23. 07. 2024 Oľga 31°C Búrky

Festival Farfest

10.06.2024 Autor: Danka, Foto: zahorskabystrica.sk
Termín: 23.06.2024 Mesto:Záhorská Bystrica Čas:15.00 Zdroj:stránka organizátora
farfest banner 1160x607

Zdroj: Zahorskabystrica.sk

Rodinné poobedie plné radosti a pekných zážitkov pre deti aj dospelých, to je Farfest. V nedeľu 23. júna nás čaká druhý ročník festivalu farnosti sv. Petra a Pavla v Záhorskej Bystrici, ktorí je príkladom, ako aktívni farníci dokážu zorganizovať príjemné popoludňajšie podujatie s bohatým programom pre deti, mládež a celé rodiny. Podujatie bude poskytovať paralelný program na viacerých miestach vrátane hlavného pódia, stanovíšť a kostola. Hlavným cieľom Farfestu je spájať generácie a podporovať vzájomnú spoluprácu pre dobrú vec.

Festival ponúkne priestor pre mladých ľudí, deti a staršie generácie, aby sa stretli, diskutovali a zdieľali svoje skúsenosti. Medzigeneračné spojenie bude sprítomnené aj cez spoločné vystúpenie dôchodcov a detí z farnosti. Na podujatí vystúpi aj vynikajúci slovenský tenorista Miroslav Dvorský, ktorý patrí k medzinárodne renomovaným interpretom a svoje umenie prezentuje na najvýznamnejších scénach Európy i zámoria.

Pre deti budú pripravené rôzne súťaže a pohybové aktivity, maľovanie na tvár, skákací hrad, divadelné predstavenie LANO pod vedením ZUŠ Jozefa Kresánka. V porovnaní s minulým rokom bude program obohatený o dodatočné sprievodné aktivity, akými sú napríklad komentovaná prehliadka kostola sv. Petra Pavla, autorské čítanie z knihy, ukážku prvej pomoci či hasičské auto pre deti. O zábavu sa postará aj novinka, Dominika Gábiková, skupina Biatec s bretónskymi skladbami a skupina Znej.

Tohtoročné podujatie bude mať charitatívny rozmer, všetci budú môcť prispieť do dobrovoľnej zbierky na opravu veže farského kostola, ktorá je v havarijnom stave. Aktuálne je na rekonštrukciu vyzbieraných približne 120 000 €, celková suma za rekonštrukciu je vyčíslená na 190 000 €. Okrem uvedeného programu nebude chýbať aj výborné jedlo, domáce pečivo od pána Boráka a mnoho iného. Príďte a podporte túto akciu svojou účasťou. 

Napíšte komentár