21. 07. 2024 Daniel 31°C Jasno

Otvorenie Letnej čitárne Medická záhrada a workshop s ilustrátorkou Danielou Olejníkovou

10.06.2024 Autor: Lenka Čechvalová, Foto: starlib.sk
Miesto:Medická záhrada Termín: 17.06.2024 Mesto:Bratislava, Zdroj:stránka organizátora
fb event otvorenie 2 m

Zdroj: starlib.sk

Kniha Myko, ktorú ilustrovala Daniela Olejníková a napísal Jiří Dvořák, získala na Veľtrhu detskej knihy v Bologni ocenenie Bologna Ragazzi Award v kategórii Non fiction. 

KNIHA MYKO 
Sú vtipné, inteligentné, komunikujú a prepájajú sa spolu na obrovské vzdialenosti, rozkladajú a stavajú, miznú a zase sa objavujú, prispôsobujú sa a premieňajú, prežívajú bez ničoho, nepriateľom sa bránia mierumilovnými spôsobmi, liečia seba i druhých, sú krásne, rozmanité a tajuplné (ako málo o nich vieme!). Huby! V tomto spravodajstve zo sveta húb sa dozviete všetko, o čom ste ani nesnívali. Zistíte, že my ľudia sme zrelí na zásadnú premenu. Vezmite si príklad z húb! Časopis, ktorý zostavili samotné huby, aby poreferovali o svojom svete – tak koncipoval Jiří Dvořák svoje rozprávanie o tajuplnej ríši húb, zábavne, ale pravdivo. Výpravy do podhubia, praveku húb aj horúce súčasti doplňujú vtipné a výstižné ilustrácie Daniely Olejníkovej. Knihu vydalo vydavateľstvo Baobab v roku 2023. 

DANIELA OLEJNÍKOVÁ
Ilustrátorka a grafická dizajnérka – jedna z najvýraznejších osobností súčasnej knižnej ilustrácie na Slovensku. Absolvovala štúdium grafiky a iných médií na VŠVU v Bratislave. Venuje sa najmä digitálnej ilustrácii, využíva aj techniky linorytu, akrylu, akvarelu, ale aj sieťotlači a linorezu. Ilustruje hlavne knihy pre deti a mládež (O kresbe, čo ožila – Daniela Pastirčák, Trinásť a Dita, 30mušiek svetlušiek a iné príbehy – Jana Bodnárová, autorská kniha Liek pre vĺčika, Zatúlaný Gombík – Zuzana Csontosová, Útek – Marek Vadas…), ale aj pre dospelých (Neviditeľné mestá – Italo Calvino, Vie, čo robí – Katarína Kucbelová…).S Jiřím Dvořákom spolupracovala na knihách Hávedník, Bydlíme! a Myko.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

ČO PONÚKA LETNÁ ČITÁREŇ MEDICKÁ ZÁHRADA ?
Letná čitáreň bude otvorená od 17. 6. do 31. 8., v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00.
Časopisy aj pre deti.
Bezplatné požičiavanie kníh v Staromestskom knižnom kolotoči – knižky budú pravidelne doplňované do knižného domčeka.
Príjemný relax v tieni stromov a bohatý kultúrny program.
Letná čitáreň je umiestnená pri východnej bráne (vchod z Poľnej ulice).
Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný.

Napíšte komentár