18. 10. 2021 Lukáš 15°C Jasno

Materské centrum Úsmev

Autor: Zuzka, Foto: mcusmev.blogspot.sk/
Adresa:A.HLINKU 39/41,PIEŠŤANY 921 01 Telefón:0948 537 157 E-mail:mcusmev@gmail.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

MC Úsmev vzniklo v roku 2002.

Poslanie združenia

Občianske združenie Materské centrum ÚSMEV je nezisková organizácia zameraná na charitatívnu, humánnu, dobročinnú činnosť bez nároku na odmenu. Poslaním združenia je svojimi aktivitami posilniť spoločenské vedomie ženy - matky v rámci zdravo fungujúcej rodiny a vytvárať a chrániť ich priestor v spoločnosti, taktiež dosiahnuť úctu a uznanie materstva v spoločnosti a spoluvytvárať podporujúce podmienky pre materstvo v najvyššom záujme dieťaťa a rodiny.

MATERSKÉ CENTRUM ÚSMEV v Piešťanoch

Pozýva všetky detičky, mamičky i oteckov spestriť si voľný čas počas materskej/rodičovskej dovolenky.

Pre deti máme herňu s množstvom hračiek, bazén so šmykľavkou a guličkami aj kútik na kreslenie. Zabavia sa v tvorivých dielňach, pri cvičení, na karnevale, s divadielkom, na výletoch a súťažiach...

Rodičia majú možnosť sa porozprávať pri káve či čaji alebo zúčastniť sa kurzov, prednášok, diskusií a iných aktivít.

Počas otváracích hodín MC je vždy otvorené aj vonkajšie detské ihrisko KARIBIK.

Materské centrum Úsmev je miesto, kde sa deti cítia vítané, nájdu tu zábavu, nových priateľov, naučia sa žiť v kolektíve, prispôsobovať sa, tolerovať, ale aj presadzovať svoju osobnosť. A to im uľahčí vstup do predškolského zariadenia.

Hlavným cieľom centra je posilňovať materskú úlohu žien, zvyšovať ich sebavedomie, a tým im uľahčiť aj návrat do pracovného procesu po ukončení materskej dovolenky. Návštevami materského centra sa matka s malým dieťaťom neizoluje od okolitého sveta a je spoločensky aktívna. Svojou činnosťou tak centrum podporuje vytváranie zdravého rodinného zázemia pre deti a ich rodičov.


Všetky aktivity centra zabezpečuje členská základňa, ktorá pozostáva najmä z mamičiek na MD. Práca v centre je dobrovoľná a bezplatná, pretože sme nezisková organizácia. Náklady na realizáciu aktivít a na zabezpečenie chodu materského centra sa pokrývajú z členských a dobrovoľných príspevkov, sponzorských darov a príspevkov od mesta Piešťany. Mediálne podporuje centrum  inzertný týždenník A.B. Piešťany, kde vychád

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Jarka 23.11.2015, 15:10

    I keď malé, ale príjemné centum. Raz do týždňa sú tu tvorivé dielničky pre detičky. Je tu aj vonkajšie ihrisko, ktoré je vždy pekne upravené a čisté. Centrum organizuje veľa fantastických akcií ako napr. lampiónový sprievod, hallovinská, mikulášska a pirátska párty, cesta rozprávkovým parkom, moje povolanie, divadielka a veľa iného.

  • eva 21.11.2015, 19:58

    Trosku malicke centrum, ale aj to staci aby sa tam deticky zahrali.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár