25. 02. 2024 Frederik/Frederika 13°C Zamračené

Jazdi aj ty

12.10.2022 Autor: Danka, Foto: vajnory.sk
Termín: 14.10.2022 Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
jazdi

Zdroj: vajnory.sk

Príďte sa pozrieť na projekt Jazdi aj ty! v spolupráci s nadáciou SPP v piatok 14.10.. Udalosť sa uskutoční v areále pumptracku Vajnory. Tešiť sa môžete na freestyle MTB a BMX exhibíciu, nezabúdame ani na aktivity pre deti. 

Podujatie Jazdi aj ty ! bude športová akcia zameraná na pritiahnutie detí a mládeže k cyklistike. Čoraz menej detí športuje a preto sme sa v bajkerskom klube RIDEPRO rozhodli ich presvedčiť a ukázať im krásu horskej cysklistiky resp. freestyle MTB a BMX. V Bikeparku vo Vajnoroch zorganizujeme podujatie, na ktorom sa predvedú a zasúťažia si profesionálni cyklisti a reprezentanti freestyle BMX/MTB. Budú oslovené okolité školy, aby sa na podujatie prišlo pozrieť čo najviac detí. Na mieste si deti budú môcť vyskúšať bicykle na jednoduchej dráhe, pumptracku a uvidia parádne kúsky a triky na veľkých skokoch. Na mieste bude zabezpečené občerstvenie, hudba, komentátor a všetko čo k dobrej akcií patrí. Samozrejmosťou je aj zdravotná služba. Zároveň tu bude informačný stánok, kde deti získajú informácie o jednotlivých cyklistických disciplínach a rovno sa môžu zapísať na tréningy a získať členstvo v klube. Veríme že sa nám vďaka takejto akcií podarí pritiahnuť množstvo detí k cyklistike, športu a zdravému tráveniu voľného času. Zároveň sa zlepšia dlhodobé podmienky pre tréning vďaka bicyklu na požičiavanie.

Cieľom projektu je vytiahnuť deti von a ukázať im možnosť venovať sa cyklistike na športovej pravidelnej úrovni. Ďalším cieľom je zorganizovať vynikajúcu akciu v Bratislave v mestskej časti Vajnory kde vznikol nový pumptrack vedľa už existujúceho bikeparku. Tieto dve športoviská spolu úzko súvisia a tvoria neodlúčiteľný komplex potrebný nie len pre udržanie freestyle BMX/MTB ale aj jeho rozvoj a celkové fungovanie. V pozitívnom zmysle nás môže ovplyvniť dobrá spolupráca s obecným úradom s pomocou pri organizácií podujatia a tak isto pri dobrej spolupráci so školami, ktoré prídu podporiť našu akciu a dajú deťom impulz k športu.

Napíšte komentár