť škôlku?

Ppraktická príručka psychologičky a rodinnej terapeutky o dôležitom období medzi 2 až 6 rokom, kedy sa dieťa veľmi silno formuje. 7 krokov, ako prežiť toto obdobie a vychovať dieťa čo najlepšie.

Rozhovor: Akú planétu tu nechajú pre seba dnešné deti?

Dnes sa porozprávame s Matejom Zámečníkom, ktorý sa venuje písaniu detských kníh, v ktorých učí deti zaujímať sa viac o ochranu prírody. Matej sa taktiež venuje aj dobrovoľníctvu, čistí prírodu a rozhodol sa, že inšpiruje deti robiť to, čo baví aj jeho. A to pomocou pútavých príbehov.

Dysgrafia – viete, ako ju odhaliť a eliminovať?

Veľa učiteľov konštatuje, že deti prichádzajú do školy v oblasti grafomotoriky nepripravení. Z rozhovorov s učiteľkami MŠ sa zasa dozvedáme, že venujú práve rozvoju grafomotoriky zvýšenú pozornosť. Ako pomôcť nájdete v tomto článku.