TRUCK RACE OF SLOVAKIA a Preteky formúl

21.06.2019 Autor: Claudinka, Foto: slovakiaring.sk
Termín: 07.07.2019 a ďalšie Mesto:Orechová Potôň Zdroj:stránka organizátora
TRUCK RACE 2019

Zdroj: slovakiaring.sk

OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA, alebo aj Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prídu začiatkom letných prázdnin po roku späť na okruh SLOVAKIA RING. Spolu s majestátnymi pretekárskymi ťahačmi zažijú diváci u nás aj monoposty formuly 1.

Nielen legendárna F1 bude gumovať asfalt SLOVAKIA RINGU počas víkendu ETRC 6. a 7. júla. Sprievodný seriál Maxx Formula ku nám prinesie aj skvosty nedávnej histórie rozličných najrýchlejších monopostov. Tento nový európsky seriál ukáže monoposty v troch triedach: Prestige, Advance a Masters. Na zozname sú formuly GP2, IndyCar, SuperLeague, F3000 či Formula Nissan 3,5.

Divákov však istotne budú lákať najviac monoposty formuly 1. Na zozname sú síce len tri, no ide o skutočné skvosty éry hlučných atmosférických motorov V10 a V8! Medzi nimi je napríklad Arrows A22, ktorý v sezóne 2001 sedlali Jos Verstappen a Enrique Bernoldi. Poháňal ho atmosférický desaťvalcový vidlicový (V10) motor Asiatech, čo boli vlastne prerobené motory Peugeot čerstvo zaniknutého tímu Prost GP. Ďalším zaujímavým monopostom F1 je Jaguar R5 z roku 2004, teda z pomaly končiacej éry desaťvalcov, ktoré boli známe svojím vysokofrekvenčným revom na hranici neuveriteľných 140 decibelov! Bol to posledný monopost z dielne Jaguaru, skôr než sa tím v sezóne 2005 zmenil na dnešný Red Bull Racing. V tom roku na ňom pretekali Mark Webber a Christian Klien a poháňali ho motory znčaky Cosworth. Tretí monopost F1 je skutočne exotický: Super Aguri SA06 nasadil rovnomenný japonský tím v druhej polovici sezóny 2006. To už Majstrovstvá sveta povinne presedlali na atmosférické (čiže bez turba) vidlicové osemvalce (V8). Pilotmi tímu boli Japonci Takuma Sato a Sakon Yamamoto.

Okrem unikátnych ťahačov a rýchlych formúl zažijú návštevníci OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA v areáli SLOVAKIA RINGU oveľa viac. Čakajú na nich aj populárne pohárové seriály KIA Swift Cup Europe a KIA Platinum Cup, ďalej neďaleký zvierací Malkia Park, Centrum bezpečnej jazdy s predvádzacími jazdami a simulátorom prevrátenia. Na opačnom konci okruhu je off-roadový areál s priľahlým Vojenským múzeom. Chýbať nesmie oddychový OMV Viva stan s detskými atrakciami. Jednotlivé pasáže budú prepojené bezplatnou kyvadlovou dopravou.

Sprievodné preteky
Divákov okrem ťahačov, monopostov F1 a ďalších zo seriálu Maxx Formula zabavia aj vyrovnané pohárové preteky KIA Platinum Cup a FIA Swift Cup Europe, kde jazdia bok po boku a nedarujú si ani centimeter navyše.

Letecká šou
Zábavu priamo nad hlavami divákov prinesie letecká akrobatická legenda Gyula Vári z Maďarska. Jeho akrobatické kúsky budú určite zážitkom pre všetkých: v sobotu pred pretekmi ETRC o 14:00 a v nedeľu o 14:20.

Autogramiáda
Motoristický víkend doplnia ďalšie sprievodné aktivity pre návštevníkov. V sobotu o 13:15 zažijete autogramiádu so sestrami Paulínou a Ivonou Fialkovými, ktoré úspešne reprezentujú Slovensko v biatlone. Samozrejme, okrem nich sa môžete tešiť tiež na hviezdy ťahačov, ktorí rozdajú svoje podpisy vo Fan Village v sobotu o 12:00 a v nedeľu o 12:25 priamo v strede pretekárskeho paddocku.

Tuningové autá a dakarská Tatra
Priamo pred hlavnou bránou okruhu si diváci pozrú krásne tuningové autá pod hlavičkou špecializovaného združenia AMTS. Oproti nim na tráve sa bude vynímať originálna dakarská Tatra tímu Buggyra s legendou a trojnásobným víťazom dakarskej rely Josefom Kalinom. Ten Tatru návštevníkom aj otvorí a naštartuje, vysvetlí čo a ako funguje a rád sa podelí o zážitky z pretekania (sobota o 15h, nedeľa o 11.30h a 16.00h).

Detské atrakcie
Pre najmenších budú už tradične pripravené nafukovacie prekážkové dráhy, populárne trampolíny, nafukovacie hrady či preliezky.

Malkia Park
Medzi divácke zaujímavosti patrí zvierací Malkia Park v tesnej blízkosti okruhu. Rozrastajúca sa zvieracia záchranná stanica ukáže návštevníkom úžasné divoké mačky (lev, biely lev, puma, bengálsky tiger, leopard...), ale aj medveďa, kengury či ťavu dvojhrbú.

Off-road
Na konci areálu nášho automotodrómu vedľa Vojenského múzea sa nachádza off-roadový areál pre terénne vozidlá. Skvelý a bezpečný adrenalín si netreba nechať ujsť, pripravené budú terénne autá, šikovní inštruktori aj zábavné prekážky.

Centrum bezpečnej jazdy
Naše moderné Centrum bezpečnej jazdy otvorí počas víkendu svoje brány pre širokú verejnosť. Zdarma si môžete vyskúšať Vaše pohotové reakcie počas krízových situáciách či pretáčavých šmykoch.

OMV Viva stan
Stanová zóna oficiálneho partnera okruhu bude miestom oddychu a "dotankovania" energie. Chýbať nebudú samozrejme detské atrakcie ako skákacia trampolína či nafukovací hrad.

Vojenské múzeum
Rozrastajúca sa výstava ťažkej vojenskej techniky patrí k tomu najzaujímavejšiemu na okruhu. Vyradené, no nablýskané vojenské vrtuľníky či rakety, obrnené transportéry a tanky nájdete hneď pri off-roadovom areáli na konci okruhu. Prístupné bude aj bezplatnou kyvadlovou dopravou.

Kompletný harmonogram a ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk. Zmena programu a časov je vyhradená.

62361702 2493962063987284 7749718012558573568 n

Zdroj: FB SLOVAKIA RING - official site‎

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár