23. 02. 2024 Roman(a) 15°C Zamračené

Adventné trhy v Trnave

30.11.2023 Autor: Claudinka
Termín: 22.12.2023 a ďalšie Mesto:Trnav Zdroj:stránka organizátora
Adventne trhy v Trnave zdroj Mestske kulturne stredisko Zazi v Trnave 5

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko Zaži v Trnave

Adventné trhy v Trnave sa každoročne konajú v centre mesta na Trojičnom námestí. Trnavčania, ale aj návštevníci mesta, tu nájdu drevené stánky s medovinou, punčom, plnenými lokšami a výrobkami od lokálnych výrobcov, a to od piatku 24. novembra. Kultúrny program bude každý deň až do 22. decembra a medzi vystupujúcimi budú napríklad skupina Fragile, Miro Jaroš či Puding Pani Elvisovej.

Okrem hlavných adventných trhov budú v Trnave už tradične aj tie stredoveké. Na najstaršom obývanom mieste mesta, pod Bazilikou sv. Mikuláša, tak ožíva história mesta, ktoré bolo v stredoveku obchodnou tepnou. Ak navštíviť Trnavu počas adventu, tak určite počas posledného adventného víkendu od 15. do 17. decembra počas konania Stredovekých adventných trhov.

Stredoveke adventne trhy Mestske kulturne stredisko Zazi v Trnave 3

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko Zaži v Trnave

Spestrením programu v Trnave bude počas adventu aj sezónna prehliadka mestskej veže iba za svetla lampášov. Špeciálny výstup na vrchol mestskej veže, za tmy len s lampášmi, je vhodný pre deti i dospelých. Každý účastník na začiatku prehliadky dostane vlastný lampáš a sprievodca počas výstupu hore návštevníkom prezradí príbehy a zaujímavosti o tejto viac ako 400-ročnej stavbe. Prehliadky budú prebiehať v utorky 28. novembra, 5., 12. a 19. decembra v čase o 17:30 h a 19:00 h. Vstupenky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Región Trnava v mestskej veži alebo online.

Divadielka na radnici Mestske kulturne stredisko Zazi v Trnave 2

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko Zaži v Trnave

V stredovekej Trnavskej radnici budú každú nedeľu rozprávky v podaní divadiel Kyseli Krastafci, Divadla Morgonrock, Divadla na Hojdačke a Žihadlo vždy v čase o 13:00, 15:00 a 17:00 h. Vstupenky na predstavenia je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre Región Trnava v mestskej veži.

Zároveň si rodiny s deťmi môžu zahrať online hru Škriatkovo kúzlo, ktorá je prepojená s rozprávkovými inštaláciami v ôsmich oknách trnavských domov v úzkom centre mesta. Deti zvládnu trasu, ktorá sa začína pri mestskej veži, za 20-30 minút. Výtvarné inštalácie sú podsvietené, takže hru odporúčame zažiť vo večernej atmosfére. Škriatkovia potešia oko každého milovníka rozprávok, ale s hrou v mobile môžete rozsvietiť lampu, roztočiť kompas či rozozvučať tajomný nástroj trúbšlakčelo.

Mesto Trnava a Zaži v Trnave organizujú aj podujatie s názvom Štyri adventné koncerty, ktoré sa budú konať každú adventnú nedeľu počas decembra v Kostole sv. Jakuba. Na koncertoch vystúpia interpreti ako BANDA a Vranky, Voci Allegre spolu s Trnavským komorným orchestrom a BLAženky s Ensemble FLAIR. Vianočné obdobie zavŕši koncert Simy Magušinovej s kapelou na druhý sviatok vianočný.

Viac informácií o Advente v Trnave

Napíšte komentár