Salaš Krajinka

Autor: Martanka, Foto: Salaš Krajinka
Adresa:Ružomberok Telefón:+421 918 964 800 E-mail:salaskrajinka@gmail.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Salaš bol založený pre chov 1000 oviec v roku 1983 a my sme zachovali jeho pôvodný ráz a rokmi osvedčené salašnícke tradície.

Aj Vy môžete byť súčasťou tejto jedinečnej atmosféry starých bačov a pastierov, pretože môžete zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia, dojenia a spracovania ovčieho mlieka tradičným ručným spôsobom. Nepoužívame pasterizáciu ani žiadne konzervačné látky, čo je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou.

Pri idylickom posedení na salaši môžete všetky výrobky ochutnať a zakúpiť si ich. V  reštaurácii Vám ponúkame najlepšie špeciality  vlastnej výroby ako Bryndzová polievkaVyprážaný ovčí syr,Jahňací perkelt...

Reštaurácia je raritne umiestnená v priestoroch maštale tak, že máte možnosť aj počas konzumácie nazrieť do života oviec a jahniat cez veľkú sklenenú stenu.

Ponuka jedálneho lístka je zostavená z tradičných slovenských jedál, v ktorých sa používajú suroviny a produkty vyrobené na salaši tradičným ručným spôsobom: ovčí syr, bryndzu, oštiepok. Mäsité špeciality sú predovšetkým z jahňacieho a baranieho mäsa. Korunou jedál je podávanie vychladenej, sto percentnej lahodnej žinčice.

Oproti reštaurácii, kde ponúkajú len domáce špeciality z vlastných zdrojov, je areál, kde si môžete posedieť na drevených lavičkách či v altánkoch. Sú tu aj pekné drevené preliezačky a hojdačky, ktoré vaše deti isto hneď obsadia. 
Okrem ovečiek žijú na salaši aj iné zvieratká, ktoré si môžete spoznať z blízka. Sú to malé zajačiky, sliepočky, husi, prasiatka či somárik. 

V tunajšej medovníkovej chalúpke predávajú čerstvo napečené dobroty. A ak sa nebojíte, pokojne môžete vliezť ježibabe do pece. 

Všetky výrobky z ovčieho mlieka predávajú aj v miestnej Kolibe, nechýbajú tu ani tradičné suveníry. 

O tom, že na tomto mieste, myslia na deti svedčia, svedčia aj drobnosti ako detské stoličky či prebaľovací pultík. A ešte maličkosť. Toto miesto sa teší veľkej obľube, tak rátajte s tým, že počas víkendov a sviatkov tu bude doslova nával. Ak si chcete naozaj užiť idylku dreveného areálu, odporúčame sem zavítať cez pracovný týždeň, najlepšie doobeda:). 

Zdroj:baby-web.topky.sk

Mapa: N 49° 6′ 39″ E 19° 13′ 50″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Kristina 04.01.2018, 08:48

  super zastavka medzi zvieratkami po ceste do Tatier :)

 • Janka 04.01.2018, 00:09

  Nám sa veľmi páčilo... zastavili sme sa tu cestou domov z dovolenky, pofotili sa, pozreli zvieratká, nakúpili syry, ak keď som pre ne vystála radu

 • Monika M 03.01.2018, 14:04

  Boli sme 2x na odporucanie,a zastavime sa zas,chutne jedlo a deti sa tesia zabavkam vonku

 • Fatima Gondekova 20.12.2017, 21:06

  Vzdy cez prazdniny nase cesty vedu na liptov a este nikdy sme neobisli krajinku, super jedlo, tym ze tam je super, tam cez leto byva natresk, ale vzdy si radi na dobre pockame,

 • Soňa Krátka 17.12.2017, 11:00

  Boli sme v lete, krásne prostredie, deti mali veľa aktivt - veľa hračiek z dreva, zvieratka, výborné syrové a bryndzové špeciality zo salaša.

 • Marcela Magušínová 15.12.2017, 10:16

  V tejto reštaurácii sa vždy zastavíme,keď máme cestu smerom do Tatier.Super jedlo aj prostredie.Aj pekáreň + kúpili sme si tam knižku o nich,krajinka.

 • dusan 14.12.2017, 14:33

  velmi pekna zastavka z dovolenky, deti popozerali vsetky zvierata, pohupali na preliezkach, my vystali radu na mliecne vyrobky a tiez skvele pagace, tie obist jednoducho nemozete!! nelakajte sa velkeho davu, ono sa to nejak utrase a vela ludi je nakoniec ok

 • Michala 14.12.2017, 09:59

  Velmi prijemna zastavka. Vela zvieratiek, vystava traktorov deti sa nestihnu ani najest

 • Mária 08.12.2017, 10:30

  Exteriér úžasne vymyslený, zvieratká...v lete pre deti paráda. Vždy si nakúpime množstvo syrov roznych chutí. Jedine negatívum je, že reštaurácia je vždy preplnená .

 • dana 08.12.2017, 09:52

  Vyborne prostredie, pecivo neuveritelne super, syry super, oddych na ceste s dobrym jedlom, ci maskrtami

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované