14. 08. 2022 Mojmír 30°C Skoro jasno, búrky

Otvorenie bratislavských letných kúpalisk

10.06.2022 Autor: Laura , Foto: starz.sk
Termín: 12.06.2022 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
Snimka obrazovky 2022 06 10 191926

Zdroj: FB

Bratislavské mestské kúpaliská sú pripravené na tohtoročnú letnú sezónu.

Od soboty 11. júna sa budú môcť prísť návštevníci osviežiť na kúpaliská Rosnička, Delfín, Tehelné pole a LamačPostupne, v priebehu júna, otvoríme aj kúpaliská Krasňany a Rača.
Aj tento rok si budú môcť návštevníčky a návštevníci letných kúpalísk zakúpiť lístky a permanentky online. Ich predaj štartuje dnešným dňom, počas nasledujúcich týždňov až do 10. júla platí zvýhodnená cena 89 eur na sezónnu permanentku. Ceny vstupného oproti letnej sezóne 2021 napriek zásadnému zvýšeniu cien nákladov zostali nezmenené a nezvyšovali sa.

Po už sprístupnených Zlatých Pieskoch sa v sobotu 11. júna začne letná sezóna aj na väčšine bratislavských kúpalísk, o ktoré sa stará Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ). Aj tento rok bude možné zakúpiť si lístok nielen priamo na pokladni kúpaliska, ale aj online, bez potreby dlhého čakania v rade. Online lístok je možné zakúpiť si jednoducho a rýchlo na prehľadnej webovej stránke kupaliska.bratislava.sk.

Na výber sú 4 typy lístkov s možnosťou zakúpenia online– celodenný lístok (3,5€), permanentka na 10 dní (29€), permanentka na 10 dní po 17:00 (19€) a sezónna permanentka (99€ pre dospelú osobu s možnosťou dokúpenia detskej sezónnej permanentky za 1€ za každé dieťa do 18 rokov). Permanentky sú v ponuke počas celej sezóny, ich počet nie je nijako limitovaný.
Pre tých, ktorí si lístky zakúpia online, bude na väčších kúpaliskách zriadený samostatný vstup a na menších kúpaliskách budú mať možnosť prednostného vstupu. Lístky zakúpené online nie sú viazané na deň ani na konkrétne miesto – je možné ich použiť počas celej aktuálnej letnej sezóny a na všetkých šiestich kúpaliskách v správe STARZ, ako aj v areáli zdravia Zlaté Piesky. Kúpalisko je možné počas dňa kedykoľvek opustiť a vrátiť sa neskôr, prípadne v priebehu dňa navštíviť rôzne kúpaliská. Všetky typy permanentiek sú neprenosné a môže ich využívať iba jedna osoba. Výnimka je pri celodenných lístkoch (3,5€), kedy môže jedna osoba zakúpiť aj viacero lístkov a hromadne ich uplatniť napr. ak ide na kúpalisko s partiou kamarátov.

Najneskôr 10. júla si môžu návštevníci zakúpiť sezónnu permanentku za zvýhodnenú cenu 89€ + 1€ za každé dieťa od 3 do 18 rokov (max. počet detí je 5). Permanentka je ideálnou kúpou pre rodičov s deťmi alebo pre pravidelných návštevníkov kúpaliska. Sezónna permanentka platí na neobmedzený počet vstupov počas celého leta na všetkých 7 kúpalísk (Zlaté Piesky, Rosnička, Delfín, Tehelné Pole, Lamač, Krasňany, Rača). Detské lístky dokúpené k sezónnej permanentke platia tiež na neobmedzený počet vstupov počas celej aktuálnej letnej sezóny a navyše ich môžu deti vo veku 3 až 10 rokov využívať aj s inými dospelými osobami so zakúpeným vstupom, nie len s držiteľmi sezónnych permanentiek. Deti staršie ako 10 rokov môžu kúpalisko navštíviť vďaka nim aj bez sprievodu dospelej osoby.

 

Napíšte komentár