Nenechajte si ujsť podobné podujatia!

Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
V expozícii nachádzajúcej sa v areáli Včelárskej paseky, sú vystavené unikátne zbierky úľov /klátov, dlabákov a košov/ používaných už v 17.-tom storočí a debničkové úle rozličného typu z 18.-teho storočia. Osobitnú skupinu vo vývoji úľov predstavujú reliéfne a figurálne úle. Skanzen dotvárajú ďalšie typy úľov používaných vo včelárstve od 19.-teho storočia po súčasnosť. V budove veľkého včelína sú umiestnené medomety, lisy na medzistienky, včelárske pomôcky a potreby z rozličných období vývoja slovenského včelárstva. Expozíciu vhodne dopĺňa výstava včelárskej literatúry, domácich aj zahraničných odborných časopisov a ukážky výrobkov zo včelích produktov.
Najväčší včelársky skanzen v strednej Európe sa nachádza cca 2 km od hlavnej cesty zo Senca do Sládkovičova. Dozviete sa v ňom o včelárení v minulosti i súčasnosti, aj o získavaní včelích produktov. Viac ako tristo exponátov je umiestnených v tichom prostredí anglického parku, po ktorom vás prevedie lektor. V skanzene je možnosť ubytovania, občerstvenia, stravovania i varenia, posedenia pri táboráku, rybolovu alebo i prác v záhrade. Lákadlom je i ochutnávka a predaj včelích produktov: med, medovina, peľ, propolis a včelí vosk.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 12′ 2″ E 17° 26′ 59″
Mapa sa nahráva...
25.08.2025, 11:16
Thermal Corvinus Veľký Medermiro
boli sme 19.8.25 a ako vždy všetko ok až na ľadovú vodu v unášajucej rieke až mala 21°C tak to bolo moc a píšete že 28-30°C tak velke sklamanie. A nedá sa kupať ani v plaveckom tam je tiež 21°C a bývalo aspon 24°C Vlny tam bola voda tročku prijatelnejšia ale tiež tak 24-25°C mala mx a píšu 28-30°C vstupne išlo hore ale vodu v týchto bazenoch neohreju škoda tento rok už nepôjdeme
24.08.2025, 16:58
KuchajdaJana Očenášová Bc.
Výborné miesto na prechádzku, či krátke okúpanie, ovlaženie sa s deťmi i bez. Výborné miesto na koncert či zábavu
20.08.2025, 12:08
Dobrý večer, prosím Vás čím-ako sa vám podarilo prilepiť tie cestoviny na kartón ? Skúšame všelijaké riešenie a zatiaľ bezúspešne. Prosím je to nejaký trik alebo špeciálne lepidlo ? Ďakujem vopred za nápady, tipy, rady
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Petra 04.01.2021, 08:35
Môj syn bol v múzeu na výlete s letným školským klubom a domov sa vrátil doslova nadšený
Vladimíra Dubcová 03.01.2019, 08:22
Boli sme s deťmi na výlet, krásne prostredie, veľa zaujímavých informácii. Odporúčam. :)
Olivia 05.01.2018, 10:19
Manžel je včera, takže najmä jeho to bavilo.
Simona Helienkova 04.01.2018, 00:04
Veľmi pekný a poučný výlet sme tu absolvovali. Milí ľudia, ochotní, zanieteni.
Simona Helienkova 04.01.2018, 00:02
Veľmi pekný a poučný výlet sme tu absolvovali. Milí ľudia, ochotní, zanieteni.
Anna 03.01.2018, 12:07
Zaujímavé a poučné. Deti boli nadšené.
katka.xxx 25.12.2016, 22:45
Mám rada med a deti chceli vediet viac o včelách, tak sme to nevštívili :)
Vladimíra 21.11.2015, 07:21
Boli sme na výlete s deťmi (1. stupeň). Bol to krásny výlet, plný zážitkov a nových informácií. Odporúčam.
Veronika 25.11.2014, 12:35
Pekny vylet. Velmi mily sprievodca - detickam vsetko poukazoval. Poucne a zaujimave
Vladimíra 29.11.2013, 18:20
Navštívili sme Múzeum včelárstva, deťom sa veľmi páčilo. Pán, ktorý nás sprevádzal, podal krásny a veľmi náučný výklad. Úžasný výlet.
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár