Nenechajte si ujsť podobné podujatia!

Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Tohtoročná sezóna na hrade Strečno začína už na Veľkú noc. V tomto roku otvorí hrad prvýkrát svoje brány v sobotu 30. marca. Návštevníci si tak môžu užiť prehliadku aj počas veľkonočných sviatkov. Okrem osviežujúcej prechádzky ich čaká príjemné sprievodné slovo i nádherný výhľad z veže.
„Záujemcovia sa môžu tešiť na sprevádzané prehliadky, typickú atmosféru stredovekého hradu a veríme, že ich zaujme aj nová interaktívna expozícia, ktorú sme sprístupnili v minulom roku. Venovaná je majiteľom a správcom hradu, ale tiež vojenským dejinám. To všetko je predstavené formou video príbehu v hlavnej úlohe so Žofiou Bosniakovou. Podrobnejšie informácie návštevníci získajú v infokiosku a zabaviť sa môžu pri selfie wall alebo tieňohre,“ pozýva riaditeľ Považského múzea Mgr. Michal Jurecký.
Hrad Strečno bude od 30.3. otvorený každý deň v čase od 9.00 do 17.00. Tento rok bude špeciálne venovaný najznámejšej majiteľke. Prvé podujatie s názvom So Žofiou na hrade sa bude konať v deň 380. výročia jej úmrtia – v nedeľu 28. 4. Deň detí bude zase spojený so 415. výročím jej narodenia. Počas leta nebudú chýbať obľúbené nočné prehliadky či Hradné hry Žofie Bosniakovej. Do minulosti sa hrad vráti na jesennom podujatí Cestovanie v čase a koniec sezóny si záujemcovia užijú v októbri na podujatí Noc duchov, tekvíc a strašidiel.
Priaznivci Považského múzea môžu počas veľkonočných sviatkov navštíviť aj iné expozície, všetky budú otvorené od 30. 3. do 1. 4. 2024.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
25.08.2025, 11:16
Thermal Corvinus Veľký Medermiro
boli sme 19.8.25 a ako vždy všetko ok až na ľadovú vodu v unášajucej rieke až mala 21°C tak to bolo moc a píšete že 28-30°C tak velke sklamanie. A nedá sa kupať ani v plaveckom tam je tiež 21°C a bývalo aspon 24°C Vlny tam bola voda tročku prijatelnejšia ale tiež tak 24-25°C mala mx a píšu 28-30°C vstupne išlo hore ale vodu v týchto bazenoch neohreju škoda tento rok už nepôjdeme
24.08.2025, 16:58
KuchajdaJana Očenášová Bc.
Výborné miesto na prechádzku, či krátke okúpanie, ovlaženie sa s deťmi i bez. Výborné miesto na koncert či zábavu
20.08.2025, 12:08
Dobrý večer, prosím Vás čím-ako sa vám podarilo prilepiť tie cestoviny na kartón ? Skúšame všelijaké riešenie a zatiaľ bezúspešne. Prosím je to nejaký trik alebo špeciálne lepidlo ? Ďakujem vopred za nápady, tipy, rady
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár