21. 01. 2021 Vincent 11°C Prehánky

Tipy kam s deťmi na Liptove

Autor: MS, Foto: sdetmi.com a webstránky spomenutých zariadení.
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s rodinou na Liptove alebo v Jasnej? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. Neobíďte ich ani vy, určite stoja za to! 

PRECHÁDZKY A TURISTIKA S DEŤMI

 

Vrbické pleso

Dĺžka Trasy: 1 km
Čas Trasy: 20 min

Od parkoviska za Wellness Hotelom Grand Jasná vedie chodník k Vrbickému plesu. Po pravej strane jazera vedie náučný chodník s informačnými tabulami, ktorý pokračuje ďalej na Tri Vody. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier. Vhodné aj na prechádzku s kočíkom (mierne terénne podmienky).

♥  leto          ♥  zima

2019 08 03 09.58.40


Prechádzka k symbolickému cintorínu a späť 

Dĺžka Trasy: 1.8 km
Čas Trasy: 50 min

Ľahkou prechádzkou z Bielej Púte po žltej turistickej značke popri hoteli Ostredok a popri vyhliadkovej veži ponúkajúcej úžasný výhľad na hrebeň a Demänovskú dolinu sa dostanete až k Symbolickému cintorínu obetí Nízkych Tatier. Spať rovnakou trasou.

♥  leto  


Výstup na Liptovský hrad

K zrúcanine Liptovského hradu sa dá dostať dvomi cestami z obce Kalameny po žltej značke ku Kalamenskej doline alebo z obce Bukovina. Odporúča sa skôr cesta z obce Kalameny. Žltý turistický chodník cez Kalameny vás zavedie aj k vrtu a jazierku s termálnou minerálnou vodou.Túra sa dá zvládnuť s deťmi do 2 hodín.

♥  leto  

VIAC >>

96596130 10223094621458254 2853766658772697088 n

Zdroj: sdetmi.com

Lanovkou do drakoparku na Chopku

Deti bude prechádzka na čerstvom vzduchu zaručene baviť, keď sa ponoria do hry, ktorá je súčasťou DRAKOPARKU CHOPOK. V pokladni lanovky dostanete zadarmo dračiu príručku, v ktorej nájdete zábavné hádanky a úlohy. Drakopark pohltí deti objavovaním tajomstiev Nízkych Tatier, drevenými preliezkami, lezeckou stenou, hojdačkami a šmýkačkami.

Na terase Rotundy čaká celú rodinu fantastická železná socha trojhlavého draka Demiána, ktorý je strážcom Demänovskej doliny. Tu sa môžu dospelí pokochať výhľadom, dať si kávu či obed.

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>

10511600 10152631760072904 6224653147510160623 o

Zdroj: jasna.sk


Vyhliadkova veža v Pavčinej Lehote 

V obci a jej okolí je vybudovaný náučný chodník s 11 náučnými bodmi v celkovej dĺžke 10,5 km s krásnym výhľadom na Vysoké Tatry, Západné Tatry, Malú Fatru, Nízke Tatry a Veľkú Fatru.. Súčasťou náučného chodníka je aj vyhliadková veža s popisom okolia a základným výhľadom na Vysoké Tatry a okolie.

V blízkosti vyhliadkovej veže sa nachádza aj horská bobová dráha ŽIARCE.

♥  leto          ♥  zima

117101292 10220838984036637 5450908534244197939 n

Zdroj: sdetmi.com


Prosiecka a Kvačianska dolina - najkrajšie doliny Liptova

Liptovské obce Prosiek a Kvačany sú známe predovšetkým ako východisko do najkrajších a najnavštevovanejších slovenských dolín - Prosieckej doliny a Kvačianskej doliny (klikni TU). Túra cez obe doliny je celodenná, nenáročná, s malým prevýšením ale kvôli dĺžke je pre menšie deti  náročnejšia na výdrž.  Rozhodne je veľmi zaujímavá, dobrodružná a zvládnu ju aj menšie deti cca od 3 rokov. Po celej trase vedie náučný chodník.

Odporúča sa začať Prosieckou dolinou a cez ňu zísť do Kvačianskej. Zážitok z Prosieckej doliny v jej závere umocňujú výstupy po rebríkoch. Turisticky najvýznamnejším bodom v hornej časti Kvačianskej doliny sú Oblazy. Pri potoku Kvačianka tu stojí opravený unikátny objekt starého dreveného vodného mlyna.

♥  leto 


VIAC >>        

2019 08 24 09.07.09

Zdroj: sdetmi.com


Rozhľadňa na Ostredku

Len kúsok od vrcholu nízkotatranského vrchu Ostredok týčiaceho sa nad strediskom Jasná v Demänovskej doline sa nachádza dvojposchodová drevená turistická rozhľadňa. Z jej vyhliadky vo výške približne 7 m sa naskytá krásny výhľad na známe vrchy Chopok, Ďumbier či Dereše, a tiež na temer celú Demänovskú dolinu. K rozhľadni vedie žltá turistická značka zo strediska Jasná a od Demänovskej jaskyne slobody. A cesta tam trvá cca 20 min. a hravo ju zvládnu aj deti.

♥  leto          ♥  zima

DSCN2012

Zdroj: visitliptov.sk


Socha drevo-človeka v Dúbravskej doline

V doline neďaleko obce Dúbrava narazíte v lese na kamaráta Gruta zo Strážcov Galaxie. Vedie k nemu nenáročná asfaltová cesta v lese. Ak odparkujete pri baniach v Dúbrave je to cca 2 km pešo.

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>  

drevo clovek dubrava

Zdroj: sdetmi.com


ATRAKCIE V OKOLÍ

 

Netopierkovo - Stanišovská jaskyňa

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu. 

Otváracie hodiny:  denne od 10.00 - 16.00 hod., vstup každú hodinu + individuálne vstupy

♥  leto          ♥  zima

VIAC>>

2015 05 09 10.40.24

Zdroj: sdetmi.com


Permoníkovo – Medvedia štôlňa

Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Prejdete si miesta, ktoré človek tvrdou prácou vytvoril za desiatky rokov s vidinou získania zlata, všetko v neopakovateľnej atmosfére horiaceho olejového kahanca. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv nepotrebujete. Autom sa dostanete k platenému parkovisku 200m od štôlne.

Otváracie hodiny:  denne 10.00 - 16.00 hod.

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>

permonikovo07

Zdroj: visitliptov.sk


Mincovničkovo - Podzemie pod vežami 

Spoznáte dotyk kovu s ohňom a vodou, zostúpite do útrob zeme za zlatonosnou rudou a nakoniec zakúsite skutočnú dražbu, keď minca začína svoj nový život v jemných rukách zberateľov. Autom sa dostanete k expozícii na bezplatné parkovisko

Otváracie hodiny:  denne 10.00 - 16.00 hod.

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>

gal09

Zdroj: visitliptov.sk


Babyland - celoročný detský raj

Najväčšie detské ihrisko na Liptove ponúkajúce celoročnú zábavu, hry a atrakcie na priestrannej
lúke pod lesom alebo v interiérovej hale na ploche 500m2. V areáli sa nachádzajú okrem iných
atrakcií aj skákacie hrady, detská lanová dráha, trampolínová aréna, lezecký lanový labyrint, detská
kuchynka. Súčasťou je aj zvieracia farma a jazdecká aréna, kde deti majú možnosť pohladkať,
nakŕmiť zvieratká alebo si zajazdiť na koňovi či poníkoch. Deti sú zapájané našimi skúsenými
animátorkami aj do interaktívnych aktivít a tvorivých dielní. Tí väčší zas ocenia kaviareň
a reštauráciu v blízkosti detských atrakcií.

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>

Foto Tipy kam na vzlet

Zdroj: villabetula.sk


Demänovská jaskyňa Slobody

Je najdlhšía jaskyňa na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami.

♥  leto     

shutterstock Demanovska jaskyna Slobody

Zdroj: shutterstock.com


Demänovská ľadová jaskyňa

Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny severne od Demänovskej jaskyne slobody s vchodom v brale Bašta v nadmorskej výške 840 m. Prehliadkový okruh má dĺžku 650 m a prevýšenie 48 m, návštevníci však v jaskyni prejdú 800 m. Vchod a východ sú v rovnakej nadmorskej výške, vzdialenosť medzi nimi je iba 40 m. Pobyt v jaskyni trvá asi 45 min. 

♥  leto        


Vlkolínec

Miestna časť Ružomberka – Biely Potok je východiskom do jednej z najnavštevovanejších slovenských osád Vlkolínec –  mimoriadne pozoruhodnej oázy ľudovej architektúry, ktorú zapísali do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V obci sa pravidelne konajú rôzne kultúrne podujatia.

♥  leto          ♥  zima

vlkolinec02 2

Zdroj: sdetmi.com


Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline 

Múzeum v prírode je najnavštevovanejšou expozíciou Liptovského múzea. Okrem expozícií tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev regiónu Liptov v minulosti má múzeum v prírode stálu ponuku programových podujatí.

Pri múzeu pôsobí škola ľudových remesiel, ktorá v letnej turistickej sezóne návštevníkom približuje ukážky ľudových remeselných techník (tkanie, paličkovanie, práca s drevom, kovom a kožou, pletenie košíkov zo slamy, atď.), ako aj liptovské zvyky a obyčaje. Múzeum má vlastnú zooexpozíciu zameranú na chov domácich zvierat a hydiny. Atrakciou múzea je chov huculských koní s možnosťou jazdy pre návštevníkov. Tento rok sa v múzeu  môžete odviezť aj na historickom vláčiku!

Otvorené celoročne.

♥  leto          ♥  zima


VIAC >>

IMG 20200627 115247

Zdroj: sdetmi.com


Archeoskanzen Havránok 

Havránok predstavuje jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk na Slovensku, ktoré dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove v 4. až 1. storočí pred n. l. Archeológovia tu objavili a odkryli pozostatky sídliska z mladšej doby železnej označovanej aj ako laténska doba.Okrem množstva keramiky, šperkov, predmetov zo železa a bronzu sa tu našli zvyšky hradieb, kultového miesta dávnych druidov a keltských obydlí.

Otvorené: Máj – Október

♥  leto   

VIAC >>       

havranok0006

Zdroj: liptovskemuzeum.sk


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Najmodernejšie múzeum Slovenska, jediné špecializované múzeum svojho druhu na Slovensku. Na ploche približne 1400 m2 tu nájdete také vzácne exponáty ako je kostra jaskynného leva, ktorá patrí medzi najväčšie v Európe, praveká kultová maska či model meteoritu. Počas interaktívnej prehliadky sa môžete pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať si plazenie v jaskyni. 

♥  leto          ♥  zima

VIAC >>  

voda

Zdroj: smopaj.sk

Tip našej redakcie: Denník malého cestovateľa
Pre malých výletníkov sdetmi.com vydalo veselý cestovateľský denník pre deti, kde si zaznamenajú všetky zážitky a dobrodružstvá zo svojich výletov. Denník až na 4 výlety poslúži ako super zábava už počas cesty a deti si do neho môžu písať, kresliť a lepiť. Najlepšia pamiatka z dovoleniek a výletov! Objednajte si ho u nás v eshope >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Michaela Horváthová 21.11.2020, 09:24

  Toto leto sme boli s deťmi na dovolenke na Liptove. Čo sa týka turistiky odporúčame Kvačiansku dolinu s mlynom na konci aj návštevu Vrbického plesa. Ďalej odporúčame návštevu Stanišovskej jaskyne. Tam nie je elektrika, tak každý účastník aj deti dostanú na hlavu čelovku, je to zážitok. Naše deti to doteraz spomínajú. Odporúčame aj plavbu loďou po Liptovskej Mare, návštevu Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. Veľa zaujímavých vecí bolo aj Tatrapolise. A syn ani nechcel odísť z parku miniatúr v Liptovskom Jáne.

 • Renáta Ševčíkova 22.05.2020, 09:43

  Odporúčam pre deti zážitok z lietania vo veternom tuneli v HURRICANE FACTORY,je to hneď vedľa Tatralandie.Taktiež tam je hneď v jeho blízkosti aj Tatrapolis a kontaktná ZOO

 • Janko 29.08.2019, 10:34

  Odporucam - Vrbicke pleso, pekna prechadzka, s detmi 1.stupna ZŠ, je tam v polke aj detské hrisko, kde sa vedia vyblaznit. Jedinou skrvnou je vyrubany les smerom kde stavaju novy hotel a pokazene vyhlady - miesto na hory pozerate na jednej strane stavenisko. Rozhladna na Ostredku je cca 15min peso, mierne do kopca, deti to zvladnu v pohode a z rozhladne je krasny vyhlad + rozhladna je uplne nova, postavena v 2018. Tieto dva vylety nam spolu zabrali cca 1h 20min, akuratne poobedne odreagovanie. Zaparkovali sme zadarmo od prichodu vpravo pod vystupom na tu rozhladnu. Dobry vylet je tiez do Pribyliny, ale chodte mimo akcii, vtedy tam nik nie je a v klude si to popozerate, male deti potesi vlacik. Miniatury, Tatrapolis, a podobne veci, to su strasne premrstene ceny, boli sme raz v Liptov arene na pieskovych sochach, pytali tam neuveritelnych 20€ na rodinu za 3 sochy... Detto je motyle, Besenova a Tatralandia, vsetko premrstene ceny ktore nie su adekvatne . kontakt zoo bola dobra tak pred 6 rokmi, odvtedy sa to tam zopsulo, neodporucam. Villa Betula je dobra zabava na dlhsie, ale skor pre mensie deti do 7r, a hlavne to tam tiez drazie v poslednej dobe.

 • Denisa 25.06.2019, 21:49

  Vrbicke pleso-absolvovali sme ho od parkoviska, kde je aj autobusova zastavka. Pre kociky obsolutne nevhodne, ani okolo plesa to nie je na kocik. Dost zla info, museli sme sa vracat
  Kvacianska dolina-to iste, silno neodporucam brat kocik. Je Tam Vela usekov, kde ho budete niest. Ja mam sportak s velkymi zad. kolesami baby jogger summit x3 aj Tak sme sa noseniu nevyhli. Videli sme aj inych sa tam trapit s kocikom a niektori to veru aj obratili nahnevani. Toto co su za informacie.
  Zoo kontakt - v pohode ale urcite nie je naj na Slovensku.
  Motylia zahrada-za tu cenu to nestalo. Netopiere tam neboli a ani nas na to neupozornili. V terariach maju par plazov, zaujimave len varany. Cena je fakt premrstena.

 • dada 02.01.2019, 10:56

  sme z Oravy ale radi chodíme aj na Liptov. robievame si jednodňové výlety alebo víkendové pobyty. Určite odporúčam dovolenku s deťmi v lete aj v zime. Najviac sa nám páčilo v Stanišovskej jaskyni a v Mincovníčkove. Zbierame mince bájnej ríše Agharta. Obrovo je tiež super. Priamov Liptovskom Mikuláši je tiež čo robiť. na Podbanskom sa nám páči...

 • Pata 12.07.2018, 20:33

  Odporucam Rybaren na haku. Pre rodiny s detmi poriadny zazitok. Chytanie vlastnych ryb proste super. Mozete si tam vziat aj deku a povegetit, precitat knihu, proste pohoda. Urcite sa tam este vratime.

 • Igor 12.07.2018, 12:52

  Vcera sme sa vratili z Liptova. Demanovska dolina je plna reklam o Tarzanii,ktora tam k dnesnemu dnu stale nie je. Staru Tarzaniu zvalili stromy a novu ze otvoria v najblizsich dnoch. Deti sa na to velmi tesili,skoda. Co sa tyka Demanovskej jaskyne slobody,pre male deti narocna. Moju 5rocnu dceru som musel niest na rukach. Caka vas 930 schodov,miestami velmi strmych a mokrych!

 • Nika 01.05.2018, 09:02

  No Demenovska ladova jaskyna je fakt keasna. Po ladovcoch ani stopy..Uplne sa topi..Mali by o tom ludi informovat skor,nie ked si uz zaplatia..Este vam v jaskyni oznamia,ze ladovce sa potopili,kupte si pohladnicu..A moje dieta sklamane

 • Mirka Gajdošová 26.07.2017, 21:13

  Odporúčam jansku dolinu. Stanisovsku jaskyňu,mincovnickovo......skveli ludia,skvele reštaurácie,nádherná priroda .do jasnej by som ani nesla velmi draho,a to co urobili z národného parku nema s prirodou nič spoločné.

 • Zuzana 02.03.2017, 21:15

  Demanovsku ladovu jaskynu by som hlavne v lete nenazyvala ladovou, namotivovala som dieta, a boli sme sklamani, pretoze nas cakala vrstva roztapajuceho sa spinaveho ladu a mala kopka cohosi, co mal byt ladovy stlp. Inak proti jaskyni nic nemam.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár