Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry v Kežmarku

26.06.2016 Autor: Zuzka, Foto: elrokezmarok.sk
Termín: 10.07.2016 a ďalšie Mesto:Kežmarok Zdroj:stránka organizátora

A3 program elro2016vlacik maguracik A3

Milí priatelia mesta Kežmarok, milovníci histórie, kultúry a ľudových tradícií,
milí priaznivci letných festivalov.

Pozývame vás na ďalší ročník  medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry, ktorý sa bude konať v dňoch 8. - 10. júla 2016

PROGRAM

Piatok 8. júla 2016

12.50 h SPRIEVOD MESTOM
(od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, jazdci  na koňoch, sokoliari,...

13.00 h SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupina historického šermu JAGO Sp. Nová Ves a Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel Bratislava)

13.00 – 19.00 h FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)
v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  • 13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL
  • 14.00 FS CITA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko
  • 15.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko
  • 16.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko  (do 17.00 h)

Javisko pri hrade:

  • 14.00 DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
  • 15.00 FS RITSIKAD a HEIDE TÖMME, Estónsko
  • 16.00 ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko
  • 17.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 14.00 Dobové tance  Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 14.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 15.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 15.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 16.00 Dobové tance Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 16.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 17.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 17.30 LA SPERANZA – dobová hudba

Malé javisko v areáli:

  • 13.30 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 15.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok
  • 16.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 17.30 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

17.00 h Koncert  KRISTÍNY so Štátnym komorným orchestrom zo Žiliny, diriguje Adrián Kokoš
Drevený artikulárny kostol Kežmarok

20.00 h VEČERNÝ PROGRAM na Hlavnom námestí – javisko pri radnici
Vystúpenie Pavla  HAMMELA,  Galakoncert  KANDRÁČOVCOV a ich hostí: Moniky Kandráčovej, Anny Poráčovej, Terezy Mandzákovej, Veroniky Šoltýsovej, Orchestra Jula Selčana a Zboru sv. Cecílie. 

Sobota  9. júla 2016

9.00 – 19.00 h FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  •   9.30 DFS GORALIK, Kežmarok
  • 10.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko
  • 11.00 FS LIPTOV, Ružomberok, Slovensko
  • 12.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko
  • 13.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko
  • 14.00 FS SWARNI, Nowy Targ, Poľsko
  • 15.00 PUĽS (Poddukelský umelecký ľudový súbor) Prešov
  • 16.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom
  • 16.15 FS HEĽPAN, Heľpa, Slovensko
  • 17.00 Marcel Forgáč a zábavné súťaže pre malých aj veľkých
  • 17.15 FS ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko
  • 18.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom
  • 18.15 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

Javisko pri hrade:

  • 10.00 DFS ŠTVORLÍSTOK Trenčianska Turná, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok
  • 11.30 FS BROCENI , Lotyšsko
  • 12.00 FS HEĽPAN, Heľpa, Slovensko
  • 13.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko
  • 14.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko
  • 15.00 FS RITSIKAD a FS HEIDE TÖMME, Estónsko
  • 16.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko
  • 17.00 FS  FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka  ŠÍPKOVÁ RUŽENKA, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica
  • 11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 11.30 Dobová hudba  LA SPERANZA
  • 12.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 12.30 Dobová hudba LA SPERANZA
  • 13.00 KÚZLO ZBRANÍ – šermiarsky majster Ing. Peter Koza z TOSTABUR Bratislava
  • 13.30 Dobová hudba  LA SPERANZA
  • 14.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 15.00 Rozprávka RUŽE A MEČ, Tovarišstvo starých bojových umení Bratislava
  • 15.30 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad
  • 16.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 16.30 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad
  • 17.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 18.00 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 11.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok
  • 12.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 13.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok
  • 14.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 15.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok
  • 16.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 17.00 VYCHŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves
  • 18.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

20.00 h KEŽMAROK SA ZABÁVA – kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí pred radnicou
TšC TEMPO Kežmarok, ZUŠ Petržalská Kežmarok – TS BRILANT, víťazi televíznej súťaže Superstar EMMA DROBNÁ a ŠTĚPÁN URBÁN, populárna hudobná skupina TUBLATNKA, OHŇOSTROJ (cca o 23.00h), Diskotéka DJ Edo Horanský.  Moderuje MARCEL FORGÁČ

Nedeľa  10. júla 2016

9.00 – 16.00 h FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  • 9.30 DFS GORALIK, Kežmarok
  • 10.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko
  • 11.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko
  • 12.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko
  • 13.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko
  • 14.00 FS MAGURA, Kežmarok
  • 15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2016, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

  • 10.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko
  • 11.00  prestávka (rytiersky súboj pred hradom)
  • 12.00 DFS ŠTVORLÍSTOK Trenčianska Turná, DFS MAGURÁČIK a MAGURÁK Kežmarok
  • 13.30 ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko
  • 14.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka ŠÍPKOVÁ RUŽENKA, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica
  • 11.00 Dobová hudba LA SPERANZA
  • 12.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 12.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 13.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 13.30 Dobová hudba LA SPERANZA
  • 14.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
  • 14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
  • 11.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 12.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok
  • 13.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok
  • 14.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

V areáli počas festivalu: historický tábor s dobovým zariadením a hrami pre deti,  detské mestečko, klietka hanby, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom hrnčiarskeho cechu, obálky s prítlačou, pamätné listy a ručné rytiny, bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, detské centrum, bohaté občerstvenie, ...        

Sprievodné podujatia:

  • Rozprávka  „...A MUSÍ BYŤ PRINCEZNÁ“  9. a 10. 7. 2016 v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 9.00 h
  •  KRVAVÉ DEJINY XIV. „ SÁRA“  od 6. do 9. 7. 2016 historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 20.00 h
  • RYTIERSKY TURNAJ na koňoch predeľovaný šermiarskymi a tanečnými výkonmi 20 pešiakov (dámy, heroldi, panoši, knechti, zástavníci,..) v scénickom prevedení TOSTABUR Bratislava 

    pred hradom v historickom tábore
    8.7.2016  o 18.00 h
    9.7.2016  o 18.30 h
    10.7.2016 o 11.00 h

  • Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom
    8. 7. 2016 o 14.00 h
    9. 7. 2016 o 11.00 h  a o 15.00h
    10. 7. 2016 o 12.00 h
Historický parný vlak – 9. 7. 2016 na trase:

Svit 9.10 – Poprad 9.20
Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
Kežmarok 11.40 – Poprad 12.05
Poprad 13.40 – Kežmarok 14.05
Kežmarok 16.00 – Poprad 16.25
Poprad 16.30 – Svit 16.40
Vláčik „Maguráčik“ –  premáva  8. - 10.7.2016 každú hodinu:
8.7.2016 od 12.00 do 18.00 h,
9.7.2016 od 09.00 do 18.00 h, obedňajšia prestávka 13.00 – 14.00 h,
10.7.2016 od 09.00 do 12.00 h.

Trasa:  Sídl. Juh, Petržalská (zastávka MHD) – Futbalový štadión (smer zimný štadión) – Kávomaty – Garbiarska ul. (zastávka MHD) – Zlatý bažant (zastávka MHD) – Nový evanjelický kostol (zástavka SAD) – Ul. Gen. Štefánika (zastávka MHD) – Sídl. Juh, Obrancov mieru (zastávka MHD) – Sídl. Juh, Petržalská (zastávka MHD) (Poplatok 0,50 €/jazda/osoba).

Konský taxík – 8. – 10.7.2016

Premáva od 10.00 do 18.00 h za priaznivého počasia podľa záujmu.
Stanovište taxi je v parku na Garbiarskej ulici pri Strednej odbornej škole.
(Poplatok 4 €/osoba/malý okruh cca 15 min,  6 €/osoba/stredný okruh cca 30 min,  12 €/osoba/veľký okruh cca 60 min.)

Výstavy

  • * Výstava venovaná cechu hrnčiarov a kežmarským kníhtlačiarom
  •    Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46
  • * Rozdelené spomienky (Československo  1937 – 1948)
  •    Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11
  • * Expozícia MEŠTIANSKA BYTOVÁ KULTÚRA NA SPIŠI
  •    Meštiansky dom, Hlavné námestie 55
  • * Expozícia automobilových veteránov
  •    v priestoroch Kežmarského hradu
  • *Brunovský Daniel
  •    Galéria u anjela, Starý trh 53

Vstupné

Areál festivalu remesiel:
Dospelí 8 €/deň/osoba
Deti a mládež od 120 cm výšky do 18 rokov 5 €/deň/osoba
Dospelí nad 62 rokov, ŤZP-S a osoby do 120 cm výšky 0 €
Dospelí v predpredaji 5 €/deň/osoba

Trojdňový neobmedzený vstup 8 €/osoba
Vstupné pri hromadnom zakúpení viac ako 1 000 ks zľava 20 % z ceny vstupného
Vstupné pri hromadnom zakúpení viac ako 300 ks zľava 10 % z ceny vstupného

Predpredaj vstupeniek:
Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, 060 01 Kežmarok, 052 449 21 35
Kníhkupectvo Alterego: Hlavné námestie 3, 060 01 Kežmarok, 052 452 40 21
MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
TIK Starý Smokovec: Starý Smokovec 23, 062 01 Vysoké Tatry, 052 442 34 40
TIK Tatranská Lomnica: Tatranská Lomnica 98, 059 60 Tatranská Lomnica, 052 446 81 19
IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93
MIC Stará Ľubovňa: Námestie sv. Mikuláša 12, 064 01 Stará Ľubovňa, 052 432 17 13

Predpredajové vstupenky kúpite už aj cez zlavomat.sk

Zoznam ulíc pre výdaj lístkov - EĽRO 2016

  1. 1.Matričný úrad mesta Kežmarok, ul. Dr. Alexandra 30 ( bývalá budova PTK-Echo ), vchod na Matričný úradul. Kostolné námestie:

ul. Badrejovská, Dr. Alexandra, Garbiarska, Gen. Štefánika, Huncovská, Južná, Košická

  1. 2.Mestská polícia Kežmarok, Hlavné námestie 3, budova Reduty:

ul. Karola Kuzmányho, Krvavé pole, Lanškrounská, Levočská, Martina Lányho, Možiarska

  1. 3.Mestský úrad Kežmarok, Hlavné námestie 1, budova radnice:

všetky ulice rodinných domov a ul. Baštova

  1. 4.Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46:

ul. Nad traťou, Nižná brána, Obrancov mieru, Petržalská, Pod lesom, Pod traťou, Pradiareň, Priekopa, Severná, Toporcerova, Tvarožnianska, Záhradná, Weilburská 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár