28. 05. 2024 Viliam 28°C Jasno

Deň hvezdární a planetárií na Gemeri

14.03.2024 Autor: Zuzka
Termín: 17.03.2024 a ďalšie Mesto:Rožňava Zdroj:stránka organizátora

e img 45137Kedy:

  • 16. marec 2024 - Hvezdáreň Rožňava , Lesná 1
  • 17. marec 2024 - Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvára pri príležitosti Dňa hvezdární a planetárií svoje brány širokej verejnosti. Účastníci sa môžu tešiť na Deň otvorených dverí plný exkurzií, prehliadok a aktivít pre celú rodinu, ktorý sa uskutoční 16. marca 2024 na rožňavskej hvezdárni.

„Program Dňa otvorených dverí je bohatý a pestrý. Môžete sa tešiť na exkurzie a prehliadky areálu, hlavnej budovy hvezdárne a pozorovateľne s kupolou. Prezentácia nového teleskopu vám priblíži najnovšie technológie v astronómii. Pre deti sú pripravené zábavné astro aktivity, ktoré im pomôžu spoznať vesmír hravou formou. Počas dňa sa v závislosti od počasia uskutoční aj pozorovanie Slnka, ako aj večerné pozorovanie hviezd,“ upresnil Zdeněk Molnár z úseku astronómie Gemerského osvetového strediska.

Prvý deň vyvrcholí štartom modelu rakety s poprednou raketomodelárkou Emou Čižnárovou, ktorá sa už trinásť rokov venuje tejto záľube a obsadzuje najvyššie priečky slovenských, európskych a svetových súťaží.

Program je však dvojdňový a 17. marca sa presunie do Domu tradičnej kultúry Gemera na Betliarskej 8, kde si návštevníci vychutnajú dobrodružné animované rozprávky s astronomickou tematikou s názvom Cesta do vesmíru. Predstavenia sa uskutočnia v mobilnom planetáriu o 16:00 a 17:00.

Vstupné
  • Sobota -  Deň otvorených dverí je zdarma
  • Nedeľa -  premietanie v mobilnom planetáriu 3 € 
Viac informácií sa dozviete na telefónnom čísle 0918 244 901 alebo mailom na hvezdaren@gos.sk.

Napíšte komentár