31. 10. 2020 Aurélia 14°C Prehánky

Betlehemské svetlo

12.12.2019 Autor: Zuzka, Foto: betlehemskesvetlo.sk
Termín: 22.12.2019 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora
betlehemske svetlo 2014 ts01 0

Zdroj: betlehemskesvetlo.sk

Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla.

Púť Betlehemského svetla

Tento rok už po jubilejný tridsiaty raz zavíta na Slovensko plamienok zo samotného Betlehema. 

Prevzatie Svetla – sobota 14. decembra 2019

Tradícia odpaľovania Betlehemského svetla hovorí o jeho prevzatí v jednom z viedenských kostolov. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa po minuloročnej veľkej slávnosti organizovanej pri príležitosti tridsiateho výročia od prvého odpálenia Svetla konala ekumenická bohoslužba v Linzi – v meste, kde celá táto novodobá tradícia začala.

Odpálenie poľským skautom – nedeľa 15. decembra 2019

Tento rok odovzdávame Svetielko z Betlehema poľským skautom u nich, na poľskej strane. Svätá omša, na ktorej sa tak udeje, sa bude konať počas Betlehemského víkendu po viedenskom odpálení v nedeľu 15. decembra v skorých ranných hodinách.

Distribúcia vlakmi po Slovensku – sobota 21. decembra 2019

Ako už býva zvykom, najbližšia sobota pred Štedrým dňom je ideálnym časom na rozvoz Svetla vlakmi do každého kúta Slovenska. Od skorého rána sa rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, aby šírili Betlehemské svetlo ľuďom. V priebehu dňa doručia skauti svetlo do viac ako 330 miest a obcí na Slovensku, po 28 hlavných i vedľajších vlakových tratiach. 

Vynesenie Svetla na Lomnický štít – nedeľa 22. decembra 2019

Plamienok z Betlehema vynesú skautky a skauti z Podtatranskej skautskej oblasti opäť aj na Lomnický štít a rovnako tradične aj na Hrebienok a do Tatranského ľadového dómu.

Neviete kedy príde do vášho mesta Svetlo?

Pozrite si interaktívnu mapu s vyhľadávaním >>

Rozvoz vlakmi sa uskutoční v sobotu 21.12. 2019

trasy

Napíšte komentár