27. 09. 2020 Cyprián 17°C Dážď

TOP atrakcie pre deti na Slovensku

Autor: Annie, Foto: webové stránky spomenutých atrakcií
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Akú atrakciu určite navštíviť a vyskúšať na Slovensku? Pripravili sme pre vás výber najlepších areálov, ktoré sú venované deťom a ponúkajú im veľa zábavy. Zároveň patria dlhodobo medzi najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie u rodín s deťmi.
Tak, ktoré sú tie TOP atrakcie pre deti, ktoré treba rozhodne zažiť a otestovať?


Bachledka Ski & Sun

Lokalita: Bachledova dolina, Prešovský kraj

1

Zdroj: bachledka.sk

Najväčšou atrakciou strediska Bachledka Ski&Sun je Chodník korunami stromov, ku ktorému Vás vyvezie nová 10-miestna kabínová lanovka. Cestu chodníkom deťom oživia adrenalínové zákutia, balančné prvky a edukačné zastávky. Keďže takmer celé stredisko je bezbariérové, zvládnete to aj s kočiarom, či invalidným vozíkom, ktoré si viete v stredisku aj zapožičať. Chodník je ukončený 32m vysokou vežou, v strede ktorej je adrenalínová pochôdzna sieť a ďalekohľad, ktorým môžete obdivovať Belianske Tatry, či dokonca známe Tri koruny pri Dunajci. Výhľad Vám vyrazí dych. Cestu dole si môžete skrátiť najdlhším suchým toboganom a užiť si poriadny adrenalín. Bachledka ponúka aj ďalšie atrakcie pre deti, ako sú hojdačky, tunel, šmýkačky, preliezky, trampolíny, či jazdu na poníkoch. Vyskúšať môžete aj najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, či detský náučný chodník. V zime tu nájdete najväčší detský zimný areál v regióne s lyžiarskou školou, snowcampom, snowtubingom, sánkovaním a lyžiarskym kolotočom.

Viac >>


Tricklandia- najzábavnejšia galéria

Lokalita: Starý Smokovec, Prešovský kraj

1 2

Zdroj: Tricklandia.sk

Viete čo je Tricklandia? Unikátny projekt, ktorý vznikol v Starom Smokovci a ponúka jedinečný zábavný park a galériu rodinného typu. Celý zámer je založený na Trick-arte  a optických ilúziach.  Ide o jedinečné putovanie Slovenskom, kde každá expozícia obsahuje  rôzne slovenské námety ako napr. námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Okrem trick-artových obrazov tu nájdete aj rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

Viac >>


Babyland – celoročný detský raj

Lokalita: Liptovská Sielnica, Žilinský kraj

kam s detmi

Zdroj: villabetula.sk

Najväčšie detské ihrisko na Liptove, ktoré je súčasťou Villa Betula resortu, ponúka zábavu, hry a atrakcie v každom ročnom období. Objavte doslova detský raj rozkladajúci sa na niekoľkohektárovej lúke poskytujúcej dostatočný priestor na skákacie hrady, detskú lanovú dráhu, trampolínovú arénu či lezecký lanový labyrint. V lete každý ocení osvieženie vo fontánovom raji alebo v prírodnom bazéne. Za vyskúšanie rozhodne stojí aj snowtubingová dráha v zime. Súčasťou rozsiahleho areálu je aj interiérová hala na ploche viac ako 500m2, kde sa nachádzajú rôzne atrakcie pre deti ako detské bludisko, guľôčkový bazén, detská kuchynka, šmykľavka či tobogan. Skúsené animátorky zapájajú deti do rôznych interaktívnych aktivít, tvorivých dielní a zábavných hier. K dispozícii je aj zvieracia farma, kde deti môžu pohladkať zvieratká, dozvedieť sa niečo o ich živote či zajazdiť si na poníkovi alebo koníkovi. Dospelí ocenia kaviareň a reštauráciu v blízkosti detských atrakcií.

Viac >>


Galéria Dobrá hračka 

Lokalita:  Starý Smokovec, Prešovský kraj

dobrahracka1

Zdroj: Galéria Dobrá hračka

Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici je interaktívnou detskou galériou. Je to miesto, ktoré na ploche viac ako 500m2 ponúka deťom 12 stanovíšť,  ktoré predstavujú rôzne povolania a deti si tak môžu vyskúšať aké to je byť napríklad hasičom, policajtom, návrhárom, astronautom, kuchárom, či archeokógom...Okrem toho na nich v herni čakajú ďalšie iné atrakcie, hry, hlavolamy,  puzzle, detské dopravné ihrisko, hudobné aj kreatívne hracky  – teda samé dobré hračky :-). Súčasťou galérie je aj obchod s netradičnými hračkami, vďaka ktorým sa deti aj dospelí dokážu hrať nielen zábavne, ale aj s rozumom.

Viac >>


DinoPark - expozícia dinosaurov

Mesto: Bratislava, Bratislavský kraj, Košice, Košický kraj

dinopark logo2

Zdroj: DinoPark.sk

V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Scény a zákutia simulujú život v druhohorách a ich súčasťou je náučný chodník o vývoji života na Zemi. Jedinečné je aj 3D kino, ktoré dokáže premietať 2 obrazy súčasne. Pre deti je obľúbenou atrakciou detské paleontologické ihrisko a preliezačky.         

Viac >>


Donovalkovo - hlavné mesto detí

Obec: Donovaly, Banskobystrický kraj

atrakciesr2

Zdroj: donovalkovo.sk

Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta deti od 2 rokov, aby prežili deň plný zábavy a tvorivosti. Detské mestečko je tvorené domčekmi, ktoré sú ako ozajstné dospelácke verzie, no všetko je v nich pripravené presne na mieru pre malých objaviteľov. Okrem budov a zariadenia sú pripravené aj autentické kostýmy pre dokonalý zážitok. Zábavu v Donovalkove koordinujú animátori a deti naučia ako natankovať, čo robiť v prípade požiaru, ako narábať s peniazmi, ako separovať odpad, ako samostatne nakupovať a veľa iného. Donovalkovo má svoju minifarmu so zvieratkami, ktoré čakajú na malých farmárov, ktorí ich prídu napojiť, nakŕmiť a dobre sa o ne postarajú. Ďalšou dominantou hlavného mesta detí je dopravné ihrisko.

Viac >>


Tatrapolis - Ostrov fantázie

Mesto: Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj 

Tatrapolis 16x9 47

Zdroj: tatrapolis.sk

V Tatrapolise môžete vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb, pozrieť si na vlastné oči prácu kováča, alebo si dopriať neobmedzenú zábavu na 34 atrakciách. Ide o originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku s plochou 1,61 ha.  Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele. Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.  

Viac >>


Zveropark -  losia farma v prírode

Obec: Revištské Podzámčie, Banskobystrický kraj 

atrakciesr6

Zdroj: zveropark.sk

Miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, zaujímavé zvieratká, zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúka ako stvorená pre piknik a pokoj na oddych. Zveropark je losia farma otvorená pre všetkých milovníkov prírody a zvierat. Na ploche približne 21 ha žije viac ako 30 druhov zvierat. Zveropark ponúka aj viacero možností na aktívne strávenie voľného času: hladkací kútik, pikniková lúka na oddych, opekanie pod holým nebom, bufet na zakúpenie opekačkových špecialít, možnosť požičať si udicu a uloviť si pstruha z jazera, ktorého si možno rovno pripraviť na grile. K atrakciám patrí aj detské ihrisko, amfiteáter, streľba z praku, táborisko, trampolína, hod loptičkou, atď.      

 

Viac >>


Tatralandia -  aquapark na Liptove

Mesto: Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj

atrakciesr7

Zdroj: tatralandia.sk

Tatralandia sa od leta 2016 stala najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžete aj zasurfovať. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom, či letným eventom.  A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch a   zrelaxovať v 10 bazénoch.

Viac >>


Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet

Obec: Donovaly, Banskobystrický kraj

atrakciesr8

Zdroj: habakuky.eu

Jedinečná rozprávková dedina na Donovaloch. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Môžete sa tešiť na interaktívne divadelné predstavenia slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov, animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach. Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo.  

Viac >>


Obrovo - Čutkovská dolina

Čutkovská dolina , Žilinský kraj

atrakcisr9

Zdroj: obrovo.sk


V zábavnom areáli Obrovo Vás čakajú trampolíny, lanový prekážkový park, lukostreľba a streľba zo vzduchovky, detský „paintball“, kresliaci kútik, veľký 3D šach... Navštívte obra Čutka - posledného žijúceho obra karpatského typu, ktorý žije v Čutkovskej doline pri Ružomberku. Keďže je veľmi veľký, ľudia sa ho boja, a tak skoro ráno odchádza vysoko do hôr a necháva svoj dom otvorený pre deti, aby sa v ňom mohli zahrať. Môžu si tak poskákať na jeho posteli, zahrať si obrovu dámu či hru Obor nehnevaj sa, vyskúšať lukostreľbu, pohojdať sa v obrovej lyžici, alebo sa z obrovej kolísky spustiť po jeho šnúre na bielizeň na gombíku od nohavíc... Príďte a užite si obrovskú zábavu!


Údolie Manitou - zážitkový areál

Čermeľské údolie, Košický kraj

atrakcis10

Zdroj: udoliemanitou.sk


Areál je určený pre veľkých aj malých, ktorí chcú zažiť neopakovateľnú atmosféru prériových Indiánov. Tvorí ho 6 indiánskych teepee obydlí. Návšteva ÚDOLIA MANITOU je vhodná pre rodinný výlet, ktorý vás vtiahne do atmosféry indiánskej dediny nielen tvorivými dielňami, kde si môžete vyrobiť  vlastné indiánske predmety dennej potreby, ale aj interaktívnymi divadelnými predstaveniami, ktorých sa môžete stať súčasťou. Areál je obohatený o náučný chodník, kde sa návštevníci môžu dozvedieť množstvo informácií o lese a jeho obyvateľoch.

Viac >>


Tip našej redakcie:
Pre malých výletníkov tu máme super cestovateľský denník, kde si zaznamenajú všetky zážitky z výletov a dovoleniek. Tá najlepšia zábava na cestách. Najlepšia náhrada za mobil.  Objednajte tu >> Kúpiť <<

cestovatel dennik

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Zuzana Mravcova 07.01.2020, 15:48

  Navštívili sme Tatralandia, Tatrapolis, Tricklandiu aj Kontaktnú ZOO. Bolo super, páčilo sa nám, tešíme sa na ďalšie výlety

 • Eva 01.01.2020, 16:31

  Babyland je skutočný raj pre deti. Je tam veľké množstvo poväčšine nových atrakcii.

 • Peter 05.12.2019, 06:18

  Tricklandia je super, boli sme viac krat,ale treba sa objednat bezplatne popredu

 • Bozena 03.12.2019, 12:34

  Tatralandia je najkrajšou atrakciou pre moje deti

 • M 07.08.2019, 12:07

  Az na babyland predrazeny ako dysney land a nic tam nieje.. moze byt :-)

 • nika 10.07.2019, 14:24

  väčšinu sme zažili a sú super pre deti každého veku :)

 • Monika Pástorová 06.01.2019, 22:50

  všetky sme zažili a stálo to za to

 • Elena Bolfová 31.12.2018, 15:38

  Vďaka za skvelé tipy, o niektorých som ani nevedela - nás očarili Habakuky.

 • Peter 20.12.2018, 12:40

  Na Slovensku je vela miest,kde sa da ist s detmi

 • Daniela 20.12.2018, 12:39

  Tricklandia super, odporucam

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár