15. 04. 2024 Fedor 26°C Prehánky, búrky

Jarné prázdniny v múzeu

23.02.2024 Autor: Annie
Termín: 09.03.2024 a ďalšie Mesto:Kremnica Zdroj:stránka organizátora
MMM jarneDielne 24

Zdroj: muzeumkremnica.sk

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pozýva od 17. februára do 9. marca na sériu tvorivých aktivít.

Na mestskom hrade si deti budú môcť vystrihovať z papiera, vymaľovať maľovanky a vyrobiť si odznak podľa vlastného návrhu.

V priestoroch dlhodobej výstavy streleckých terčov „Strela jasná okovaná!“ si deti budú môcť namaľovať vlastný terč, zúčastniť sa streleckých pretekov, zahrať si pexeso, poskladať puzzle, hľadať rozdiely a výzvou pre deti bude zvládnuť úlohy v pracovnom liste.

Hry budú deti čakať aj v numizmatickej expozícii „Líce a rub peňazí.“ Budú môcť putovať za Florénom, zahrať si pexeso, domino alebo vymaľovať si vlastnú mincu a vystrihnúť si svoju medailu. Prázdninujúci žiaci sa budú môcť vyraziť medailu šťastia, nájsť v bani svojho permoníka alebo zmerať svoju výšku na centometri.

V galérii múzea aktuálne prebieha výstava „Textilná tvorba 2023.“ Ide o diela neprofesionálnych výtvarníkov, ktorí sa inšpirujú tradičnou textilnou tvorbou a remeselnými tradíciami. Pre deti budú v galérii počas jarných prázdnin pripravené tvorivé aktivity tematicky zamerané k výstave.

Deti môžu po múzeu sprevádzať aj netradiční spoločníci. Posledný permoník a jeho kamarát Adam im spríjemnia chvíle v múzeu a budú mať toľko roboty, že sa nestihnú nudiť. Detský sprievodca obsahuje aj vystrihovačku a skladačku.

Tvorivé aktivity sú prístupné v rámci štandardnej prehliadky expozícií a výstav. Odporúčame využiť rodinnú zľavu 20% z ceny vstupného. Jeden alebo dvaja dospelí s jedným, maximálne štyrmi deťmi do 18 rokov, ktorí si zakúpia spoločne vstupenku do troch expozícií: Mestský hrad, Líce a rub peňazí a Meštiansky dom, Galériu navštívia bezplatne. Rodinná vstupenka je platná 5 dní.

Napíšte komentár