19. 06. 2024 Alfréd

Deň otvorených dverí na Katarínke

25.06.2015 Autor: Zuzka, Foto: katarinka.sk
Termín: 05.07.2015 Mesto:Katarínka Zdroj:stránka organizátora

Opäť sme pre vás, širokú verejnosť, pripravili tradičný Deň otvorených dverí na Katarínke. Ten prebehne v nedeľu 5. júla, v deň štátneho a cirkevného sviatku sv. Cyrila a Metoda.

O 10:30 začína slávnostná svätá omša vo vnútri kostola sv. Kataríny Alexandrijskej. Po sv. omši, okolo poludnia, sa bude pokračovať zhrnutím histórie projektu, ktorý minulý rok oslávil svoju 20 ročnicu a predstavia sa tiež plány na nadchádzajúcu sezónu.

Chýbať nebude občerstvenie, ktoré prichystajú organizátori akcie, ale ani tradičné turistické sprevádzanie po ruinách kostola a kláštora s historickým výkladom. Približne od 13:00 bude pre rodiny s deťmi a pre najmenších pripravený program vo forme tvorivých dielní a cechov. Program potrvá približne do 16:00 hodiny.

Je možné prísť prichádzať po turistických značkách z Naháča aj Dechtíc, ako aj z parkoviska pod Katarínkou (priechodné pre kočíky), na ktoré sa dá dostať cez odbočku na ceste medzi spomenutými obcami. Medzi parkoviskom a Katarínkou bude v prípade potreby k dispozícii aj „kyvadlová doprava – zelená kocábka“.

Podujatie je určené pre každého a patrí v roku u nás medzi najnavštevovanejšie. Zúčastňujú sa ho všetky vekové kategórie, no najmä rodiny s deťmi a obyvatelia z okolitých obcí, okresov. Raritou už nie sú ani návštevníci zo vzdialenejších miest. V najbližších dňoch sa v rámci projektu Katarínka zaháji už 21. pracovná sezóna, na ktorej sa zúčastňujú dobrovoľníci od 17 rokov z celého Slovenska. Družiny sú takmer zaplnené, ale nájde sa ešte pár voľných miest pre junákov.

katarinka

Napíšte komentár