20. 09. 2021 Ľuboslav(a) 18°C Oblačno

13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom kraji

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com, kupele-teplice.sk, muzeumtn.sk
Adresa:Trenčiansky kraj Telefón:- www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete dovolenku, či výlet s deťmi do Trenčína?  Kam by ste mali ísť, prípadne čo nemôžete určite vynechať? Prinášame vám 13 tipov na výlet s deťmi v Trenčianskom kraji! Pre ľahšiu orientáciu sme jednotlivé tipy číselne označili a zobrazili sme ich priamo na mape Trenčianskeho kraja. Tak si môžete naplánovať výlet a po prípade navštíviť aj viaceré miesta počas jedného dňa - ak vám to sily a čas umožní :)

mapaTNkraj

1. TRENČIANSKY HRAD

Mesto: Trenčín

Ak plánujete návštevu Trenčína - Trenčiansky hrad nemôžete jednoducho vynechať! Dominanta Trenčína i celého Považia stráži pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou. Dnešný hrad vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť, strážiaca dôležité vážske brody a dôležité karpatské priesmyky, cez ktoré prechádzali obchodné cesty, spájajúce oblasť severného Uhorska a stredoslovenských banských miest s Čechami, Moravou, Sliezskom a Poľskom. Dnes sú v jeho starobylých priestoroch umiestnené výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Nájdete tu známu Studňu lásky, Matúšovu vežu, či obnovené kasárne. Počas leta sa konajú i nočné prehliadky hradu.

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>
2015 07 10 205444


2. ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA BOJNICE

Mesto: Bojnice

Bojnická zoologická záhrada
 je najstaršou a najnavštevovanejšou zoo na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. Patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, t. j. bez vyhranenej špecializácie na určité druhy zvierat.V minulosti sa vyššia pozornosť venovala najmä odchovu rysov ostrovidov, bežcov (emu, nandu) a horských kôz. Areál zoo sa nachádza v príjemnom rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice v Trenčianskom kraji.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


3. BOJNICKÝ ZÁMOK

Mesto: Bojnice

Bojnický zámok
 patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Z
ámok tvorí impozantnú dominantu severnej časti Prievidzskej kotliny, ktorá je otvorená iba na juh a z ostatných svetových strán je chránená pohoriami Vtáčnik, Magura a Fačkovské vrchy. Park okolo Bojnického zámku je sadený ako prírodno-krajinársky park. Pôvodne malo ísť o romantický park z rôznymi atrakciami, kvázi zrúcaninami a pod. Ako každý takýto park nekončil múrom, ale sa voľne „rozplýval“ formou alejí do priľahlej krajiny a medzi priľahlé domy.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>

DSC 7369

Zdroj: sdetmi.com


4. PARK MINIATÚR

Mesto: Podolie

Unikátny park dobových rekonštrukcií slovenských hradov, zámkov a vzácnych sakrálnych pamiatok nájdete v dedinke Podolie, medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Modely postavené podľa vedeckých rekonštrukcií v mierke 1:50 sú umiestnené vo vonkajšom prostredí v areáli základnej školy. V súčasnosti sa tu nachádza 42 modelov - napr. rekonštrukcie hradu Branč, Červený kameň, Krupinskej vartovky, Živánskej, Holíčskeho zámku, Nového zámku v Banskej Štiavnici, Jelšavského hradu, hradu Revište, kostolíka v Klížskom Hradišti, Tvrdošínsky kostolík hradu Šivetice, hradu Malá Lednica, hradu Tematín a hrad Čachtice. Predpokladá sa, že v areáli Matúšovho kráľovstva bude postavených okolo 50 modelov slovenských aj zahraničných pamiatok.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


5. HRAD BECKOV

Mesto: Beckov

Hrad Beckov sa majestátne týči na 60 metrov vysokom strmom brale nad obcou rovnakého mena neďaleko rieky Váh, kde už od 13. storočia strážil obchodnú cestu, vedúcu Považím. Bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal Tatárom aj Turkom. Jeho minulosť je opradená povesťami, ktoré umocňujú romantiku jeho dnešnej podoby.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>

beckovsky castle 2194683 1280

Zdroj: pixabay.com

 


6. GAZDOVSTVO UHLISKÁ S ROZHĽADŇOU

Mesto: Nemšová - Trenčianska Závada

V rázovitom prostredí nádhernej prírody Bielych Karpát vás víta rodinné 
Gazdovstvo Uhliská. Naším prianím je vytvoriť miesto pre oddych, kde radi privítame milovníkov koní a aktívneho trávenia voľného času.  V starej opustenej maštali sme vytvorili štýlový hostinec, stajňu pre kone a zázemie pre klientov i personál. Ku gazdovstvu pribudla vonkajšia jazdiareň, krytá hala, výbehy pre kone, ovečky, kravy, kozy, a iné zvieratká. Kúsok od gazdovstva sa nachádza novovybudovaná rozhľadňa.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


7. VYHLIADKOVÉ PLAVBY PO VÁHU

Mesto: Trenčín

Vyhliadkové plavby po Váhu sú skvelým tipom na netradičný výlet v letných mesiacoch. Plavby po Váhu sa konajú cez víkend a s približne hodinovou jazdou potešia malých aj veľkých námorníkov. Loď vás prevezie popod trenčianske mosty, či napríklad k elektrárni. 

☺ v lete           

Viac >>

118155118 150726936664118 4484267792071983023 n

Zdroj: FB Vyhliadkové plavby Trenčín

 


8. INOVECKÁ CHATA

Mesto: Trenčianske Jastrabie

Už po desaťročia je Inovecká chata a celá oblasť magnetom pre turistov z celého Slovenska. Inovecká chata bola postavená pod najvyšším kopcom Inovec (1042 m) podľa dostupných informácií prvýkrát už v roku 1921. V roku 2010 prešla chata komplexnou rekonštrukciou.  Chata ponúka bowling priamo na chate, umelú lezeckú stenu, rozľahlé detské ihrisko, či priamo na Inovci - výborné cyklotrasy, turistika, hubárčenie, prechádzky po okolí, zábava, športy, let padákom.

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>


9. MINIFARMA 

Mesto: Lubina

Naša Minifarma
 je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný nami, majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, prasiatka, kačky alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>

90540879 2885637694831856 3983965608835284992 n

Zdroj: minifarma.sk


10. AGROPENZIÓN GRUNT - FARMA A KOLIBA PAPRADNO

Mesto: Papradno

Farma sa nachádza v obci Papradno v krásnom prírodnom prostredí. Je zameraná na chov oviec, hovädzieho dobytka a koní. Umožní vám spoznať vidiecke hospodárstvo a jeho produkty. Na farme sa môžete oboznámiť s tradičnými postupmi spracovania surového ovčieho mlieka a ochutnať výrobky z vlastnej produkcie. Pred reštauráciou sa nachádza nekrytá jazdiareň. V lete je k dispozícii detské ihrisko a altán s kapacitou ďalších 60 miest.

☺ v lete           


Viac >>

S6302672

Zdroj: penziongrunt.sk


11. LANOVÝ PARK TARZÁNIA BREZINA

Mesto: Trenčín

Lanový park Tarzania na Brezine, nachádzajúci sa v blízkosti Trenčianskeho hradu, ponúka množstvo fantastických lanoviek a prekážky až do výšky 10 metrov. Ak obľubujete aktivity s patričnou dávkou adrenalínu a fyzickej námahy ste na správnom mieste. Čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky. Tarzania je lanový park  postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške  na stromoch.

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>


12. KULHÁŇ

Mesto: Zlatníky

Rybačka pre celú rodinu, tak sa dá charakterizovať Kulháň. Dlhé čakanie na rybačke Vás nudí? Chcete konečne chytiť rybu? U nás je to jednoduché, zábavné a rýchle! Uvidíte nadšené tváre vašich detí, keď ulovia svoju prvú rybu. Oživíte svoje spomienky, keď pocítite mätúcu sa rybu na háčiku. Urobte si malý výlet k nám, na Kulháň. Rozľahlý areál plný zelene, sedení, hojdačky, kolotoče, zvieratká - to všetko na Vás čaká.

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>

phoca thumb l viridis 044

Zdroj: kulhan.sk


13. LETECKÉ MÚZEUM SLÁVNICA

Mesto: Slávnica

Letecké múzeum Slávnica, je neoddeliteľnou súčasťou Aeroklubu Dubnica a vzniklo z podnetu jeho členov, ktorý sa už ďalej nemohli pozerať na chátrajúce lietajúce stroje a tak ich postupne začali skupovať. Na letisku je bezplatne možné vidieť viaceré zaujímavé modely lietadiel, po dohode je možné dohodnúť aj vyhliadkové lety.

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>

20993911 1303755819747052 1695570465066238004 n

Zdroj: akdubnica.sk


 Mohlo by vás tiež zaujímať:

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • lydia 02.01.2019, 22:26

    Ja by som doplnila este Cachticky hrad inak vsetkych 13 miest je krasnych a teda cely Trenciansky kraj je krasny

  • Martina 13.04.2018, 09:11

    Vyborny sumar aktivit v TN kraji! Dakujem, M

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár