17. 06. 2024 Adolf

Ponožkový október 2023

27.09.2023 Autor: Zuzka
Termín: 31.10.2023 a ďalšie Mesto:Celá SR Zdroj:stránka organizátora

376281772 618021613838439 1782314869100750309 n

VIETE, ČO PONOŽKOVÝ OKTÓBER JE?

Je to akcia, ktorú sme prebrali z anglicky hovoriacej krajiny, kde sa nazýva SOCKTOBER (sock - ponožka, october - október). Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať  ponožky pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici. Zistilo sa, že najžiadanejšou časťou oblečenia v charitách a organizáciách starajúcich sa o takých ľudí sú  ponožky. Ponožky pritom chránia pred chladom, infekciami, uľahčujú takýmto ľuďom chôdzu za pomocou.

AKCIA TRVÁ OD 1. OKTÓBRA DO 31. OKTÓBRA

AKO NA TO:
  •  NÁJDITE SI ORGANIZÁCIU, jednotlivcov, skupiny, kohokoľvek v núdzi, komu svoju zbierku venujete. Aby vám nakoniec kopa ponožiek neostala visieť na krku
  • VYTVORTE ZBERNÉ MIESTO v priestore, kde má prístup čo najviac ľudí. Môže to byť škatuľa, kôš, vrece, hocičo čo priláka najviac zvedavcov.
  • OZNAČTE ZBERNÉ MIESTO PLAGÁTOM s vysvetlením. Zašleme vám ho v správe, alebo môžete nechať pracovať svoju fantáziu a vytvoriť si vlastný, krásny, farebný, aby vaše zberné miesto prilákala čo najviac ľudí. V prípade vlastnej tvorby Vás prosíme, aby ste nás na plagáte označili. Logo vám v elektronickej forme pošleme. Prosíme Vás, POUŽITE AJ NAŠE HASHTAGY #podajdalej #podajdalejpresov #ponozkovyoktober #ponozkovyoktober2023 #ponozkovyoktoberpodajdalejpresov
  • ODFOŤTE ZBERNÉ MIESTO a fotku nám pošlite aj s tým, kde bude zberné miesto. My fotky zverejníme a Vaše zberné miesto „pripichneme“ na našu PONOŽKOVÚ MAPUPo skončení kampane nám POŠLITE POČET VYZBIERANÝCH PÁROV a pár fotiek pri odovzdávaní ponožiek


PROSÍME VÁS, PONOŽKY IBA NOVÉ, NEPOUŽITÉ !!!

PONOŽKOVÁ MAPA  : https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer...

KTO NIE JE NA MAPE, AKOBY ANI NEZBIERAL 

Ponožky môžete darovať priamo ľuďom na ulici. Ak ale nechcete s ponožkami behať po uliciach, nájdite si najbližšie sídlo organizácie, ktorá sa o takýchto ľudí stará, napr. charity – tých je na Slovensku niekoľko, azylové domy, charitatívne organizácie – stačí do vyhľadávača zadať „materiálna pomoc“, alebo domovy pre seniorov. Každé väčšie mesto má takú organizáciu. Alebo ich niektorej organizácii pošlite poštou.

Nie je nutné, aby ste ponožky posielali k nám, do Prešova.

Prešovčania a ľudia z okolia, ich môžu nosiť priamo k nám na Ľubochniansku 7, alebo do nášho Charity Shopu na Florianovu ulicu.

Škôlky, školy, stredné školy, vysoké školy, knižnice, hasiči, policajti, politici, jednotlivci, firmy, obce, mestá, Vás všetkých pozývame zapojiť sa do našej ponožkovej kampane!

Napíšte komentár