Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: hradfilakovo.sk
Výstava Východoslovenského múzea v Košiciach s názvom „Tajomstvo medovníkového srdca“ predstaví návštevníkom nielen históriu a osobnosti košického medovnikárstva, ale aj unikátnu remeselnícku dielňu Lefterovcov, jednej z posledných košických medovnikárskych rodín, ktorá spolupracovala s ďalšou významnou medovnikárskou rodinou Novellyovcov. Výstava je zároveň venovaná genéze a vývoju medovnikárskych foriem a medovníkov, ktoré v priebehu stáročí podliehali rôznym módnym trendom. Prezentuje drevené historické formy z 18. a 19. storočia, plechové formy, náradie, medovníky vyrobené pomocou drevených a plechových foriem a súčasné medovníčky z dielní šikovných medovnikárok. Vo Fiľakove je výstava doplnená aj o zbierkové predmety Baníckeho múzea v Rožňave a Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, ktoré prezentujú dlhú tradíciu remesla, rozšíreného aj v uvedených mestách. Kurátorkou výstavy je Mgr. Ľudmila Mitrová, etnografka Východoslovenského múzea v Košiciach.
Výstava bude popri ďalších mestských podujatiach príjemným spestrením adventného obdobia, keďže počas vernisáže sa môžu návštevníci múzea opäť tešiť na vianočnú atmosféru. Návštevníkov čaká zdobenie stromčeka, máčanie voskových sviečok a pečenie medovníkov z drevených foriem, vyrobených na základe historických predlôh. Dospelí si môžu pochutnať aj na varenom víne. Vernisáž sa uskutoční 12. decembra 2019, o 16:30 hodine v galérii Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove. Výstava potrvá do 6. marca 2020.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.10.2025, 15:00
Hrady v Prešovskom kraji - navštívili ste už všetky? Lujza
Navštívili sme všetky! Tiež vieme iba o týchto 17 hradných zrúcaninách, či hradoch.
13.10.2025, 16:04
Madagaskar ParkPatrícia
Je tu strašná zima a personal strašne neochotný. Neodporucam
23.09.2025, 23:46
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošicePedro
Uplna spokojnost. Maly sa na hodinku zabavil, oci mu svietili este aj po odchode. Personal mily, obcerstvenie fajn, prostredie bolo prijemne, radi aa zastavime opat, ked pojdeme okolo.
Dakujeme
23.09.2025, 20:47
Detský kútik TIME OUT v OC CentralSimona
Bola som dnes s ročným synom, 23.9.2025. Prvý dojem fajn, hračiek dosť, každé dieťa si tam príde určite na svoje. Slečny na recepcii mi prišli ok, až do momentu, kedy jeden chlapec (mohol mat tak 5r) tam bol bez dozoru, čiže bez rodičov. Kto naňho mal dávať pozor? Mám pocit, že presne tie slecny, ktore na recepcii čumeli do mobilu. Ten chlapec bol odporný a zlý, neustále do mna a syna naschval narážal motorkou, mne prešiel po nohe a aj napriek niekoľkým upozorneniam, neprestal. Prestal, až keď prišla po neho mama a odišiel. Vykúpenie.
Moje odporúčanie znie, ak sa Vaše deti nevedia chovať a očividne na nich nemá kto dávať pozor, nenechávajte ich samé v detských kutikoch, pretože to maximálne znepríjemňujú ostatným deťom a rodičom.
A ceny tiež nie su aktuálne, pretože tu píšete 4,50€ do 60min a my sme platili 6,90 + 2,20 doprovod. Skoro 10€ a ešte mi to tam aj ten chlapec znepríjemnil.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár