02. 08. 2021 Gustáv 28°C Skoro jasno, prehánky

Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok 2021

22.05.2021 Autor: Annie
Termín: 24.07.2021 Mesto:Kremnica Zdroj:stránka organizátora
206846324 4088152917888388 7207632117924468910 n

Zdroj: kremnica.sk

Po ročnej pauze spôsobenej pandémiou sa na kremnické Štefánikovo námestie vrátia Cechové hody kremnické a Kremnický jarmok. Tradične okolo Anny, tentokrát v sobotu 24. júla, sa námestie naplní tradičnou remeselnou výrobou, atrakciami a hudbou. Čo nás čaká?

Remeslá a ručná práca

Kultúrne a informačné centrum ako hlavný organizátor podujatia smeruje tohtoročný jarmok opäť k ručnej poctivej výrobe. Na jarmoku teda nájdeme najmä ručnú prácu keramikárov, drotárov, prútikárov, krajčírov či košikárov. Dominovať budú podľa KIC výrobky z prírodných tkanín, dreva a prútia.

V gastro zóne sa nezabudlo na obľúbené párance, langoše, trdelník a domáce koláčiky. Nebude chýbať ani stánok s výbornou kávou. Pochutnáme si aj na jarmočných špecialitách, grilovanom mäsku či medovine.

Koncerty, drevený kolotoč, lukostreľba, stredoveké tance

Okrem tradičnej výroby a dobrého jedla KIC pripravuje sprievodný program v podobe hudby a rôznych atrakcií. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne od členov občianskeho združenia Historické vecičky, ktorí predvedú aj stredoveké tance. Naživo uvidíme, ako sa pracuje s hrnčiarskym kruhom či ako sa ručne vyrába obuv. Na svoje si prídu aj milovníci lukostreľby. Na Štefánikovo námestie zavíta Cech starých bojových umení Vlčí tesák s ukážkami remesiel a lukostreľby. Deti sa určite tešia na drevený kolotoč či kováčsku vyhňu. A, samozrejme, nebude chýbať obľúbený Trh márnosti v réžii Kremnických stríg!

Prázdne nezostane ani pódium. Na ňom sa prestriedajú dychová hudba Minciar, Majerovci aj Dukátik, novácky Big band, ktorý Kremničania poznajú z koncertu na pešej zóne, Sounds2Good s cover verziami známych hitov, Lucie revival, kremnická kapela Virvar či Modus Memory. Jarmok pozdravia kremnickí baníci so svojim sprievodom a o energiu na podujatí sa postará bubnová šou Batida.

Napíšte komentár