11. 08. 2020 Zuzana 32°C Skoro jasno, búrky

Nitrianske kultúrne leto 2020

09.07.2020 Autor: Petula , Foto: nitra.sk
Termín: 12.08.2020 - 15.08.2020 a ďalšie Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora

kultur

Program Nitrianskeho kultúrneho leta štartuje 4. a 5. júla mestskými slávnosťami Nitra, milá Nitra.  Okrem tradičných podujatí ako je Sviatok nového chleba v Dražovciach, Letné kino na Dieloch, Drumpoint s tancovačkou na pešej zóne, Hájovský kotlík v Párovských Hájoch, Janíkovský ohnivák v Janíkovciach,  Chrenovský kotlík, Chrenovské stánky na Chrenovej, Bažant Kinematograf, či Street Food Track Fest bude pre Nitranov a návštevníkov mesta v Hideparku pripravený Flaam festival.

Nitrianske kultúrne leto myslí aj na najmenších. Organizátori pripravili od 12. júla do 9. augusta Detské divadelné nedele. Provizórne pódiá budú pravdepodobne pripravené v parčíku pri Divadle A. Bagara, na Borine, pri Kultúrnom centre na Zobore a inde.

„Veľkým lákadlom budú opäť Nitrianske hody. Uskutočnia sa 15. augusta na Svätoplukovom námestí.Veľký úspech zaznamenali vlani pri štarte obnoveného prvého ročníka. Nitrianske hody sa konali približne od 18. storočia. Možno si ich niektorí starší Nitrania ešte pamätajú, neskôr sa zlúčili s dožinkami, no potom sa zrušili aj dožinky,“ povedal viceprimátor Nitry Daniel Balko, ktorý má hlavný podiel na obnovení tejto niekdajšej tradície.  

V septembri urobí bodku za letom Podzoborské vinobranie, ktoré je naplánované na 6. septembra, Športový deň bude na pešej zóne 11. septembra. Tradičná Rozlúčka s letom na Futbalovom ihrisku v Krškanoch zakončí bohatý program Nitrianskeho kultúrneho leta v sobotu 12. septembra.        

Napíšte komentár