03. 12. 2021 Oldrich 4°C Polooblačno

Dni mesta Detva

29.09.2021 Autor: Annie
Termín: 03.10.2021 a ďalšie Mesto:Detva Zdroj:stránka organizátora
i 6495839

Zdroj: detva.sk

Prvý októbrový víkend patrí už tradične Dňom mesta Detva. Už v sobotu 2. októbra sa od 9.00 do 13.00 hod. môžete prísť pozrieť na Deň otvorených dverí Podpolianskeho múzea, ktoré ponúka nielen stále expozície a výstavy ale aj dve nové expozície.

O desiatej je na Partizánskej ulici v historickej časti mesta pripravený Pietny akt k spomienke na partizánsku prehliadku v Detve.

Sobotné popoludnie bude bohaté na kultúrny program. Ten si môžete pozrieť na nádvorí Domu kultúry A. Sládkoviča. O dvanástej sa začína divadielko pre deti Kocúr v čižmách – Cililing. O pol druhej popoludní sa predstavia spevácka skupina Senior a tanečná skupina Radosť. Po nich bude pódium patriť kapele Los Brados, ktorá ponúka pravú záhorácku zábavu.

Po pol štvrtej dostanú priestor folklórne kolektívy z Detvy: FSk Detvani, FS Podpoľanec, FS Jagalo Jilo, Kmotry a kmotrovia z Detvy, FS Romka, FS Podpolianski vrchári a FS Detva.

O šiestej sa začne koncert Lukáša Adamca.

Nedeľné Dni mesta Detva budú pokračovať svätou omšou – slávnosťou patróna detvianskej farnosti a kostola sv. Františka Asiského, ktorá sa začína o pol jedenástej dopoludnia. O trištvrte na dvanásť je naplánované požehnanie detvianskeho vyrezávaného kríža na Námestí SNP v Detve.

Z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie, sprísnených protiepidemiologických opatrení a po prerokovaní s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vo Zvolene sa plánovaný jarmok remesiel tento rok neuskutoční.

 

Napíšte komentár