22. 09. 2021 Móric 16°C Dážď

Tipy kam s deťmi v Banskobystrickom kraji

Autor: Annie, Foto: sdetmi.com, www stránky spomenutých zariadení
Adresa:Banskobystrický kraj Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete dovolenku, či výlet s deťmi do okolia Banskej Bystrice či Zvolena? Kam by ste mali ísť, prípadne čo nemôžete vynechať? Prinášame vám 17 tipov na výlety s deťmi v Banskobystrickom kraji! 

pustyhrad

Zdroj: pustyhrad.com

1. PUSTÝ HRAD

Mesto: Zvolen

Pustý hrad (známy aj ako Starý Zvolenský hrad), stojaci na čiastočne zalesnenom vrchu pohoria Javorie pri Zvolene na strednom Slovensku, nad sútokom riek Hron a Slatina, návštevníkov prekvapí rozlohou, ktorá je porovnateľná s oveľa slávnejším Spišským hradom. Zaberá plochu viac ako štyri hektáre a patrí medzi najrozsiahlejšie hradné zrúcaniny nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

Keďže zakonzervované zrúcaniny nebolo z mesta Zvolen takmer vôbec vidieť, odlesnila sa časť kopca Horného hradu. V súčasnosti je možné nielen vidieť ruiny hradieb od Zvolena, ale zároveň Pustý hrad ponúka výhľad na Zvolenskú kotlinu a okolité pohoria. Vstup je voľný

☺ v lete           ☺ v zime

Viac >>


zveroparktip

Zdroj: zveropark.sk

2. ZVEROPARK

Obec: Revištské Podzámčie, okres Žarnovica

Prvá losia farma na Slovensku, kde nájdete takmer päťdesiat druhov zvierat.  Park sa nachádza v Revištskom Podzámčí a v regióne nemá konkurenciu. Návštevníci si okrem prehliadky zvieracieho osadenstva môžu  vychutnať deň strávený v prírode pri grilovačke či lovení pstruhov z jazierka, deti poteší obľúbený rozprávkový okruh, skákacie centrum, detské ihrisko či hladkací kútik.

Miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky...kde je pokoj a pôvabné zvieratká...zurčiaci vodopád...jazero plné rýb...lúka ako stvorená na piknik... Miesto, kde máte pocit, že čas už nebeží tak rýchlo, kde zabudnete na bežné problémy a budete vnímať len tú krásu všade navôkol. Miesto, na ktorom Vaše deti odložia mobily a tablety...miesto, kde je dovolené niektoré zvieratká pohladkať, pritúliť sa k nim...kde Vy budete relaxovať a Vaše deti spoznávať prírodu, hrať sa, zabávať sa...
Objavte toto jedinečné miesto. Objavte ZVEROPARK.

 

☺ v lete          


Viac >>


 

holiday

Zdroj: holidaypark.sk

3. HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ

Obec: Kováčová

Holidaypark Kováčová je novovybudovaný moderný areál, v ktorom prežijete príjemné chvíle oddychu v termálnej minerálnej vode. Pri vrte má termálna voda teplotu 48,5° C. V bazénoch vás čaká voda o príjemnej teplote od 26 do 38 ° C. Nový Holidaypark vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska, ktoré malo dlhodobú tradíciu a tešilo sa veľkej obľube návštevníkov.

Vo vnútornej časti areálu, ktorá je v prevádzke CELOROČNE, sa nachádza relaxačný bazén, whirlpool bazén a detský bazén. V bazénoch sú rôzne hydromasážne prvky. V novej vonkajšej časti je plavecký bazén, regeneračný a sedací bazén. Voda v sedacom bazéne má teplotu 38 stupňov Celzia, je priamo z vrtu, takže sú posilnené liečivé účinky termálnej minerálnej vody. Vonkajší sedací bazén je v prevádzke celoročne.  Okrem nových bazénov sú v areáli ešte pôvodný rekreačný bazén a veľký detský vonkajší bazén, ktoré sú v prevádzke počas letnej sezóny.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


ekoma

Zdroj: sportcentrum-ekoma.sk

4. ŠPORTCENTRUM EKOMA

Mesto: Zvolen - Sekierska dolina

Športcentrum EKOMA sa nachádza v krásnom a ničím nerušenom prostredí Sekierskej doliny vzdialenom len 4 km od centra mesta Zvolen. Poskytuje svojím návštevníkom možnosť pasívneho, ale aj aktívneho odpočinku. Deti zabaví trampolína, detské ihriská, bowling, minizoo, detský bazén, pirátska loď a rôzne drevené atrakcie.

Pre športové a relaxačné vyžitie je k dispozícii biliard, stolný tenis, bowling, sauna a v letnom období aj fitnes, antukový tenisový dvorec, tenisový kurt s umelou trávou, plážové volejbalové ihrisko.Na vyplnenie voľného času a pasívneho odpočinku máme pre Vás saunu, masáže na objednávku, vonkajší bazén, bicykle, prírodný šach, človeče a ohniská.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


resort

Zdroj: villa27.sk

5. VILLA 27 RESTAURANT & GOLF RESORT TAJOV

Obec: Tajov okres Banská Bystrica

Resort Villa27 ponúka oddych v krásnej prírode s rôznymi možnosťami pre aktívny relax. Villa 27 sa nachádza 7 km od Banskej Bystrice. Ponúka vonkajší bazén a à la carte reštauráciu. Rezort sa nachádza v obci Tajov neďaleko Banskej Bystrice obklopený krásnou prírodou. Dušu človeka pohladí nádherný exteriér s exotickou flórou, zurkotajúcim potokom i viacerými vodopádmi. Oddychovať môžete v saune alebo pri minigolfe. Ani rodiny s deťmi sa vo Ville nenudia, pre deti k dispozícií exteriérové aj interiérové ihrisko.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


aquastrehova

Zdroj: strehova.sk

6. AQUATERMAL DOLNÁ STREHOVÁ

Obec: Dolná Strehová

Na termálnom kúpalisku funguje celoročná prevádzka. Počas letnej sezóny Vám ponúkame 6 bazénov s rôznymi atrakciami. Deti poteší 50 m tobogan, dve detské šmýkačky a vodný hríb v detskom bazéne, či detské ihrisko nachádzajúce sa v blízkosti bazénov. Spestrením sú aj vírivé a oddychové bazény pre dospelých.  V zlom počasí alebo v zime Vás potešia vnútorné bazény s termálnou vodou 1 oddychový, 1 vírivý a 1 detský. V príjemnom wellness svete môžete zrelaxovať svoje telo aj ducha.

Nový areál KUPKA zdobí 6 novozrekonštruovaných bazénov s kapacitou 3000 okamžitých návštevníkov. Voda s teplotou od 28 do 36 °C je pre návštevníkov veľkým lákadlom.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


modry

Zdroj: snm.sk

7. MÚZEUM BÁBKARSKÝCH KULTÚR A HRAČIEK MODRÝ KAMEŇ

Mesto: Modrý Kameň

Nad najmenším mestom na Slovensku - Modrým Kameňom sa vypína zrúcanina rovnomenného hradu Modrý Kameň. Dnes je sídlom jedinečného Múzea bábkarských kultúr a hračiek.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň je špecializované múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou zameranou na dokumentáciu dejín a súčasnosti bábkového divadla, dejiny a vývoj detskej hračky, ako aj dejiny regiónu, v ktorom sa múzeum nachádza.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>


lunter

Zdroj: lunterovranc.sk

8. LUNTEROV RANČ KRÁĽOVÁ

Mesto: Zvolen - Kráľová

Lunterov ranč nájdete v rekreačnej oblasti Kráľová 8 km od Zvolena, obklopený pohorím Javorie. Príroda v okolí Kráľovej je ideálna pre krásne vychádzky na koni! Najčastejšími návštevníkmi sú rodiny s deťmi.

O koňoch, na koňoch, pri koňoch, s koňmi...Westernové jazdenie pre začiatočníkov aj pokročilých. Chceš sa učiť jazdiť na koni, hádzať lasom, plieskať bičom, strieľať z luku, hrať sa super hry, netradičné športy a naučiť sa starať sa o kone? Prázdniny v prekrásnej prírode priamo na ranči.

☺ v lete           ☺ v zime


Viac >>

 


donovalkovoo

Zdroj: donovalkovo.sk

9. DONOVALKOVO

Obec: Donovaly

Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta deti od 2 rokov, aby prežili deň plný zábavy a tvorivosti. Detské mestečko je tvorené domčekmi, ktoré sú ako ozajstné dospelácke verzie, no všetko je v nich pripravené presne na mieru pre malých objaviteľov. Okrem budov a zariadenia sú pripravené aj autentické kostýmy pre dokonalý zážitok. Zábavu v Donovalkove koordinujú animátori a deti naučia ako natankovať, čo robiť v prípade požiaru, ako narábať s peniazmi, ako separovať odpad, ako samostatne nakupovať a veľa iného. Donovalkovo má svoju minifarmu so zvieratkami, ktoré čakajú na malých farmárov, ktorí ich prídu napojiť, nakŕmiť a dobre sa o ne postarajú. Ďalšou dominantou hlavného mesta detí je dopravné ihrisko.

☺ v lete          


Viac >>


ciernohronska

Zdroj: chz.sk

10. ČIERNOHRONSKÁ ŽELEZNICA

Obec: Čierny Balog

Jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia a stredného Slovenska je historická Čiernohronská lesná železnica. Kedysi vozila malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes vozí turistov.

Jazda v drevených vagónikoch
historickej lesnej železničky nádherným vidieckym prostredím a očarujúcou prírodou, sprevádzaná pískaním lokomotívy umožňuje vrátiť sa v čase tam, kde sa kedysi zvážalo drevo. 

☺ v lete           


Viac >>


bela21

Zdroj: sdetmi.com

11. LESNÝ PARK BELIAN

Obec: Banská Belá

Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych. V parku sú osadené preliezky, šmýkačky, ale aj detská horolezecká stena či rozhľadňa, z ktorej vidieť celý beliansky chotár. Pri rozhľadni je umiestnená panoramatická tabuľa, ktorá približuje všetky dôležité body v okolí.

☺ v lete          


Viac >>


habakuky

Zdroj: habakuky.eu

12. HABAKUKY

Obec: Donovaly

Zábava pre deti i dospelých v Dobšinského rozprávkovom svete! V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

☺ v lete          


Viac >>


 

mysiacikov21

Zdroj: funarena.sk

13. MYŠIAČIKOV DETSKÝ PARK

Obec: Donovaly

Adrenalínové centrum FunAréna Donovaly sa počas leta 2017 rozšírilo o jedinečnú novinku v rámci Slovenska - detský vodný zážitkovo-edukatívny park s 9 atrakciami, ktoré navzájom na seba nadväzujú a tvoria jeden celok. Okrem detského lanového centra budú k dispozícii aj ďalšie zaujímavé atrakcie ako kamenné vodné ihrisko, rybník, kĺzačka či „Archimedes“ a „Závlaha“, na ktorých sa sami presvedčíte o fungovaní niektorých fyzikálnych zákonov.

☺ v lete          


Viac >>


 

banskemuzeum

Zdroj: banske-muzeum.sk

14. BANSKÉ MÚZEUM KREMNICA

Mesto: Kremnica

Vydajte sa poznávať históriu a skryté poklady „Zlatého mesta“ priamo tam, kde celý príbeh začal – do slávneho kremnického podzemia. Počas hodinovej prehliadky štôlne Andrej uvidíte priebeh a vývoj baníctva na území Kremnice od začiatku 16-teho až po koniec 20-teho storočia. Vybavení prilbami s čelovou lampou absolvujete to pravé „fáranie“ vo svete absolútnej tmy, ligotavých kovov a banských škriatkov - permoníkov. Sprievodné slovo naviac ponúka pútavé historické fakty, legendy, ale aj príbehy zo života prostých baníkov. Každý si tu nájde to svoje. A možno aj kúsok zlata...

☺ v lete      ☺ v zime    


Viac >>


Michal

Zdroj: muzeumbs.sk

15. ŠTÔLŇA MICHAL

Mesto: Banská Štiavnica

Chcete zažiť, ako sa kedysi „baníkovalo“? Najmenšia prístupná štôlňa v Banskej Štiavnici je súčasťou expozície v Berggerichte. Priamo v centre, na nádvorí Turistického informačného centra je sprístupnený krátky úsek banskej štôlne Michal. Návštevu zvládnu bez problémov aj malé deti, sprístupnená je 75 m dlhá časť. Zároveň môžete navštíviť mineralogickú expozíciu s vyše štyristo druhmi minerálov z celého sveta. Expozícia je obohatená o interaktívne prvky- 3D pexeso, planetárium, zázračnú skrinku či geobádateľňu.

☺ v lete      ☺ v zime    


Viac >>


detskychodnik02

Zdroj: sdetmi.com

16. DETSKÝ LESNÝ CHODNÍČEK

Mesto: Staré Hory

Lesný náučný chodníček sa nachádza v peknom horskom prostredí obce Staré Hory. Vstupnú bránu nájdete priamo za hotelom Altenberg resp. z opačnej strany nad základnou školou, je na vás kde začnete. Na malých návštevníkov tu čaká množstvo zvieratiek z plastu alebo dreva, hríbikov, zvonkohra, bludisko či drevený domček na stračej nôžke. Trasa je nenáročná, cca 1 km, vhodná aj pre najmenších.

☺ v lete      ☺ v zime    


Viac >>


vecernicek05

Zdroj: sdetmi.com

17. CHALÚPKA DEDKA VEČERNÍČKA

Mesto: Detva

Chalúpka dedka Večerníčka stojí v areáli Lazníckeho dvora pod Pôjdami, ktorý vznikol v spolupráci so združením Komunikačného centra Detva. Chalúpka vznikla ako súčasť projektu „Kultúrna cesta Podpoľanie“. Môžete si tu urobiť krásne malebné fotografie a dokonca zapožičať aj kroje, v ktorých sa môžete odfotiť. V gazdovskom dvore máte možnosť nahliadnuť do pôvodného spôsobu života na vidieku. Nájdete tu aj ovečky, zajace, sliepky, mačky, či psíkov. V drevenici pod orechom je možné sa aj ubytovať.

☺ v lete      ☺ v zime    


Viac >>


Tip našej redakcie:
Pre malých výletníkov tu máme super cestovateľský denník, kde si zaznamenajú všetky zážitky z výletov a dovoleniek. Tá najlepšia zábava na cestách. Najlepšia náhrada za mobil.  Objednajte tu >> Kúpiť <<

dennik21

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Maria 27.11.2019, 16:19

  banské múzeum Kremnica, odporúčam každému, kto nebol ....naozaj sa oplatí vidieť ...

 • Erika 27.12.2018, 08:42

  Tuto stránku používam aj keď nie som matka ale chodím na výleti s neterkou. Tieto miesta sme už navštívili a doporučujem ich. A keďže bývam vo zvolene tak na Piatom hrade alebo modrom kameni som už bola.
  4 hviezdičky dávam len preto že by som chcela asi viac akcií v zime lebo tak málo ich už zase nie je. Podľa mňa by sa dalo sem dať napr. aj vianočná dedinka čo býva u nás vo zvolene ale aj v BB. Ale inak výborne!!!

 • Daniela 20.12.2018, 09:45

  Aquatermal Strehova super v kazdom rocnom obdobi

 • Peter 20.12.2018, 09:45

  Aquatermal Strehova odporucam

 • Karol 10.12.2018, 21:32

  Cesta na Pustý hrad je vhodná aj pre deti a hore nás čakal nádherný výhľad. Hradby, ktoré sa zachovali boli na dosť veľkej ploche a bolo zaujímavé si predstaviť hrad ako celok.

 • Katy 06.12.2018, 20:20

  Tento rok sme navštívili s deťmi Donovaly a počasie nám síce nevyšlo, ale aj tak sa nám veľmi páčilo, lebo sme si pozreli divadielka v Habakukoch, prešli celým detským mestečkom - Donovalkovom a stihli sme ešte bobovú dráhu - veľa atrakcií pre deti na jednom mieste. Super

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár