Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: starlib.sk
Deti, máte doma hračky, s ktorými sa už nehráte, knižky, ktoré už nečítate alebo vlastnoručne vyrobené výrobky?
Príďte ich predávať za symbolické ceny na burzu Staromestskej knižnice a zarobte si svoje prvé peniaze.
AKO BUDE PREBIEHAŤ DETSKÁ BURZA?
Malí obchodníci si so sebou musia priniesť deku, na ktorej si rozložia svoj tovar (môžete si priniesť aj stolík alebo kufor, kde budete mať veci na predaj).
Cena za predávané veci by mala byť symbolická (maximálne 10 €, preto neodporúčame predávať hodnotnejšie veci).
Nepredané veci si treba odniesť (alebo ich môžete darovať ostatným deťom)
Máme k dispozícií stoličky na sedenie.
Predávať môžu len deti.
Nepredáva sa oblečenie, obuv, ani jedlo.
Odporúčame priniesť si drobné mince na vydávanie.
Nie je potrebná rezervácia miesta.
Deti sa naučia:
recyklovať nepotrebné veci,
ako funguje svet financií a zažite atmosféru trhov,
komunikovať so svojimi “zákazníkmi”.
Burza prebieha od 10.00 do 13.00 hod.
ČO PONÚKA LETNÁ ČITÁREŇ MEDICKÁ ZÁHRADA ?
Letná čitáreň bude otvorená od 17. 6. do 31. 8., v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00.
Časopisy aj pre deti.
Bezplatné požičiavanie kníh v Staromestskom knižnom kolotoči – knižky budú pravidelne doplňované do knižného domčeka.
Príjemný relax v tieni stromov a bohatý kultúrny program.
Letná čitáreň je umiestnená pri východnej bráne (vchod z Poľnej ulice).
Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
24.06.2026, 14:05
Letné kúpalisko Mičurin Janakn po
Veľmi dobra nálada, kúpalisko vždy čiste a upravené.Personal veľmi uslužny a nápomocný.Hlavne p.Urban, ktorý urýchlene rieši akúkoľvek požiadavku.Chodim tu už niekoľko rokov a som velmi spokojná. Stále sa tu rada vraciam.
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár