24. 02. 2024 Metej 12°C Prehánky

Kurz filiálnej terapie a tréning rodičovských zručností v Centre pre rodinu Kvapka

20.03.2014 Autor: Externý prispievateľ, Foto: Centrum pre rodinu Kvapka
Miesto:Polianky 5, Bratislava Termín: 31.03.2014 - 30.06.2014 Mesto:Bratislava - Dúbravka (Polianky) Zdroj:stránka organizátora

Kurz filiálnej terapie, je tréningom rodičovských zručností. V súčasnosti otvárame kurz pre rodičov detí vo veku 3 - 11 rokov. Tréning pomáha rodičom pri porozumení emócií detí, učí ich, ako viesť deti k zodpovednosti a sebakontrole, ako podporovať samostatnosť a sebavedomie.

Je špeciálny tréning rodičov, ktorý ich učí, ako pomôcť deťom s emóciami, podporiť ich samostatnosť a sebavedomie a viesť ich k sebakontrole a zodpovednosti. Na toto všetko využíva špeciálnu hrovú polhodinku, ktorá zároveň podporuje a zbližuje vzťah rodiča a dieťaťa. Vďaka pravidelným polhodinkám, pri ktorých na dieťa reagujete ako terapeutka, sa môže stať náhradou psychoterapie, ak vaše dieťa potrebuje pomoc pri rôznych emocionálnych a iných problémoch (konzultujte s lektorkami kurzu). Môže byť inšpiráciou pre rodičov, ktorí si chcú rozvíjať výchovné zručnosti.

Každý týždeň sa stretávame v stabilnej zostave (maximálne 8 rodičov) na dve hodiny. Podľa manuálu preberáme základné témy, trénujeme nové zručnosti, hovoríme o tom, ako sa vám darí. Popri tom raz týždenne robíte doma so svojim dieťaťom hrovú polhodinku, kde si skúšate, čo ste sa naučili. Na skupinách pozeráme alebo počúvame nahrávky polhodiniek a tak vám pomáhame ešte sa zlepšovať.

Počas stretnutí sa vám intenzívne venujú dve lektorky, vďaka čomu môžete zažiť priame ukážky reagovania na dieťa v akejkoľvek situácii (jedna lektorka hrá dieťa a druhá reaguje), dostávate presnejšiu spätnú väzbu a máte možnosť aj individuálnej konzultácie.

V čom môže pomôcť filiálna terapia a tréning rodičovských zručností?

Výskumne boli dokázané mnohé zlepšenia. Okrem riešenia mnohých problémov pomáha deťom osobnostne a emocionálne rozvíjať. Môže byť nápomocný v nasledujúcich oblastiach:

  • zvyšuje sebavedomie a sebahodnotenie detí

  • pomáha deťom nájsť efektívne spôsoby riešenia problémov a zlepšiť zručnosti dôležité pre ich riešenie

  • pomáha deťom vyvinúť aktívnejšie a samostatnejšie správanie

Okrem pomoci deťom je obohatená o podporovanie vzťahu medzi dieťaťom a rodičom. Rodič sa pre dieťa stáva niekým, kto mu rozumie a stojí pri ňom. Pre oboch má tieto benefity:

  • zvyšuje dôveru detí voči ich rodičom

  • podporuje otvorenú a súdržnú atmosféru v rodine

  • pomáha rodičom pochopiť dôležitosť hry a emócií v živote ich dieťaťa, ako aj v ich vlastnom znižuje u rodičov pocity frustrácie týkajúce sa ich dieťaťa

  • pomáha rodičom rozvíjať zručnosti, ktoré pravdepodobne prinesú lepšie výsledky vo výchove ich dieťaťa

  • pomáha rodičom otvoriť dvere komunikácii so svojim dieťaťom a potom udržiavať tieto dvere otvorené

Pre koho je tréning určený

Pre rodičov detí vo veku od 3 do 11 rokov.

Kde a kedy?

Termín konania: 31. marec - 30. jún 2014
(stretnutia budú 31.03., 07.04., 14.04., 28.04., 05.05., 12.05., 19.05., 26.05., 02.06., 09.06. a 30.06.)
Vždy v pondelok od 17:30 do 19:00, stretnutia budú prebiehať bez detí, v prípade záujmu sa môžete hlásiť na rodicovstvo@gmail.com

Nasledujúci termín: 22.09. - 15.12.2014

Miesto konania: Centrum pre rodinu Kvapka, Bratislava – Polianky 5.

Maximálny pocet úcastníkov: 8

Prihlášky:

Mailom: rodicovstvo@gmail.com

Na základe vašej prihlášky Vám pošleme ďalšie informácie ako ku platbe za tréning, tak aj k organizácií workshopu samotného. Do prihlášky uvedte prosím „Filiálna terapia“.

Cena:

220 Eur za 10 stretnutí pre jedného rodiča, 11. stretnutie grátis, 
v cene je manuál a občerstvenie

Prihlásenie

Napíšte komentár