25. 02. 2021 Frederik/Frederika 20°C Jasno

Predvianočný rínok v SSM

04.12.2020 Autor: Annie
Termín: 20.12.2020 a ďalšie Mesto:Banská Bystrica Zdroj:stránka organizátora
Predvianocny rinok

Zdroj: SSM

Stredoslovenské múzeum sa rozhodlo ponúknuť príležitosť prezentovať výrobky niekoľkých remeselníkov v priestoroch svojich domov už od nedele - 06.12.2020. Drobný vianočný tovar  bude tematicky rozdelený v troch expozíciách: Thurzov dom, Matejov dom a Tihányiovský kaštieľ. V priebehu dvoch týždňov sa v nich na návštevníkov bude tešiť spolu desiatka lokálnych remeselníkov. Návštevníci si budú môcť zakúpiť napríklad produkty na vianočný stôl, drobnosti pre najmenších, či ozdoby a šperky.

 

Uvedomujeme si, že situácia na Slovensku je aj naďalej pomerne komplikovaná, čo sa týka bežného fungovania, na ktoré sme boli všetci doteraz zvyknutí. Našťastie, brány Stredoslovenského múzea sú pre našich priaznivcov a návštevníkov naďalej otvorené.  Okrem aktuálnych výstav a expozícií sme pre nich pripravili tzv. Predvianočný rínok. Organizujeme ho v spolupráci s remeselníkmi, takže návštevníci budú mať jedinečnú možnosť niečo pekné si od nich zakúpiť. Radi by sme aj takýmto spôsobom potešili verejnosť a aspoň z časti pomohli aj trhovníkom – výrobcom a predajcom, ktorých aktuálne obmedzenia mimoriadne zasiahli. Veríme, že našou akciou prispejeme k  výnimočnej vianočnej atmosfére...“, vysvetlil riaditeľ SSM Marcel Pecník.

 

„Predvianočný rínok - Ne/tradičný trh remesiel v múzeu“ môžete navštíviť  od 06.12. až do 20.12.2020, a to počas otváracích hodín  expozícií Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici. Vstup a pobyt v múzeu sa aj v tomto prípade riadi platnými protiepidemiologickými opatreniami.

Napíšte komentár