06. 05. 2021 Hermína 13°C Oblačno

Výber filmov a seriálov na apríl podľa sdetmi.com

Autor: MS

Počas karatény si viacerí z nás priplatili za filmové služby ako HBO či Netflix. Aj u nás v redakcii sme tomuto trendu prepadli a preto vám prinášame naše tipy na filmy, či seriály, ktoré u nás mali v tomto mesiaci úspech a stoja za pozretie. Tu je náš výber:


Vie o tebe - Behind her eyes

Netflix - seriál

Behind Her Eyes NetflixSlobodná matka nadviaže milostný pomer s novým psychiatrom, ktorý je zároveň aj jej šéfom. Spriatelí sa s jeho záhadnou ženou a zapletie sa tak do zvrátenej a nebezpečnej hry.

V seriáli ženu psychiatra stvárnila dcéra speváka Bona z U2. Ide o mystoriózne krimi odohrávajúce sa v ponurom Anglicku. Zajímavý príbeh a neokukané tváre oslovil mnohých divákov a preto seriál patrí momentálne medzi tie najobľúbenejšie na Netflixe.

 


Had - Serpent

Netflix, seriál

Serpent Netflix

Britský kriminálny seriál je natočený na motívy skutočných udalostí. Neľútostný vrah Charles Sobhraj, známy aj ako Bikini Killer, sa v 70. rokoch zmeriava na západných turistov v juhovýchodnej Ázií.

Pútavý pohľad do minulých rokov a rizikách cestovania, ktoré určite v niektorých častiach sveta pretrvávajú stále. Veľmi zaujímavý seriál, ktorý vyzdvihuje úsilie jednotlivca, ktorý túži po spravedlnosti, aj keď si veľakrát pri dolapení vraha musí pomôcť sám a riskovať.


Hriešnica - The sinner

Netflix, seriál

the sinner Netflix

 Detektiv z malého mestečka v štáte New York vyšetruje záhadné zločiny a bojuje s vlastnými démonmi.

Tri serie ponúkajú vyšetrovanie 3 rôznych príbehov, kde od začiatku poznáme vinníka, ale nevieme, prečo to spravil. Psychologické drama, kde sú postupne odkrývané indície zločinu, vás určite vtiahne do deja.


Seaspiracy

Netflix, dokument

Seaspiracy Netflix

Oceán ho vždy absolútne fascinoval. Natočil preto dokument o tom, ako ľudia ničia život v moriach, a odhalí pritom korupciu nevídaných rozmerov.

Po zhliadnutí dokumentu vás isto napadne - ako mnohých iných - že prestanete jesť ryby. Fakty, ktoré predostiera sú naozaj poburujúce a narúšajú dôveru v inštutúcie, ktoré sú zamerané na ochranu morského života a jeho reguláciu. Faktom však je, že je to do veľkej miery jednostrané predostrenie problému z pohľadu autora, ktorý je vegetarián. Mnohé organizácie sa k obsahu dokumentu tvrdo ohradili. Nie všetko je predsa len čierne alebo biele :)  Preto si po zhliadnutí urobte vlastný názor a čerpajte info aj z iných zdrojov, mimo informácii z dokumentu.


Dokonalá lož

HBO - film

film dokonala loz

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu, ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade.

Prekvapivé rozuzlenie, kde do konca nie je jasné, kto koho vlastne klame. 


Zlo s ľudskou tvárou - 

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Netflix, film

maxresdefault 7 678x381

Dráma založená na skutočnom príbehu. Slobodná matka Liz sa zaľúbi do Teda Bundyho a roky odmieta veriť, že spáchal nejaký zločin.

Príbeh Teda Bundyho je strašný a v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov potom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala súdny proces s ním.  Do poslednej chvíle nebudete vedieť či je, alebo nie je vinný z hrôzostrašných činov, z ktorých ho obviňujú. Jeho obvinenia budili hrôzu, napriek tomu sa počas procesu, ale aj po ňom, stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah. Ted Bundy bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný krásavec.

Fešáka Teda Bundyho si zahral Zac Effron a jeho priateľku Liz dcéra Phila Colinsa - Lili Collins, ktorú sme mali možnosť vidieť aj v seriáli Emily from Paris.


Zorganizujte sa - Get organized with The Home Edit

Netflix - dokument

The home edit netflix

Expertky na organizovanie domácnosti Clea and Joanna pomáhajú celebritám ako aj ich každodenným klientom zogranizovať, upraviť a zfunkčniť domácnosť.

Pred jarným upratovaním odkukajte rôzne super tipy a triky ako si zogranizovať domácnosť, aby vyzerala pekne, funkčne, čisto a upratane. Ich nápady zhmotnili aj do super knižky, ktorú dostanete kúpiť aj u nás! 

Napíšte komentár