24. 07. 2024 Vladimír 29°C Búrky

Kam s deťmi v júli?

Autor: Maria Bodnarova

kam s detmi v juniPrázdniny sú tu a s nimi kopec voľného času pre naše ratolesti. Využite tento letný čas spoločne a vyrazte niekam na výlet. Spoznávajte krásy nášho Slovenska a vytvorte si pekné spomienky na tohtoročné letné prázdniny. 

Linky v článku pre jednotlivé tipy na výlety sú aktívne, stačí ich rozkliknúť. 


K vode

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Kúpaliská, aquaparky aj prírodné vodné plochy v letných horúčavách priam lákajú skočiť do vody až po uši a poriadne sa v nej vyčľapkať. :) Neváhajte ani chvíľu, oblečte si plavky a bežte sa okúpať. 

swim ring 84625 1920

Zdroj: pixabay.com

Spoznávajte slovenské mestá

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Poznáte naše slovenské mestá? Viete, aké zaujímavosti skrývajú a čím sú výnimočné? Navštívte toto leto aspoň niektoré z nich a spoznajte nové pamiatky a zákutia.

98205964 3084674561555479 745009420915703808 n

Zdroj: sdetmi.com

Za zvieratkami

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Viete, kde všade môžete vidieť a navštíviť zvieratká? Známe aj tie menej známe? Navštívte ZOO, ranč, vybehnite k jazierku, na lúku alebo na prechádzku do lesa a dávajte dobrý pozor, možno okolo seba nájdete aj také, ktoré bežne nevidieť, napríklad srnku či ježka.

cat 1647775 1920

Zdroj: pixabay.com

Do skanzenu

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Príďte sa nadýchnuť atmosféry z čias minulých. Objavte s deťmi skanzeny. Môžete vidieť ako skromne žili ľudia kedysi. Mnohé sú naozaj zachovalé a zasadené do prekrásnej prírody. Navštíviť ich viaceré môžete celoročne a tak neváhajte využiť voľný víkend na výlet s deťmi. 

house 2155748 1920

Zdroj: pixabay.com

Do prírody

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Cez prázdniny si užívajte hlavne prechádzky a čas strávený v prírode. Na Slovensku máme oyaj množstvo krásnych miest, ktoré vám vezmú dych. :) Hory, lúky, kaňony, vodopády... Ak objavíte tajné miestečko, určite nám dajte vedieť, potešíme sa novým tipom. 

bicycles 6895 1920

Zdroj: pixabay.com

Do parku

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého júla

Čo padne počas horúceho letného večera lepšie, ako prechádzka parkom či lesíkom? Stromy poskytnú príjemný tieň, môžete si posedieť či oddýchnuť na lavičke pri jazierku alebo si urobiť chutný piknik v prírode na deke. Nezabudnite na ochranu proti hmyzu v podobe prírodného repelentu

avenue 2215317 1920

Zdroj: pixabay.com

Do susedných štátov

Urobte si výlet za naše hranice. Nemusíte ani chodiť ďaleko a užijete si s deťmi super deň či výlet. A keď sa tam už vyberiete, určite nevynechajte nami odporúčané miesta.

Photo13

 

Napíšte komentár