Tipy kam s deťmi na Liptove

Autor: Martanka, Foto: sdetmi.com a webstránky spomenutých zariadení.
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s rodinou na Liptove alebo v Jasnej? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. Neobíďte ich ani vy, určite stoja za to! 

1. PRECHÁDZKY A TURISTIKA S DEŤMI

 

VRBICKÉ PLESO

Dĺžka Trasy: 1 km
Čas Trasy: 20 min

Od parkoviska za Wellness Hotelom Grand Jasná vedie chodník k Vrbickému plesu. Po pravej strane jazera vedie náučný chodník s informačnými tabulami, ktorý pokračuje ďalej na Tri Vody. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier. Vhodné aj na prechádzku s kočíkom (mierne terénne podmienky).

☺ v lete           ☺ v zime 

foto 134

mikulas.sk


PRECHÁDZKA K SYMBOLICKÉMU CINTORÍNU A SPÄŤ


Dĺžka Trasy: 1.8 km
Čas Trasy: 50 min

Ľahkou prechádzkou z Bielej Púte po žltej turistickej značke popri hoteli Ostredok a popri vyhliadkovej veži ponúkajúcej úžasný výhľad na hrebeň a Demänovskú dolinu sa dostanete až k Symbolickému cintorínu obetí Nízkych Tatier. Spať rovnakou trasou.

☺ v lete     


LANOVKOU DO DRAKOPARKU NA CHOPOK

Deti bude prechádzka na čerstvom vzduchu zaručene baviť, keď sa ponoria do hry, ktorá je súčasťou DRAKOPARKU CHOPOK. V pokladni lanovky dostanete zadarmo dračiu príručku, v ktorej nájdete zábavné hádanky a úlohy. Drakopark pohltí deti objavovaním tajomstiev Nízkych Tatier, drevenými preliezkami, lezeckou stenou, hojdačkami a šmýkačkami.

Na terase Rotundy čaká celú rodinu fantastická železná socha trojhlavého draka Demiána, ktorý je strážcom Demänovskej doliny. Tu sa môžu dospelí pokochať výhľadom, dať si kávu či obed.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

10511600 10152631760072904 6224653147510160623 o

jasna.sk


VYHLIADKOVÁ VEŽA V PAVČINEJ LEHOTE

V obci a jej okolí je vybudovaný náučný chodník s 11 náučnými bodmi v celkovej dĺžke 10,5 km s krásnym výhľadom na Vysoké Tatry, Západné Tatry, Malú Fatru, Nízke Tatry a Veľkú Fatru.. Súčasťou náučného chodníka je aj vyhliadková veža s popisom okolia a základným výhľadom na Vysoké Tatry a okolie.

V blízkosti vyhliadkovej veže sa nachádza aj horská bobová dráha ŽIARCE.

☺ v lete           ☺ v zime

pavcinaVyhliadkova01

visitliptov.sk


PROSIECKA A KVAČIANSKA DOLINA

Liptovské obce Prosiek a Kvačany sú známe predovšetkým ako východisko do najkrajších a najnavštevovanejších slovenských dolín - Prosieckej doliny a Kvačianskej doliny (klikni TU). Túra cez obe doliny je celodenná, nenáročná, s malým prevýšením ale kvôli dĺžke je pre menšie deti  náročnejšia na výdrž.  Rozhodne je veľmi zaujímavá, dobrodružná a zvládnu ju aj menšie deti cca od 3 rokov. Po celej trase vedie náučný chodník.

Odporúča sa začať Prosieckou dolinou a cez ňu zísť do Kvačianskej. Zážitok z Prosieckej doliny v jej závere umocňujú výstupy po rebríkoch. Turisticky najvýznamnejším bodom v hornej časti Kvačianskej doliny sú Oblazy. Pri potoku Kvačianka tu stojí opravený unikátny objekt starého dreveného vodného mlyna.

☺ v lete           ☺ v zime

large kvacianska 11 2 1

visitliptov.sk


ROZHĽADŇA NA OSTREDKU

Len kúsok od vrcholu nízkotatranského vrchu Ostredok týčiaceho sa nad strediskom Jasná v Demänovskej doline sa nachádza dvojposchodová drevená turistická rozhľadňa. Z jej vyhliadky vo výške približne 7 m sa naskytá krásny výhľad na známe vrchy Chopok, Ďumbier či Dereše, a tiež na temer celú Demänovskú dolinu. K rozhľadni vedie žltá turistická značka zo strediska Jasná a od Demänovskej jaskyne slobody. A cesta tam trvá cca 20 min. a hravo ju zvládnu aj deti.

☺ v lete           ☺ v zime

DSCN2012

visitliptov.sk


 

2. ATRAKCIE V OKOLÍ

 

NETOPIERKOVO - STANIŠOVSKÁ JASKYŇA

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu. 

Otváracie hodiny:  denne od 10.00 - 16.00 hod., vstup každú hodinu + individuálne vstupy

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

2015 05 09 10.40.24

sdetmi.com


PERMONÍKOVO – MEDVEDIA ŠTÔLŇA

Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Prejdete si miesta, ktoré človek tvrdou prácou vytvoril za desiatky rokov s vidinou získania zlata, všetko v neopakovateľnej atmosfére horiaceho olejového kahanca. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv nepotrebujete. Autom sa dostanete k platenému parkovisku 200m od štôlne.

Otváracie hodiny:  denne 10.00 - 16.00 hod.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

permonikovo07

visitliptov.sk


MINCOVNIČKOVO – PODZEMIE POD VEŽAMI

Spoznáte dotyk kovu s ohňom a vodou, zostúpite do útrob zeme za zlatonosnou rudou a nakoniec zakúsite skutočnú dražbu, keď minca začína svoj nový život v jemných rukách zberateľov. Autom sa dostanete k expozícii na bezplatné parkovisko

Otváracie hodiny:  denne 10.00 - 16.00 hod.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

gal09

visitliptov.sk


MINI SLOVENSKO - park miniatúr na Liptove

Tématický park miniatúr tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky – hrady, zámky, kostoly, zvonice a iné. V parku je umiestnených 13 modelov v mierke 1:25, ale práce na ďalších 7 miniatúrach pokračujú a čoskoro doplnia už existujúce modely.

Otvorené denne 9,00 - 17,00

VIAC>>

☺ v lete 

IMG 0702

visitliptov.sk


 

KONTAKT ZOO

Prvá a jediná ZOO na Liptove, v ktorej neplatí zákaz približovať sa k zvieratám. Kontakt so zvieratami je ba priam potrebný. V pokladni si môžete kúpiť pripravené krmivo pre zvieratá, cena balíčka je 1€ . Kŕmiť zvieratá je povolené vždy pod dohľadom ošetrovateľa, ktorý vám vysvetlí, čo a akým spôsobom môžete nakŕmiť.

VIAC>>

☺ v lete

aa913 kika kampan

zookontakt.sk


TARZANIA

Novopostavená TARZANIA JASNA sa nachádza na Záhradkách pár metrov od parkoviska pod hotelom SKI alebo 400 m nad Reštauráciou 3 domky. Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 211 m. Červená (dlhšia) trasa meria 320 m. Detská trasa meria 76 m. Vhodná pre deti od 6 rokov.

Otváracie hodiny: Denne od 9:00 do 18:00 hod.

☺ v lete

Hrabovo6

visitliptov.sk


RYBÁREŇ NA HÁKU

Rybáreň Vám ponúka aktívne využitie voľného času  pre všetkých, ktorí milujú prírodu, čerstvý vzduch a hlavne ryby. Je ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre všetkých, ktorí sa chcú odpútať od starostí všedných dní. Rybáreň ponúka zážitkové chytanie rýb, ktoré vám tam aj hneď pripravia. Deti si môžu užiť rybačku a vyšantiť sa na detskom ihrisku.

VIAC>>

☺ v lete

11218567 1563645287234232 8842295180208058968 o


TATRALANDIA

je najväčším celoročným parkom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku. Je ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie.
Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou, 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku, celodennému programu s najväčším animačným tímom na Slovenku, či letným eventom. 
A keby náhodou pršalo, tak pod priehľadnou strechou je celoročne k dispozícií Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.

Otváracie hodiny: od 09:00 – 21:00 hod.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

36943054 10156518757519839 6571626848545931264 o

tatralandia.sk


GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ

vodný raj na Slovensku ponúka 20 bazénov, 15 toboganov a šmýkačiek, exkluzívne Wellness & Spa, reštaurácie a bary, ubytovanie priamo v areáli v štyroch 4* hoteloch. Počas leta sa o návštevníkov starajú profesionálni animátori a každý víkend je jedinečné podujatie.

Otváracie hodiny: denne od 09:00 – 21:00 hod.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

csm Kriz jes2017 190 6d6136a949

besenova.sk


DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY

Je najdlhšía jaskyňa na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami.

☺ v lete 


DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA

Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny severne od Demänovskej jaskyne slobody s vchodom v brale Bašta v nadmorskej výške 840 m. Prehliadkový okruh má dĺžku 650 m a prevýšenie 48 m, návštevníci však v jaskyni prejdú 800 m. Vchod a východ sú v rovnakej nadmorskej výške, vzdialenosť medzi nimi je iba 40 m. Pobyt v jaskyni trvá asi 45 min. 

☺ v lete 


OBROVO 

Obrovo je detský areál v Čutkovskej doline hneď pri Kolibe u Dobrého Pastiera. V Obrove žije Obor Čutko, ktorý tam má už veľa svojich obľúbených vecí ako dom, posteľ, kolísku, hračky, obrovský šach, ale aj mliečne zuby, ktoré mu môžu deti poumývať.

Otváracie hodiny: denne 10.30 - 17.00 hod.

VIAC >>

☺ v lete

11267108 883315541758244 8640480835900280544 o

facebook.com/obrovo


VLKOLÍNEC

Miestna časť Ružomberka – Biely Potok je východiskom do jednej z najnavštevovanejších slovenských osád Vlkolínec –  mimoriadne pozoruhodnej oázy ľudovej architektúry, ktorú zapísali do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V obci sa pravidelne konajú rôzne kultúrne podujatia.

☺ v lete           ☺ v zime

vlkolinec02 2


MUZEUM LIPTOVSKEJ DEDINY V PRIBYLINE

Múzeum v prírode je najnavštevovanejšou expozíciou Liptovského múzea. Okrem expozícií tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev regiónu Liptov v minulosti má múzeum v prírode stálu ponuku programových podujatí.

Pri múzeu pôsobí škola ľudových remesiel, ktorá v letnej turistickej sezóne návštevníkom približuje ukážky ľudových remeselných techník (tkanie, paličkovanie, práca s drevom, kovom a kožou, pletenie košíkov zo slamy, atď.), ako aj liptovské zvyky a obyčaje. Múzeum má vlastnú zooexpozíciu zameranú na chov domácich zvierat a hydiny. Atrakciou múzea je chov huculských koní s možnosťou jazdy pre návštevníkov.

Otvorené celoročne.

☺ v lete           ☺ v zime

large Foto c. 4 Pribylina 1

visitliptov.sk


KÚPALISKO V LIPTOVSKOM JÁNE

Raj zdravého oddychu nájdete na letnom kúpalisku TERMAL raj v Liptovskom Jáne. 
Čaká na Vás 5 bazénov s termálnou liečivou vodou, ktorá navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok a celodenné animačné aktivity. 
Letné termálne kúpalisko sa nachádza v areáli hotela SOREA Máj v krásnej scenérii Nízkych Tatier.

☺ v lete


BOBOVÁ DRÁHA ŽIARCE

Letná bobová dráha, ktorá je prevádzkovaná v lyžiarskom stredisku SKI ŽIARCE – Pavčina Lehota, je jediná atrakcia svojho druhu v oblasti Liptov. Nachádza sa v Demänovskej doline, blízko lyžiarskeho strediska Jasná. Celková dĺžka dráhy je 1000 m a ide o najstrmšiu dráhu na našom území, s celkovým prevý­šením 120 metrov. Na štart vás pohodlne vyvezie lyžiarsky vlek. Deti od 7 rokov jazdia v bobe samostatne bez dospelej osoby. Deti mladšie ako 7 rokov a nižšie ako 120cm absolvujú jazdu na jednom bobe spolu s dospelou osobou, pričom nie je potrebné kupovať detský lístok.  Počas letných mesiacov si môžete zajazdiť až do 19:00. V areáli sa nachádzajú aj iné atrakcie pre deti.

Otváracie hodiny: denne 9:00 - 19:00

☺ v lete

bobova1

visitliptov.sk


ARCHEOSKANZEN HAVRÁNOK

Havránok predstavuje jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk na Slovensku, ktoré dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove v 4. až 1. storočí pred n. l. Archeológovia tu objavili a odkryli pozostatky sídliska z mladšej doby železnej označovanej aj ako laténska doba.Okrem množstva keramiky, šperkov, predmetov zo železa a bronzu sa tu našli zvyšky hradieb, kultového miesta dávnych druidov a keltských obydlí.

Otvorené: Máj – Október

VIAC>>

☺ v lete 

havranok0006

liptovskemuzeum.sk


VYHLIADKOVÉ PLAVBY NA LIPTOVSKEJ MARE

Spestrite si deń vyhliadkovou plavbou po Liptovskej Mare. Loď Mara kotviaca v prístave Trnovec pri Liptovskej Mare je luxusná otvorená motorová loď konštrukcie katamaran s komfortnými koženými sedadlami a kapacitou 12 osôb.

Otvorené: od mája do októbra

VIAC>>

☺ v lete


FAMILY ADVENTURE GOLF

V areali vodného slalom v Liptovskom Mikuláši nájdete zábavu pre celú rodinu vo forme adventure golfu. Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Veľkosť dráh je však jediné, čo má Adventure golf spoločné s minigolfom, pretože spôsob hry je úplne odlišný.Na dráhach Adventure golfu sú rôzne nerovnosti, vyvýšeniny, kamene a piesočné bunkre.

Otvorené: júl-august: denne 10,00-20,00 hod. Inak len na objednávku.

☺ v lete


 

TATRAPOLIS

Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.

VIAC>>

☺ v lete           ☺ v zime

csm TTP Tatrapolis 2017 med 38 64b44100cb


 

OVEČKOLAND

Na konci dedinky Pavčina Lehota priamo pod najstrmšou bobovou dráhou si môžete vyskúšať vaše zručnosti  čoby praví Liptovskí bačovia. V obklopení tatranských vrcholov, v prostredí, ku ktorému neodmysliteľne patria čriedy oviec pasúcich sa na horských lúkach. Príďte navštíviť ovečky a skúste ich “prebačovať” cez prekážkovú dráhu. Pohrajte sa s jahniatkami alebo ich nakŕmte priamo z ruky, zajazdite si na koníkovi.

VIAC>>

☺ v lete 

15168865 967866473345919 252313627804022148 o


 

MOTÝLIA ZÁHRADA

Motýlia záhrada nie je obyčajná výstava. Je to pestrofarebná oáza kvetov a motýľov, kde sledujete so sprievodcom ich pokojný, čarovný život. Rôzne pestrofarebné motýle, ktorých láka posedenie si na letných farbách Vášho oblečenia i jednofarebné motýle, ktoré sa maskujú v tropických rastlinách.

VIAC>>

☺ v lete 

motylia zahrada liptov zoo 05

motyliazahrada.sk

Odporúčame nahliadnuť do interaktívnej mapy Liptova, ktorá je výborný pomocník pri spoznávaní Liptova.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Pata 12.07.2018, 20:33

  Odporucam Rybaren na haku. Pre rodiny s detmi poriadny zazitok. Chytanie vlastnych ryb proste super. Mozete si tam vziat aj deku a povegetit, precitat knihu, proste pohoda. Urcite sa tam este vratime.

 • Igor 12.07.2018, 12:52

  Vcera sme sa vratili z Liptova. Demanovska dolina je plna reklam o Tarzanii,ktora tam k dnesnemu dnu stale nie je. Staru Tarzaniu zvalili stromy a novu ze otvoria v najblizsich dnoch. Deti sa na to velmi tesili,skoda. Co sa tyka Demanovskej jaskyne slobody,pre male deti narocna. Moju 5rocnu dceru som musel niest na rukach. Caka vas 930 schodov,miestami velmi strmych a mokrych!

 • Nika 01.05.2018, 09:02

  No Demenovska ladova jaskyna je fakt keasna. Po ladovcoch ani stopy..Uplne sa topi..Mali by o tom ludi informovat skor,nie ked si uz zaplatia..Este vam v jaskyni oznamia,ze ladovce sa potopili,kupte si pohladnicu..A moje dieta sklamane

 • Mirka Gajdošová 26.07.2017, 21:13

  Odporúčam jansku dolinu. Stanisovsku jaskyňu,mincovnickovo......skveli ludia,skvele reštaurácie,nádherná priroda .do jasnej by som ani nesla velmi draho,a to co urobili z národného parku nema s prirodou nič spoločné.

 • Zuzana 02.03.2017, 21:15

  Demanovsku ladovu jaskynu by som hlavne v lete nenazyvala ladovou, namotivovala som dieta, a boli sme sklamani, pretoze nas cakala vrstva roztapajuceho sa spinaveho ladu a mala kopka cohosi, co mal byt ladovy stlp. Inak proti jaskyni nic nemam.

 • andul 27.08.2016, 19:28

  K tej vyhliadkovej veži v Pavčinej Lehote a náučný chodník odporúčam spraviť si fotku mapky alebo si to stiahnuť. Nie je to totiž značené a bolo tam dosť rázcestí

 • Monika 22.08.2016, 23:25

  Stanišovská jaskyňa - odporúčam, kľudne aj s deťmi.
  Lanovkou do drakoparku Chopok - výborný zážitok s deťmi tiež môžem odporúčať. Ale hore na Chopok si zbalte teplejšie veci.

 • Erika 27.07.2016, 14:34

  Boli sme v kontaktnej zoo. Je krásna a odporúčam, len si dajte pozor na ceny, lebo neplatí to,čo ste tu napísali. Žiadnu rodinnú vstupenku nám neponukli a jazdu na malých konikoch sme museli platiť zvlášť žiadne v cene!!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované