Svetový deň dreva v ÚĽUV-e 2019

19.03.2019 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 27.03.2019 Mesto:Bratislava Čas:9.00 - 15.00 Zdroj:stránka organizátora
drevo

Zdroj: FB ÚĽUV

Pri príležitosti Svetového dňa dreva sa 27. marca 2019 v priestoroch Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) na Obchodnej ulici 64 v Bratislave uskutoční stretnutie s čínskymi rezbármi s cieľom medzikultúrnej výmeny informácií a ukážok rôznych rezbárskych techník v tradičnej kultúre Číny a Slovenska.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o drevo a jeho ľudovoumelecké využitie naprieč kultúrami do dielní Školy remesiel UĽUV od 9.00 do 15.00 h.


Stretnutie s čínskymi rezbármi sa uskutoční v stredu 27. marca 2019 v priestoroch dielní Školy remesiel ÚĽUV na Obchodnej ul. 64 od 9.00 do 15.00 h. Slovenskú stranu zastupujú piati tvorcovia, menovite Michal Fiľo, Ľudovít Cehelský, Mirka Bajkai, Ľubomír Vrábel a Jana Pilátová, ktorí predvedú rôzne techniky spracovania dreva, napríklad drevorezbu či výrobu hudobných nástrojov. A neostane len pri výrobe – na hudobné nástroje sa bude i hrať. Čínske rezbárske kultúrne bohatstvo predstavia šiesti výrobcovia, ktorí okrem drevorezby a tokárstva odhalia záujemcom taje a krásu tradičnej čínskej drevenej pohyblivej tlače.

Dielne pre deti s čínskymi rezbármi
O 13.00 h a 14.00 h si čínski výrobcovia pripravili tvorivé dielne pre deti, v rámci ktorých si najmladšia generácia bude môcť obohatiť zručnosti, získané v rámci remeselných kurzov v Škole remesiel ÚĽUV, o drevorezbu z iných kútov sveta.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár