Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku

Zdroj: pixabay.com
Tiež máte prebytok ovocia a neviete už čo s ním? Vyskúšajte naše recepty na detské výživy. Vaše detičky si ich určite zamilujú :) U nás si ich obľúbil nielen ten náš drobec ale dokonca aj my dospeláci:)

Zdroj: pixabay.com
Potrebujeme:
Postup:
Jabĺčka si najprv ošúpeme a zbavíme jadierok. Nakrájame ich na menšie kocky. Potom ich necháme podusiť v hrnci, pokiaľ nezmäknú (asi 15 až 20 minút). Následne ich pomocou ponorného mixéra rozmixujeme na hladkú kašu. Podľa kyslosti jabĺk k nim môžeme pridať trochu medu alebo cukor. Rozmixovanú jablkovú kašu ešte necháme prevrieť a následne ju môžeme naliať do pripravených zaváraninových pohárov, ktoré uzavrieme a otočíme hore dnom. Zabalené v deke necháme stáť až do úplného vychladnutia.

Zdroj: pixabay.com
Potrebujeme:
Postup:
Jablká a hrušky si očistíme, vyberieme jadrovníky a pokrájame na menšie kúsky. Pridáme dve deci vody, vanilkový cukor a varíme do zmäknutia. Mäkké ovocie rozmixujeme na jemnú kašu. V zvyšnom pol litri vody rozmiešame zlaté klasy, prilejme k jablkovej zmesi a chvíľu povaríme. Horúcu výživu dáme do pohárov a obrátime hore dnom. Necháme ich takto vychladnúť do ďalšieho dňa.

Zdroj: pixabay.com
Potrebujeme:
Postup:
Jablká aj mrkvu si očistíme, vyberieme jadrovníky a pokrájame na menšie kúsky a dáme variť. Podlejeme ich približne dvomi deci vody a varíme do zmäknutia. Potom rozmixujeme na hladkú kašu. Ak je zmes riedka, chvíľu ju povaríme, aby sa odparila prebytočná voda. Ak má už ideálnu konzistenciu, naplníme ňou poháre, ktoré obrátime hore dnom. Necháme ich takto vychladnúť do ďalšieho rána.

Zdroj: pixabay.com
Potrebujeme:
Postup:
Slivky si umyjeme a vykôstkujeme. Potom ich nakrájame na menšie kúsky a dáme dusiť do hrnca. . Dusíme, pokiaľ nie je ovocie mäkké a nerozpadáva sa. Následne všetko zmixujeme ponornýcm mixérom na jemnú hladkú hmotu. Takto pripravenú výživu nalievame do pripravených zaváraninových pohárov. Otočíme hore dnom a zabalíme do deky či uteráka, pokiaľ všetko nevychladne.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
17.02.2026, 09:04
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Pekne a zaujímavý vylet
17.02.2026, 09:00
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Super pre deti
13.02.2026, 21:59
Senzorická herňa - Malými rukamiLucia
Úžasné miesto, príjemná starostlivost! Určite eše prídeme.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Husseinova Alena 05.08.2024, 00:27
Ja chcem robit broskynovo jablkovu vyzivu bez cukru,trvanlivu,vnucik ma iba3 mesiace aby mi vydrzala,ak mate skusenosti napiste mi,dakujem
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár