Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Oddychový areál na Malom Dunaji je ideálny na prechádzku a výlet aj s malými deťmi. Revitalizácia územia je stále v procese. Nachádza sa v obci Zálesie na konečnej zástavke autobusov, kde nájdete aj nespevnenú odstavnú plochu pre niekoľko automobilov. Ak prichádzate autom z Bratislavy, určite ho od cesty neprehliadnete.

Zdroj: sdetmi.com
Na začiatku návštevníci môžu využiť na oddych aj prístrešky s lavicami a stolmi a posedenie nájdu aj priamo na móle. Drevená rozhľadňa známa ako Záleský maják ponúka pekný výhľad na Malý Dunaj. Tabuľky s obrázkami a popisom vám prezradia viac o faune, ktorá sa na tomto území nachádza. Pri pozorovaní vtáctva určite využijete ďalekohľad a nadšenci fotografovania si tiež prídu na svoje.
Na konci dreveného móla pokračuje nespevnená prašná kamenistá cestička ďalej popri rieke a chatovej oblasti, kde môžete zahliadnuť tunajšie vtáctvo a deti potešia aj kozy a ovečky za plotom. Cestička vás dovedie do Lodenici v Zálesí, kde je možnosť zapožičať si kanoe (táto časť je ešte nedokončená v čase našej návštevy 5/2020).
Pribudnúť má zázemie pre vodákov, ihrisko a prírodný amfiteáter.
Ako sa na miesto dostať?
Informácie pre rodičov s najmenšími deťmi: terén mimo móla je nespevnený, preto je kočíkom ťažšie prejazdný
1) Štart vo Vrakuni - okolo letiska M. R. Štefánika, cez Zelenú vodu až do Zálesia
2) Štart vo Vrakuni - okolo letiska M. R. Štefánika, cez Dva mosty až do Zálesia
3) Štart vo Vrakuni - okolo letiska M. R. Štefánika, okolo Pamätníka M. R. Štefánika, cez Ivanku pri Dunaji až do Zálesia
4) Štart v Bernolákove - cez cyklotrasu do Ivanky pri Dunaji, okolo jazera Štrkovka až do Zálesia
5) Štart na vlakovej stanici Ivanka pri Dunaji, cez dedinu, okolo jazera Štrkovka až do Zálesia
6) Štart v Senci, cez Veľký Biel, Novú Dedinku, Bernolákovo, Ivanku pri Dunaji až do Zálesia
7) Rovnako z Pezinka (cez Senec) a z Jelky (cez Senec)
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 9′ 39″ E 17° 16′ 48″
Mapa sa nahráva...
30.12.2025, 15:19
Nám sa páčilo v Escape room TATRY. Pre niekoho sa môže zdať vyššie vstupné, ale my to berieme ako
"atrakciu" počas letnej dovolenky , ktorú vždy trávime na Slovensku a poväčšine v Tatrách.
30.12.2025, 10:03
Zimná detská pátracia hraKatarína
Boli sme si e v nedeľu a info centrum bolo zatvorené ( som si to dopredu neverila), ale mapky som vytlačila už doma a deti si to veľmi izili
12.12.2025, 09:00
Detský kútik TIME OUT v Auparku BratislavaIveta
Veľmi príjemný kútik, zábava pre detičky, oddych pre rodičov., bola som s vnučkou ktorá nechcela ísť domov tak sa jej veľmi páčilo.Vrelo odporúčam
25.11.2025, 17:15
Vyrobte si doma modelovaciu hmotu len z 3 ingredienciíDada
Perfektné ďakujeme. Deti budu mať vianočné trhy v škôlke tak sme spravili ❤️
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Jana 25.12.2022, 15:37
Krásne miesto, dali sa tu požičať aj člny a povoziť na Malom Dunaji
Jana 02.12.2022, 13:31
Boli sme byciklami z Vrakune. Detom sa pacilo.
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár