19. 06. 2024 Alfréd

Otvorenie sezóny v skanzene Svidník

24.04.2024 Autor: Zuzka
Termín: 26.04.2024 Mesto:Svidník Zdroj:stránka organizátora
436238396 973826631232481 2993220749944460512 n

Zdroj: Skanzen Svidník

Kedy: 26. apríla 2024 (piatok)  o 13.00 hod.
Kde: Národopisná expozícia v prírode – skanzen 

Srdečne Vás pozývame na OTVORENIE TURISTICKEJ SEZÓNY V SKANZENE

Veľká múzejná udalosť, ktorá sa bude konať pod mottom „Rozšírte svoju mapu zážitkov“.
Na počesť výročia pôsobenia SNM – Múzea ukrajinskej kultúry v meste Svidník – „60 rokov vo Svidníku (1964 – 2024)“, bol spustený projekt „Vodovodná prípojka v skanzene“. Jej slávnostné otvorenie bude hlavným bodom tohto podujatia. Je to výnimočná šanca pre návštevníkov stať sa spoluúčastníkmi tejto historickej udalosti!

Tak ako býva zvykom, aj tento rok sa v skanzene bude stavať máj. Na jeho výzdobe sa môžete podieľať aj Vy! „Vesnianky“ Vám pri tom zaspievajú a „Chorovody“ predvedú mladí folkloristi DFS Makovička a detská hudobná skupina HRUNOK z Potokov. Zaznejú krásne ľudové piesne v podaní mužskej folklórnej skupiny Svidnícki heligonkári.
Pre malých, ale aj veľkých prichystáme tvorivé dielne, v ktorých si budete môcť vyskúšať svoju šikovnosť. Určite Vás potešia múzejní majstri ukážkami remesiel – pletenie plotov, košíkov, drevorezba. Zastúpenie budú mať aj remeselníci z nášho okolia. A okrem toho Vám ponúkneme skvelý ukrajinský boršč!

V programe novej sezóny Vám spolu s Turistickým informačným centrom Svidník predstavíme množstvo turistických možností: čo vidieť, čoho sa zúčastniť, kde stráviť aktívny víkend a získať pozitívny náboj na celý rok bez opustenia regiónu.

Skanzen má pre návštevníkov otvorené svoje brány každoročne od mája až do novembra a nepochybne je veľkou atrakciou cestovného ruchu nie len mesta a okolia, ale aj severovýchodného Slovenska. Ako múzejníci sa veľmi tešíme na novú sezónu a všetkých vás, milí priatelia, ktorí ste nás už možno navštívili, alebo sa k nám po prvýkrát chystáte, srdečne pozývame do múzea v prírode presvedčiť sa o nadčasovej kráse pamiatok tradičnej ľudovej stavebnej kultúry našich predkov jedného z najkrajších skanzenov na Slovensku.
svidnik 1

Zdroj: Skanzen Svidník

Napíšte komentár