Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát. V porovnaní s našimi ostatnými sprístupnenými jaskyňami, v ktorých zväčša prevládajú mohutnejšie podzemné priestory, predstavuje sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.
Nachádza sa v Smolenickom krase v Malých Karpatoch juhozápadne od Smoleníc, v blízkosti rekreačného strediska Jahodník. Leží na území Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Vchod do jaskyne na západnom svahu vrchu Driny, ktorý vystupuje z juhozápadného úbočia Cejtacha, je v nadmorskej výške 399 m.
Parkovisko leží 1 km od dediny Smolenice pri rekreačnom stredisku Jahodník, severozápadne od Trnavy v Malých Karpatoch. Vzdialenosť jaskyne od parkoviska je 1 km lesnou cestou s prevýšením 100 m, prístup trvá asi 20 min. Záver chodníka je pomerne strmý so 100 schodmi.
Platby kartou nie sú možné. Najbližšie 2 bankomaty - Smolenice, nám. SNP - 4 km
| Trvanie | Dĺžka | Priemerná teplota | |
| Driny | 35 min | 450 m | 7,1 - 7,8 °C |
|---|
Prehliadkový okruh má dĺžku 450 m, prevýšenie 10 m a 151 schodov. Pobyt v jaskyni trvá asi 35 min. Teplota v jaskyni je 7,1 až 7,8°C.
Časy vstupov : 10:00, 11:30, 13:00, 14:30
Interiér jaskyne pozostáva z úzkych puklinovitých chodieb (Chodba spolupracovníkov, Beňovského chodba, Sieň Slovenskej speleologickej spoločnosti). Jej podzemné priestory dekoruje bohatá sintrová výplň, pre ktorú sú typické záclony so zúbkovitým lemovaním. Ďalej sú zastúpené sintrové vodopády, náteky, pagodovité stalagmity a rôzne formy stalaktitov. Vyskytujú sa aj sintrové jazierka, napĺňané presakujúcou atmosférickou vodou.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 30′ 4″ E 17° 24′ 14″
Mapa sa nahráva...
21.10.2025, 15:00
Hrady v Prešovskom kraji - navštívili ste už všetky? Lujza
Navštívili sme všetky! Tiež vieme iba o týchto 17 hradných zrúcaninách, či hradoch.
13.10.2025, 16:04
Madagaskar ParkPatrícia
Je tu strašná zima a personal strašne neochotný. Neodporucam
23.09.2025, 23:46
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošicePedro
Uplna spokojnost. Maly sa na hodinku zabavil, oci mu svietili este aj po odchode. Personal mily, obcerstvenie fajn, prostredie bolo prijemne, radi aa zastavime opat, ked pojdeme okolo.
Dakujeme
23.09.2025, 20:47
Detský kútik TIME OUT v OC CentralSimona
Bola som dnes s ročným synom, 23.9.2025. Prvý dojem fajn, hračiek dosť, každé dieťa si tam príde určite na svoje. Slečny na recepcii mi prišli ok, až do momentu, kedy jeden chlapec (mohol mat tak 5r) tam bol bez dozoru, čiže bez rodičov. Kto naňho mal dávať pozor? Mám pocit, že presne tie slecny, ktore na recepcii čumeli do mobilu. Ten chlapec bol odporný a zlý, neustále do mna a syna naschval narážal motorkou, mne prešiel po nohe a aj napriek niekoľkým upozorneniam, neprestal. Prestal, až keď prišla po neho mama a odišiel. Vykúpenie.
Moje odporúčanie znie, ak sa Vaše deti nevedia chovať a očividne na nich nemá kto dávať pozor, nenechávajte ich samé v detských kutikoch, pretože to maximálne znepríjemňujú ostatným deťom a rodičom.
A ceny tiež nie su aktuálne, pretože tu píšete 4,50€ do 60min a my sme platili 6,90 + 2,20 doprovod. Skoro 10€ a ešte mi to tam aj ten chlapec znepríjemnil.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Kristína Bodišová 07.01.2023, 17:42
Pekná jaskyňa, radi sa sem vraciame
gpe 29.11.2022, 13:37
Pekná jaskyňa, pre deti krásny výlet. Prehliadka primeraná, decká sa nenudili.
Miro 08.01.2021, 22:18
Výstup bol pre nás zvládnuteľný. Jaskyňa sa deťom veľmi páčila. Bola to ich prvá návšteva jaskyne.
Natalia 05.01.2021, 20:01
Prehliadka trvala primerane. Deťom sa veľmi páčilo
GEP 06.12.2020, 21:02
Pekná prechadzka aj pre menšie detičky, spojenim do Smolenic a na Červený kameň ide o celodenný výlet. Odporúčam
GEP 06.12.2020, 21:01
Pekná prechadzka aj pre menšie detičky, spojenim do Smolenic a na Červený kameň ide o celodenný výlet. Odporúčam
Katy 03.01.2019, 20:38
Pekná jaskyňa, ktorá zaujala naše deťúrence.
Vladimíra Dubcová 03.01.2019, 08:17
Veľmi pekná jaskyňa, pre deti krásny výlet. Odporúčam. :)
Zuzana 02.01.2019, 22:43
Krásny výlet aj pre rodiny s deťmi. Nádherna prechádzka a krásna jaskyňa.
Elena Bolfová 31.12.2018, 15:35
Šikovná prehliadka jaskyne aj s menšími deťmi - nezabudnite sa v lete teplo obliecť.
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár