Tatranský ľadový Dóm

02.11.2018 Autor: Zuzka, Foto: Vysoke Tatry
Termín: 17.12.2018 a ďalšie Mesto: Hrebienok Zdroj:stránka organizátora

csm TMR Tatransky dom 18 19 vizual 7cc1ac8c79

Kedy: 23.11.2018-30.4.2019
Kde: Hrebienok - Vysoké Tatry

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý sa tento rok ponesie v téme Bazilika Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou.
OTVORENIE od 23.11.2018 - 30.4.2019

Aktuálna prevádzková doba Tatranského ľadového dómu je od 9:00 – 16:15 hod.

PROGRAM


Nedeľa 30.12. 2018 o 15:30

Silvestrovské predstavenie

Music Theatre Orchestra – ukážky z rockovej opery: Matej Korvín uhorský kráľ

Music Theatre Orchestra je univerzálne hudobné teleso, ktoré ma široký a kvalitný repertoár. Presvedčili nás o tom aj na otváracom koncerte Tatranského dómu, kde v ich podaní odzneli náročné skladby od Haydna, Pietra Mascaniho, Bacha ale aj Mariána Vargu. Na koncerte sa nám tentokrát predstavia tvorbou z autorskej dielne Mariána Vargu, Keitha Emersona a Rickyho Wakemana v unikátnych priestoroch Tatranského ľadového dómu na Hrebienku.
Organizátor: OOCR RVT, www.regiontatry.skwww.vt.sk
Vstupné: zdarma


Nedeľa 30.12. 2018 o 15:30

Music Theatre Orchestra – ukážky z rockovej opery – Mateja Korvínuhorský kráľ

MTO je univerzálne hudobné teleso, ktoré ma široký a kvalitný repertoár. Na koncerte sa nám tentokrát predstavia tvorbou z autorskej dielne Mariána Vargu, Keitha Emersona a Rickyho Wakemana v unikátnych priestoroch Tatranského ľadového dómu na Hrebienku.


Nedeľa 06.01. 2019 o 15:30

FS Vagonár

Folklórny súbor Vagonár – Poprad, ľudový súbor piesní a tancov, bol založený v roku 1972 pri ZK Vagónka Poprad a odvtedy sa jeho členovia snažia reprezentovať slovenský a prioritne spišský folklór na domácej pôde i v zahraničí. Vagonár sa dočkal tiež uznania medzi odborníkmi, o čom svedčí nejedno významné ocenenie a zviditeľnenie medzi mnohými kvalitnými amatérskymi súbormi na Slovensku. ĽH FS Vagonár a jej ženská spevácka skupina sa predstaví s tradičnými spevmi a hudbu zo Spiša.


Nedeľa 24.02. 2019 o 15:30

Chrámový zbor sv. Cecílie

Pod vedením svojho zbormajstra Viliama Gurbaľa získal zbor niekoľko medzinárodných ocenení na prestížnej súťaži chrámových zborov. Počas svojej takmer štvrťstoročnej existencie zbor spolupracoval s množstvom hudobných telies (Štátna filharmónia Košice, Štátne divadlo v Košiciach, Košický spevácky zbor učiteľov, sláčikový orchester Musica Iuvenalis, Musica Florea) a špičkovými dirigentmi (Edmond Colomer, Larry Newland, Tomáš Koutník, Karol Kevický, Karol Petróci, Marek Štryncl, atď).

Chrámový zbor Sv. Cecílie z Košíc uvedieduchovné diela, pričom väčšina z nich patrí medzi skvosty sakrálnej tvorby, odautorov: T. Tallis, L. G. da Viadana, J. S. Bach, A. Bruckner, S. Rachmaninov,O. Gjeilo a ďalších. Repertoár bude spestrený aj ľudovými piesňami z oblastiUkrajiny, Bavorska, Mexika, Andalúzie a samozrejme i Slovenska.

Veľkonočná nedeľa 21.4. 2019 o 15:30

Záverečný koncert Tatranského dómu 2018-2019

Husľový orchester Tereza a jej deti

Jedinečný orchester svojho druhu. Jeho zakladateľka – huslistka a husľový pedagóg Tereza Novotná, koncertuje so svojimi žiakmi zo ZUŠ Poprad na Slovensku i vo svete: Mexiko, Poľsko, Česká republika, Anglicko, Španielsko, Reunion.

V Tatranskom ľadovom dóme odohrajú diela majstrov baroka s organom: Vivaldi, Bach, Veracini.


NOVINKA

Krátke multimediálne predstavenie každý deň o 15:30 hod.
Vstupné: zdarma


 

Ako sa dostanete k Tatranskému dómu

  • Tatranský dóm sa nachádza v stredisku Hrebienok, kde vás vyvezie Pozemná lanovka zo Starého Smokovca v priebehu cca 6 minút. Lanovka premáva denne v čase 8:30 – 16.30 hod., každú pol hodinu v smere hore aj dole. V nedeľu je predĺžená doba prevádzky do 17:00 hod. (odchod poslednej lanovky).

  • Zo Starého Smokovca (1 010 m n.m.) na Hrebienok (1 285 m n.m.) sa môžete dostať aj peši, turistickým chodníkom popri  dráhe Pozemnej lanovky (cca 2,4 km) v čase približne 40 minút. Turistický chodník začína od dolnej stanice Pozemnej lanovky v Starom Smokovci po zelenej značke, budovu obchádzame sprava. Dvakrát pretíname cestu a stále pokračujeme lesom až na lúku ku konečnej stanici Pozemnej lanovky na Hrebienku. Popri chodníku vedie asfaltová cesta, ktorá v zime pri dostatočnej snehovej vrstve slúži ako sánkarská dráha.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár