03. 06. 2020 Karolína 20°C Prehánky

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm 2020

13.02.2020 Autor: Petula , Foto: FB
Termín: 09.03.2020 Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora

ekotop

NENECHAJTE SI UJSŤ FILMY, KTORÉ VÁM ZMENIA POHĽAD NA SVET

Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Nitry výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program "mimo plátna", kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

PROGRAM:
16:00  BIELY VLK – ARKTICKÝ DUCH
17:00  STAČÍ MÁLO
18:00  MIMO PLÁTNA: BUDÚ MAŤ PIEŠŤANY DOSTATOK PITNEJ VODY?
19:00  DILEMA MÄSOŽRAVCOV
20:10  SVET BEZ HMYZU
20:40  AKTIVISTKA

 VSTUP VOĽNÝ!
Vezmite rodinu, partnerov, kamarátov a príďte nás pozrieť

Napíšte komentár