Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
V priestoroch Vilčekovej kúrie je inštalovaná nová a trvalá expozícia oravského hlineného Betlehemu.
Oravský hlinený Betlehem je unikátne dielo s viac ako 500 keramickými figúrkami. V Betleheme sú vyobrazené biblické motívy, tradičné remeslá a život oravského ľudu. Súčasťou Betlehemu sú aj miniatúry najvýznamnejších sakrálnych stavieb Oravy. Autormi Oravského hlineného Betlehemu sú bratia Ľubomír a Ján Hoľmovci.
Budova tzv. Vilčekovej kúrie stojí bezprostredne na historickej obchodnej ceste, ktorá prepája aj dnes Slovensko a Poľsko. Zároveň je nielen tranzitnou cestou, ale má turistický význam pre rozvoj agroturizmu, spoznávania historických pamiatok a spoločenských aktivít (napr. dlhodobá tradícia jestvovania martinského jarmoku v Trstenej). Je vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.
Oravský hlinený betlehem je otvorený ako trvalá expozícia Mestského múzea v Trstenej v čase:
| Pondelok: | 08:30 – 16:00 hod. |
| Utorok: | 08:30 – 16:00 hod. |
| Streda: | 08:30 – 16:00 hod. |
| Štvrtok: | 08:30 – 16:00 hod. |
| Piatok: | 08:30 – 16:00 hod. |
| Sobota: | zatvorené |
| Nedeľa: | zatvorené |
Väčšie skupiny je potrebné nahlásiť vopred na kontakte: PhDr. Marek Ďurčo, PhD., tel., fax: 00421 - (0)43 / 53 24 510, mobil: 00421- (0)902 038 067
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 49° 21′ 39″ E 19° 36′ 36″
Mapa sa nahráva...
21.10.2025, 15:00
Hrady v Prešovskom kraji - navštívili ste už všetky? Lujza
Navštívili sme všetky! Tiež vieme iba o týchto 17 hradných zrúcaninách, či hradoch.
13.10.2025, 16:04
Madagaskar ParkPatrícia
Je tu strašná zima a personal strašne neochotný. Neodporucam
23.09.2025, 23:46
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošicePedro
Uplna spokojnost. Maly sa na hodinku zabavil, oci mu svietili este aj po odchode. Personal mily, obcerstvenie fajn, prostredie bolo prijemne, radi aa zastavime opat, ked pojdeme okolo.
Dakujeme
23.09.2025, 20:47
Detský kútik TIME OUT v OC CentralSimona
Bola som dnes s ročným synom, 23.9.2025. Prvý dojem fajn, hračiek dosť, každé dieťa si tam príde určite na svoje. Slečny na recepcii mi prišli ok, až do momentu, kedy jeden chlapec (mohol mat tak 5r) tam bol bez dozoru, čiže bez rodičov. Kto naňho mal dávať pozor? Mám pocit, že presne tie slecny, ktore na recepcii čumeli do mobilu. Ten chlapec bol odporný a zlý, neustále do mna a syna naschval narážal motorkou, mne prešiel po nohe a aj napriek niekoľkým upozorneniam, neprestal. Prestal, až keď prišla po neho mama a odišiel. Vykúpenie.
Moje odporúčanie znie, ak sa Vaše deti nevedia chovať a očividne na nich nemá kto dávať pozor, nenechávajte ich samé v detských kutikoch, pretože to maximálne znepríjemňujú ostatným deťom a rodičom.
A ceny tiež nie su aktuálne, pretože tu píšete 4,50€ do 60min a my sme platili 6,90 + 2,20 doprovod. Skoro 10€ a ešte mi to tam aj ten chlapec znepríjemnil.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár