19. 06. 2024 Alfréd

Tradičné Račianske vinobranie 2023

23.08.2023 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 17.09.2023 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
369746912 1038670450813108 998090693886617301 n

Zdroj: FB

Tradičné Račianske vinobranie sa v roku 2023 uskutoční vďaka štátnemu sviatku Sedembolestnej Panny Márie v plnohodnotnom trojdňovom režime.
Od piatka 15. do nedele 17. septembra si návštevníci užijú gastronomické špeciality, burčák od lokálnych vinohradníkov, kultúrny program a množstvo sprievodných podujatí.

Oproti iným rokom je hlavná zmena v termíne konania alegorického sprievodu. Ten sa zvyčajne koná v sobotu, no tento rok sa sprievod uskutoční už v piatok, keďže je to deň pracovného pokoja.
Usporiadateľom je MČ Bratislava Rača v spolupráci s členmi Račianskeho vinohradníckeho spolku, združeniami a kultúrno-spoločenskými inštitúciami a komunitami.

PROGRAM
ALEGORICKÝ SPRIEVOD, piatok 15.9., 30 h od MÚ Kubačova ul. do amfiteátra Knižkova dolina

HLAVNÁ SCÉNA/ amfiteáter- Knižkova dolina
Piatok, 15.9.
  • 13.30 Ľudová hudba Kamarádzi
  • 15.00 Otvorenie Vinobrania a požehnanie úrody
  • 15.30 Vyhodnotenie súťaží Račianskeho vinohradníckeho spolku
  • Súťaž o najkrajší a najväčší strapec muštových a stolových odrôd hrozna, Súťaž o najlepší burčiak
  • 15.45 Ukážky lisovania hrozna s Račianskym vinohradníckym spolkom
  • 16.00 DFS Vienok a LH Kamarádzi „Vienok spieva, hrá a tancuje už 55. rokov“
  • 17.30 Bratislava Hot Serenaders
  • 19.30 DESmod
  • 20.30 Majself a DJ Fillipian
  • 22.00 Wasabi Circus
  • 23.00 Záver

Sobota, 16.9.
  • 13.30 Festival “Folklórnych nádejí” – 1. ročník prehliadky sólistov, inštrumentalistov a spevákov ZUŠ Vrbenského a ich hostí
  • 16.00 PUĽS – Poddukelský umelecký ľudový súbor
  • 17.30 Ľudová hudba Muzička
  • 19.00 Samo Tomeček & Milujem Slovensko Band
  • 20.30 INEKAFE
  • 21.30 Milan Lieskovsky/ EXCLUSIVE
  • 24.00 Záver

Nedeľa, 17.9.
  • 14.00 DFS Kobylka
  • 15.30 Folklórny súbor Dopravár
  • 17.00 FIDLIKANTI
  • 18.30 Nocadeň
  • 20.00 KARPINA
  • 21.00 Záver
Moderuje: Veronika Hatala


KRUHÁČ SCÉNA/ Nám. A. Hlinku
Piatok, 15.9.
  • 14.00 Borovienka
  • 16.30 Hergottovci
  • 19.00 HS Šubínovci
  • 22.00 Záver
Sobota, 16.9.
  • 14.00 Folklórny súbor Radosť
  • 15.30 Dychová hudba Drietomanka
  • 17.30 Bukasový masív
  • 19.00 ŽOCHÁRI
  • 22.00 Záver
Nedeľa, 17.9.
  • 13.00 Spevácky súbor Račan
  • 14.00 DH Šípkari a ĽH Rosička
  • 16.00 Dychová hudba Častovanka
  • 17.30 Maroš Bango
  • 19.00 The Rock in Balls
  • 20.30 Záver
Moderuje: Marcella Molnárová


CHILL OUT ZÓNA/ Obecná záhrada, Alstrova 249
Oddychová zóna s príjemnou hudbou.
Piatok, 15.9.
16.30 – 17.30 Ľudové melódie/ Viktor Lakatoš
18.00 – 21.00 Oliver Kucharovič & Lenka Molnárová
Jazzové, groovové skladby v podaní basy, loopra a spevu.

Sobota, 16.9.
16.00 – 21.00 Jazzové tóny/ Sisa Michalidesová, Robert Vizvári, Pavol Bereza a ďalší

Nedeľa, 17.9.
15.00 – 19.00 Duo Maximus/ Erik Rothenstein (saxofón), František Báleš (klavír)


DETSKÁ ZÓNA/ DOBOVÝ TÁBOR/ Park J. M. Hurbana
❖ Ukážka stredovekých zbraní a rytierska zbroj
❖ Detské hry, Fotostánok
❖ Historická strelnica, Drevený kolotoč, Raznica mincí
❖ Ukážka dobových remesiel, prednášky
❖ Kolotoče

Piatok, 15.9.
  • 15.00 Otvorenie tábora a aktivít
  • 16.00 Divadlo Spoza Voza: „HA-Havaj“ a workshop
  • Príbehy z ďalekých Havajských ostrovov plné humoru, hudby a dobrej nálady pre všetkých.
  • 17.00 Šermiarske vystúpenie SHŠ Ursus
  • 18.00 Koncert dobovej Musica Ursusica
  • 19.00 Záver

Sobota, 16.9.
  • 11.00 Otvorenie tábora a aktivít
  • 13.00 Šermiarske vystúpenie Mladé medvede (deti z krúžku hist. šermu)
  • 15.00 Divadlo Dvor Zázrakov: „Palica von z vreca“
  • 16.00 Šermiarske vystúpenie SHŠ Ursus
  • 17.00 Divadlo Dvor Zázrakov: „Dlhý, široký a bystrozraký“
  • 18.00 Koncert dobovej Musica Ursusica
  • 19.00 Záver


Stánkový predaj
  • Piatok 15.9., 8.00 h – 24.00 h
  • Sobota 16.9., 8.00 h – 24.00 h
  • Nedeľa 17.9., 8.00 h – 22.00 h

Kolotoče/ Knižkova dolina
  • Piatok 15.9., 8.00 h – 24.00 h
  • Sobota 16.9., 8.00 h – 24.00 h
  • Nedeľa 17.9., 8.00 h – 22.00 h
Zmena programu vyhradená!

Napíšte komentár