01. 06. 2020 Žaneta 20°C Polooblačno

Krst knihy "Kto je rýchlejší?", autorské čítanie a divadielko

04.10.2019 Autor: Laura , Foto: Čítame si spolu s deťmi
Termín: 14.10.2019 Mesto:Bratislava Čas:17.00-21.30 Zdroj:stránka organizátora
71582032 673824566474235 326855592570257408 o

Zdroj: Čítame si spolu s deťmi

Príďte si s deťmi užiť autorské čítanie a divadielko na krste mojej novej knižky!

Zoberte deti a poďte spolu s nami osláviť jedinečnú knižku o sebadôvere Kto je rýchlejší?, ktorá sa tento rok stala neúspešnejšou detskou knižkou v histórii slovenskej crowdfundingovej platformy StartLab. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mi s projektom pomohli, venovali svoj čas, energiu a hlavne verili mi. Veľká vďaka aj tým, ktorí projekt podporili.

V rámci programu budem čítať z novej knižky Kto je rýchlejší? a s mojimi kolegami odohráme aj divadelné predstavenie na motívy rozprávky Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku.
Na krst knižky príde aj úžasná slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka a hlavne mama dvoch detí Helena Krajčiová. Dôvod, prečo príde, vám však prezradíme až na samotnom krste. 
A k tomu dobrá nálada, príjemná hudba, ponuka chutného a zdravého jedla. V priestoroch Berlinky je aj detsky kútik, kde sa deti budú môcť zahrať. Moderovať podujatie bude neodolateľná, stále vysmiata Zuzana Frešo.

Program: 

  • 17:00  Začiatok akcie – príchod hosti, welcome drink, zoznamovačka
  • 17:30  Čítanie z knižky a debata
  • 18:00  Krst knižky
  • 18:30  Divadielko na motív rozprávky „Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku”
  • 19:00  Prekvapenie
  • 19:30  Podpisovanie knižky a voľná zábava pri dobrej hudbe

Vstup na akciu je voľný avšak kapacita je obmedzená, preto je potrebná registrácia.

Teším sa na vás.
- Iryna


O knižke
Ilustrovaná knižka pomocou silného a krásneho príbehu, ktorý opisuje obvyklú životnú situáciu, otvára citlivú tému sebadôvery. Dve malé osobnosti, čisté bytosti, ktoré stvárňujú v príbehu rozprávkové postavy vĺčka a orlíka, a ich životná skúsenosť. Jeden behá pre radosť, druhý je presvedčený, že je najrýchlejší. Čo sa stane, keď sa stretnú?
Blesk sa túži skamarátiť, ale odvážny orol Vietor o priateľstvo veľmi nestojí. Myslí si, že je najrýchlejší, a začne nepríjemne Bleska spochybňovať, či je v behu naozaj taký dobrý, provokovať ho a vysmievať sa. Dajú si preteky, aby zistili, kto je rýchlejší. Stane sa však niečo, čo by nikto nečakal.

O autorke 
Ahojte, volám sa Iryna Zelyk a som autorkou príbehu Kto je rýchlejší?. Vďaka slovenskej crowdfundingovej platforme a podporovateľom je to už moja druhá knižka. Tá prvá, Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku, našla svoje miesto v knižniciach mnohých rodín. O tom, že aj aj v srdciach, svedčí krásna spätná väzba, ktorá má ženie ďalej. Mojou inšpiráciou sú moje deti a všetko, čo s nimi zažívam. Vždy sa snažím deti pochopiť, obzvlášť, keď je za určitým správaním aj silná emócia. Pretože pochopenie a úprimnosť vytvára harmóniu vo vzťahu dieťa – rodič. Dáva dieťaťu pocit prijatia a lásky. Za každým príbehom sú životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Takže, v skratke, som mama, ktorá píše „rozprávky“ zo života.

 

Napíšte komentár