27. 11. 2022 Milan 8°C Polooblačno

Zámok Schloss Hof v Rakúsku

Autor: Claudinka, Foto: Schloss Hof
Adresa:Schlosshof 1, 2294 Engelhartstetten, Austria Telefón:+43 2285 20 000 www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Zámok Schloss Hof: Raj pre rodiny s deťmi „na skok“ od Bratislavy

Zámocký komplex s rozlohou 70 hektárov je skvelým miestom na rodinný výlet, pričom ponúka výnimočné zážitky pre malých i veľkých. Rozprestiera sa v blízkosti slovenskej hranice, obklopený nádhernou prírodnou scenériou. Očarí vás malebný zámok, idylický statok s 200 zvieratkami, zážitkové okruhy a pôvabná baroková záhrada, ktorá sa pýši úžasnými novinkami.

Náš tip: navštívte obľúbené vianočné trhy na zámku Schloss Hof 2021!

Prehliadky so slovenským lektorom pre deti i dospelých

Vydajte sa na objavnú cestu do minulosti a odhaľte tajomstvá zámku počas lektorovanej prehliadky v slovenskom jazyku. Obdivovať môžete obytný apartmán princa Eugena Savojského i majestátne komnaty Márie Terézie. Architektonickým skvostom je zámocká kaplnka s bohatou freskovou výzdobou a veľkolepá slávnostná sála. Neopakovateľnú atmosféru života na zámku obohacuje fascinujúca mimoriadna výstava. Výstavy na zámku môžete navštíviť aj individuálne. Vďaka popisným textom v slovenskom jazyku si z výstav odnesiete plnohodnotný zážitok.

Pre deti je pripravená špeciálna prehliadka s prezliekaním do barokových kostýmov. Je „šitá na mieru“ deťom a zaujme nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Kým sa deti so slovenským lektorom vydajú na exkurziu do obdobia baroka, vy si môžete dopriať príjemný relax v nádhernom prostredí.

Idylický statok s množstvom atrakcií pre deti

V detských očiach je azda najobľúbenejšou časťou zámockého areálu statok s detským ihriskom, dobrodružným tematickým okruhom a unikátnym simulátorom jazdy na koči. Statok je domovom rozmanitých zvieratiek, ako napr. ťavy, alpaky, biele oslíky, koníky, poníky či pávy. V kontaktnej mini zoo môžu detičky zvieratká aj pohladkať. Obzvlášť vyhľadávaný je Detský a rodinný svet v Bäckenhofe, ktorý ponúka bohaté možnosti zábavy pre najmenších. Zážitkové okruhy s interaktívnymi stanovišťami ponúkajú dobrodružstvo pri spoznávaní života slúžky či paholka na zámku a plnení hravých úloh. A to je len zlomok zábavných aktivít, ktoré sú v zámockom areáli pripravené pre deti.

Revitalizovaná 15-hektárová terasovitá záhrada

Baroková záhrada vystavaná podľa francúzskeho vzoru sa rozprestiera na siedmich terasách. Svieža zeleň, pestré farby, krásne vône a zvuky prírody priam lákajú na prechádzku či piknik v tôni gaštanov. Môžete tu obdivovať nádherné fontány a v letnom období cca. 35 tis. kvetín. Udržiavané trávnaté plochy ponúkajú deťom priestor na šantenie a zábavu. Obzvlášť zaujímavá je obnovená 7. terasa s labyrintom a vyhliadkovou plošinou. Labyrint s 3 km javora poľného uchváti deti i dospelých a nová vyhliadková plošina sa postará o pekné výhľady až na Slovensko.

Podujatia s pútavým programom pre malých i veľkých

Pestrá ponuka rôznych tematicky ladených podujatí láka na zámok počas celého roka. K najobľúbenejším patria veľkonočné a vianočné trhy, veľká prázdninová zábava, slávnosť koní či šarkaniáda.

Vstupné TU

 

Prehliadky v slovenskom jazyku každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov počas letnej sezóny o 11:30 a 13:30 hod. (príplatok ku vstupnému: 3,- €).

Zážitková detská prehliadka v slovenskom jazyku s prezliekaním do barokových kostýmov každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov počas letnej sezóny o 15:00 hod. (príplatok ku vstupnému: 3,- €).

Parkovanie grátis. K dispozícii bezplatná kyvadlová doprava zo stanice Marchegg.

Mapa: N 48° 12′ 56″ E 16° 56′ 19″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Tatiana Lakomá 08.01.2021, 19:18

  nádhera...celkovo mám rada Rakúsko, je tam čo pozrieť,,zámok je nádherný,odporúčam na perfektný celodenný výlet

 • Jana 28.12.2020, 19:14

  Krásny zámok. Mňa očarila najmä baroková záhrada a množstvo kvetín

 • Maria 30.09.2020, 15:55

  Rozpravkove miesto pre rodiny s detickami. Uzasny zamok a este krajsia zahrada plna kvetov, precizne upravene travnate plochy. Vidno, ze sa o areal pekne staraju. Detom sa pacili najma fontany a zvieratka v kontaktnej zoo, kde ich mohli pohladkat. Na pasienkoch na statku sme nasli aj tavy a alpaky, to nas prijemne prekvapilo. Super bol aj zazitkovy okruh pre deti a dobrodruzne ihrisko. Stravili sme tam takmer cely den, a predsa sme vsetko nestihli. Areal je obrovsky, je tam co vidiet a zazit. Cestou do BA sme sa na chvilu zastavili aj v zamku Niederweiden, ktory je nedaleko. Ocarila nas tam vystava o Sisi. Urcite sa do tohto zamku vratime, aby sme si vystavu pozreli dokladnejsie.

 • Veronika 10.12.2019, 20:06

  Toto je neskutočne krásne miesto na výlet s deťmi, celý deň tam máte čo robiť, ani sa Vám nechce ísť domov... Záhrada prekrásna, zoo, zvieratká,jednoducho bomba

 • Majka 08.12.2019, 16:39

  Je to pár km od Bratislavy. Synovi sa páčili ťavy, mne zas parky.

 • Bubo 06.12.2019, 14:15

  Krásny zámok a je to spomienka na naše prvé rande s manželkou, takže sa sem radi vraciame teraz už aj s deťmi.

 • Lucia 28.08.2019, 09:11

  Naozaj jeden z najkrajších zámkov, nádherný a páčilo sa aj naším dievčatám. Boli sme tam už zo štyri razy, najmä na "slovenské" dni, keď je aj sprievod v slovenčine. Tiež tam bývajú každý mesiac akcie, ukážky remesiel, tvorivé dielničky, šarkaniáda, tu milujeme - tu majú viac: https://lepsiden.sk/vynimocny-vylet-krasy-zamku-na-moravskom-poli/

 • Anna 24.07.2019, 15:16

  Tak sme sa s neterkou vybrali na výlet do zámku Schloss Hof a oplatilo sa:) Príjemne ma prekvapilo, že počas vybraných sviatkov tam majú špeciálny program pre Slovákov. Boli sme na detskej prehliadke v slovenčine, neterka sa prezliekla za princeznú - fakt zábava. Najviac zo všetkého sa jej páčili zvieratká v mini zoo - ťavy, lamy, sliepočky, milučké biele oslíky, koníky... Neterka pohladkala asi každú ovečku a kozičku, od zvieratiek som ju nevedela dostať. Potom sme zakotvili na detskom ihrisku. Kým sa zabávala, ja som si pekne oddýchla na lavičke.

  Fascinuje ma, keď sú deti po aktívnom dni ešte stále plné energie. Ja som bola rada, že som mala chvíľku relaxu, obklopená krásnou prírodou. Len škoda, že sme nestihli labyrint. Mňa najviac očarila stála výstava a prekrásna baroková záhrada s fontánami a kvetmi. Top výlet týchto prázdnin, čo sa týka BA a okolia. Kupili sme si rocnu vstupenku – ta sa najviac oplati.

 • Adriana 16.12.2018, 21:48

  Krasny zamok aj zahrady. Ale dcerke sa asi najviac pacil gazdovsky dvor so zvieratkami.

 • Zuzana 10.12.2018, 09:59

  Krásny zámok ktorý sa oplatí určite vidieť. My sme ho navštívili už 3x..detom sa veľmi páčilo.. Záhrady sú krásne.. Hlavne v období keď všetko kvitne.. Deťom sa páčili zvieratká. Vždy tam chodíme z Devínskej.. Pesky cez most slobody.. Pekná prechádzka pokazde.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár