28. 11. 2020 Henrieta 5°C Snehové prehánky

Dary zeme v Skanzene Vychylovka

23.09.2020 Autor: MS
Termín: 27.09.2020 Mesto:Vychylovka Zdroj:stránka organizátora
dary zeme plagat

Zdroj: kysuckemuzeum.sk

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 27. septembra 2020 podujatie pod názvom Dary zeme.

Príďte s nami osláviť všetko, čo nám tento rok ponúkla príroda v podobe ovocia a zeleniny. Už od soboty 26. septembra si môžete v Múzeu kysuckej dediny pozrieť výstavu darov zeme. Tá potrvá aj počas celej nedele. Nájdete tu rôzne plodiny, ktoré sa urodili na kysuckých poliach, záhradkách či v lesoch. Tešiť sa môžete aj na kultúrne pásmo v podaní Folklórnej skupiny Dolinka z Novej Bystrice. O 12.45 sa uskutoční sprievod účinkujúcich na svätú omšu, ktorá sa uskutoční o 13. hodine. Tu sa požehná aj úroda. Po omši bude pokračovať kultúrny program. O 14. hodine bude prednáška na pódiu, ktorá bude venovaná spracovaniu ovocia a zeleniny. Známa bylinkárka a výrobkyňa omáčok, džemov, či iných dobrôt Mirka Harantová vám poradí, ako spracovať svoju úrodu, aby vám vydržala počas celej zimy. K dispozícii bude počas celého dňa aj so svojimi produktami, takže sa môžete pri nej zastaviť po radu aj mimo prednášku.

Veríme, že vás toto podujatie zaujme a prídete do Múzea kysuckej dediny. Popri výstave, či prednáške sa môžete odviesť aj po Historickej lesnej úvraťovej železnici a ešte máte do konca októbra múžnosť pozrieť si aj dve výstavy. Drotári a drotárstvo v Multifunkčnom objekte a Vlaky s vôňou dreva v Raganovom mlyne.

Napíšte komentár